„Real“ iš vokiečių pergalę išplėšė tik paskutinę sek. (rezultatai)

Fantastišką pergalę Eurolygos turnyro „Top 16“ etapo E grupėje iškovojo Madrido „Real“ (8/1) klubas, kuris savo aikštelėje 76:73 (21:20, 18:21, 18:19, 19:13) palaužė autsaiderius Bambergo „Brose Baskets“ (0/9) krepšininkus.

Beveik visas rungtynes varžovus besiviję aikštės šeimininkai atstatė pusiausvyrą ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes, kai po Jaycee Carrollo dvitaškio su pražanga švieslentėje užsidegė lygūs skaičiai – 64:64.

Lygus rezultatas buvo ir prasidėjus lemiamai Madrido komandos atakai (73:73), kurią tritaškiu aidint finalinei susitikimo sirenai po tikslaus Rudy Fernandezo perdavimo baigė Dontaye Draperis – 76:73.

Kojos traumą patyręs Martynas Pocius nugalėtojų gretose susitikimui registruotas nebuvo.

„Real“: J.Carrollas 11 (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 0/3), R.Fernandezas (11 atk. kam.) ir N.Mirotičius – po 9, M.Begičius ir R.Hettsheimeiris – po 8.

„Brose Baskets“: A.Gavelas 15 (5 rez. perd.), M.Zirbesas 14 (dvitaškiai 7/10, 6 atk. kam.), J.Massey 11, M.Walshas 10 (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 2/7), Sh.Fordas 9.

Drama Vitorijoje

Itin svarbią pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje pasiekė Tel Avivo „Maccabi“ ekipa, išvykoje 66:62 (11:10, 17:21, 15:16, 23:15) palaužusi Vitorijos „Caja Laboral“.

Paskutinę minutę „Caja Laboral“ dar pirmavo minimaliu skirtumu (62:61), tačiau likus 24 sek. labai reikšmingą tritaškį pataikė „Maccabi“ gynėjas Davidas Loganas, išvedęs svečius į priekį – 64:62.

Aikštės šeimininkai turėjo progą išlyginti arba persverti rezultatą, bet skubotas Thomo Heurtelio tritaškis skriejo pro šalį. Tas pats D.Loganas įtvirtino „Maccabi“ pergalę taikliais baudų metimais.

„Maccabi“ pergalių ir pralaimėjimų skaičiumi (4/5) susilygino su „Caja Laboral“ bei dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio iš šeštos pakilo į penktą turnyrinės lentelės vietą. Ketvirtoje vietoje esantis Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ turi viena pergale daugiau. Nesėkmės atveju „Maccabi“ būtų gerokai susikomplikavę savo šansus kovoti dėl vietos ketvirtfinalyje.

„Maccabi“: Devinas Smithas 20, Davidas Loganas 16, Shawnas Jamesas 11 (10 atk. kam.), Ricky Hickmanas 10 (6 atk. kam.).

„Caja Laboral“: Maciejus Lampe 19 (12 atk. kam.), Fernando San Emeterio 11, Thomas Heurtelis 9 (7 rez. perd.).

Užtikrinta „Olympiacos“ pergalė

Pakankamai užtikrintą pergalę Eurolygos „Top 16“ etape svečiuose pasiekė Martyno Gecevičiaus atstovaujama Pirėjo „Olympiacos“ ekipa (6/3), Stambule patiesusi vietos „Bešiktaš“ (0/9) – 79:60 (13:15, 25:15, 22:21, 19:9).

Lietuvis aikštėje trenerio sprendimu nepasirodė. Visi kiti vienuolika „Olympiacos“ narių pabuvojo ant parketo.

Turkai laikėsi tik pirmąjį kėlinį. Jau antrajame ketvirtyje „Olympiacos“ perėmė iniciatyvą ir susikrovė dviženklę persvarą (38:26). Po pertraukos „Bešiktaš“ bandė atkurti intrigą (35:39), tačiau įvairiapusiškai puolime žaidę graikai nuo priešininkų laikėsi saugiu skirtumu ir šventė pergalę.

„Olympiacos“: Joshas Powellas 16 (7/8 dvit.), Kostas Papanikolaou 11, Giorgos Printezis ir Vassilis Spanoulis (8 rez. perd.) po 9.

„Bešiktaš“: Gašperas Vidmaras (7 atk. kam.) ir Patrickas Christopheris (5 per. kam., 5 kl.) po 13, Ricky Minardas 11.

„Montepaschi“ ir antrą kartą pervažiavo „Ulker“

Atsisveikinimas su vyr. treneriu Simone Pianigiani nepadėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (2/7) klubui sugrįžti į pergalių kelią Eurolygoje. Ketvirtadienį F grupės rungtynėse turkai svečiuose 69:87 (18:21, 17:28, 18:16, 16:22) nusileido Sienos „Montepaschi“ (7/2) komandai ir patyrė jau septintąją nesėkmę „Top 16“ turnyre.

Jau antrajame kėlinyje dviženklį deficitą turėję Turkijos klubo krepšininkai taip ir nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio Italijos čempionams. Po Bobby Browno tritaškio dar nesibaigus trečiajam ketvirčiui komandas jau skyrė devyniolika taškų (55:36), o paskutinės dešimt minučių tebuvo formalumas.

Svečiai šiame mače pataikė vos 2 tolimus metimus iš 14 bandymų (14%) bei suklydo net 20 sykių.

„Montepaschi“: A.Rašičius 16 (tritaškiai 4/4), D.Hackettas 13 (baudos 6/6), B.Brownas (tritaškiai 1/7) ir D.Mossas – po 12, M.Janningsas 10.

„Fenerbahce Ulker“: B.Bogdanovičius 22 (baudos 9/10), B.McCalebbas 10 (baudos 6/6), D.Andersenas (8 atk. kam.), O.Savašas (dvitaškiai 4/5) ir M.Batiste – po 8.

„Chimki“ išsaugojo tarpusavio pranašumą

Pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo F grupės devintajame ture iškovojo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamas Barselonos „Regal Barcelona“ (8/1) klubas, kuris namuose 71:69 (21:16, 23:18, 16:14, 11:21) pranoko Rimo Kurtinaičio treniruojamus Maskvos srities „Chimki“ (5/4) krepšininkus, kuriems pirmajame rate nusileido 65:78.

Š.Jasikevičius per 9 minutes pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai), gavo bloką ir kartą prasižengė.

Nugalėtojams Juanas Carlosas Navarro pelnė 17 taškų (5/8 tritaškiai), Ante Tomičius – 16, Erazemas Lorbekas pridėjo 11 taškų .

Pralaimėjusiems 14 taškų įmetė Paulas Davisas (7 atk. kam.), po 12 – Vitalijus Fridzonas ir Zoranas Planiničius, 9 surinko Sergejus Monia.

Priminsime, kad pirmadienį „Chimki“ „Siemens“ arenoje žais VTB Vieningosios lygos susitikimą su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Šiame straipsnyje: RealBrose BasketsEurolyga