Rinktinė įveikė Portugalijos krepšininkus

Portugalijos rinktinė suteikė rimčiausią išbandymą Lietuvos krepšininkams per pasirengimą olimpinėms žaidynėms. Dabar Ramūno Butauto auklėtinių lauks dar rimtesni varžovai.

Pirmadienį Ispanijos La Korunijos mieste lietuviai 90:61 (19:8, 21:23, 22:21, 28:9) nugalėjo Portugalijos rinktinę ir iškovojo ketvirtą iš eilės pergalę draugiškose rungtynėse. Tiesa, galutinis rezultatas neatspindi to klampaus žaidimo, kurį tris kėlinius demonstravo mūsiškiai.

Daugiausia Rimanto Kaukėno pastangomis lietuviai pačioje rungtynių pradžioje šovė į priekį (10:3), o po Jono Mačiulio dvitaškio greitame puolime pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą - 16:6.

Nors skirtumas pasiekė dviženklį skaičių, lietuvių žaidimas puolime strigo - vien per pirmą kėlinį suklysta 5 kartus.

Po Lino Kleizos dėjimo antrojo kėlinio pradžioje lietuviai pirmavo 27:12, tačiau tokį pranašumą turėjo neilgai. Portugalai iš pradžių priartėjo iki 21:28, o kiek vėliau - iki 29:35. Tuo metu dar trečią pražangą gavo Šarūnas Jasikevičius ir iki ilgosios pertraukos sėdo ant suolo.

Trečią kėlinį Jasikevičius pradėjo penkiais taškais iš eilės ir lietuvių persvara vėl peržengė dviženklę ribą (45:34), bet portugalai tuoj pat priartėjo - 45:40. Didžiąją dalį kėlinio mūsiškiai pirmavo 8-10 taškų, kol Marijono Petravičiaus dėka išsiveržė į priekį 62:47.

Prieš pasibaigiant kėliniui portugalai dar priartėjo (62:52), bet visi taškai ant i buvo sudėti ketvirto kėlinio pradžioje. Daugiau nei 4 minutes mūsiškiai varžovams neleido pelnyti nė taško, patys surinkdami 12 ir dvikovos baigtis nebekėlė abejonių - 74:52.

Daugiausiai taškų mūsiškiams pelnė L.Kleiza - 24 (7/10 dvitaškių, 2/2 tritaškių). Be to, jis atkovojo 8 kamuolius ir 6 kartus suklydo.

Treneris Butautas mačui neregistravo Ramūno Šiškausko ir Dariaus Songailos - šiems krepšininkams leista pailsėti.

Ketvirtadienį lietuviai kitame Ispanijos mieste, Orensėje, susitiks su Ispanijos nacionaline komanda, o penktadienį žais prieš argentiniečius.