„Real“ Stambule antausio neišvengė, tačiau keliauja tolyn

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygoje prasidėjo atsakomieji ketvirtfinalio etapo susitikimai. Viename jų, vykusiame Turkijoje, Stambulo „Galatasaray“ susikovė su Madrido „Real“ ekipa. Rungtynes 3-2 laimėjo turkai, bet į kitą etapą keliauja ispanai.

Pirmasis kėlinys. Rungtynes aktyviau pradėjo „Real“ futbolininkai, kurie mačą pradėjo greitomis atakomis. Jau antrąją minutę Angelis Di Maria turėjo puikią progą pasižymėti, kai, varžovų vartininkui palikus vartus, saugas atliko smūgį, bet kamuolys prariedėjo šalia tuščių vartų virpsto.

7-ąją rungtynių minutę krito pirmasis įvartis, kai po Sami Khediros perdavimo iš krašto, svečių klubo lyderis Cristiano Ronaldo sėkmingai „uždarė“ komandos draugo perdavimą. Šiuo įvarčiu „Real“ futbolininkai visiškai sunaikino šioje poroje dar rusenusią intrigą.

C.Ronaldo švenčia įvartį į „Galatasaray“ vartus | AFP/Scanpix nuotr.

Po praleisto įvarčio bendram rezultatui tapus net 4-0 šeimininkų nenaudai „Galatasaray“ ekipa nepasimetė, garsioms sirgalių dainoms aidint, pradėjo spausti varžovus, ko pasekoje buvo bandoma surengti daug pavojingų atakų, tačiau turkai žaidė labai netiksliai.

Įpusėjus pirmajam kėliniui Madrido miesto klubo saugas A.Di Maria turėjo dar vieną puikią progą įvarčiui, kai C.Ronaldo labai techniškai kulnu prametė jam kamuolį, tačiau savo vartus nuo antrojo įvarčio išgelbėjo „Galatasaray“ vartų sargas.

Puikus C.Ronaldo perdavimas ir A.Di Marios proga.

Sužaidus apie pusvalandį „karališkojo“ klubo gretose buvo atliktas pirmasis keitimas. Saugas Michaelas Essienas mušdamas kamuolį krito ant vejos ir susižeidė, manoma, pakinklinę sausgyslę, dėl ko paprašė keitimo. Jį aikštėje pakeitė Alvaro Arbeloa.

37 minutę „Galatasaray“ futbolininkams pagaliau pavyko atlikti pirmą smūgį į varžovų vartus, kuris pasiekė tikslą. 32 minutę jie atliko apskritai pirmą smūgį šiose rungtynėse vartų link, tačiau pataikė į žaidėjų „gyvatvorę“, tuo tarpu 37 min. sėkmingai sužaidė vartininkas.

Klubų treneriai, nepaisant rezultato, elgėsi labai draugiškai | AFP/Scanpix nuotr.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką abi komandos apsikeitė dar ne viena ataka, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo. Nors „Galatasaray“ ekipa pirmojoje rungtynių dalyje daugiau laiko kontroliavo kamuolį, bet išties pavojingų atakų, galima sakyti, taip ir nesurengė.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį aktyviau pamėgino pradėti „Galatasaray“ futbolininkai, tačiau, kaip ir pirmajame kėlinyje, nieko doro sukurti jiems nesisekė. Tuo metu „Real“ klubas pamažu perėmė iniciatyvą ir išlygino žaidimą.

56 minutę C.Ronaldo turėjo puikią galimybę pelnyti antrą įvartį, tačiau lemiamą akimirką tinkamai nepataikė į kamuolį, o jau po kelių akimirkų įvartis krito į „Real“ vartus, kai turkų komandos saugas Emmanuelis Eboue įspūdingu smūgiu į viršutinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Įvartį pelnęs E.Eboue skuba su kamuoliu | AFP/Scanpix nuotr.

Po penkių minučių aikštės šeimininkams atsivėrė galimybė išsiveržti į priekį, bet šįkart tikslumo pritrūko, kai, gavęs perdavimą iš krašto ir, galima sakyti, vienas prieš vartus atsidūręs Wesley Sneijderis šovė pro šalį.

70 minutę tas pats Wesley Sneijderis pagaliau išpirko savo kaltę už neišnaudotą progą ir, puikiai „išmaudęs“ kelis varžovų gynėjus, pažeme pasiuntė kamuolį į vartininkui nepasiekiamą vartų kampą, taip užbaigdamas virš 10 minučių besitęsusį turkų spaudimą.

„Real“ futbolininkams nė nespėjus atsigauti po antrojo praleisto įvarčio aikštės šeimininkai pelnė dar vieną. Sausį „Galatasaray“ komandos gretas papildęs Didier Drogba pelnė labai gražų ir technišką įvartį, kulnu „uždaręs“ komandos draugo perdavimą.

Įvartis-gražuolis: D.Drogba įrodo vis dar esąs techniškas.

80 minutę „Real“ klubui vos nepradėjo svilti padai, kai tas pats D.Drogba pelnė dar vieną įvartį. Visgi, šis tikslus Dramblio Kaulo Kranto rinktinės nario įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Paskutinę pagrindinio rungtynių laiko minutę Ispanijos klubo narys Alvaro Arbeloa buvo išvarytas iš aikštės. Po teisėjo švilpuko nesusitvardęs gynėjas teisėjui parodė vidurinį pirštą, tačiau, futbolininko nelaimei, arbitras šį gestą pastebėjo ir žaidėją už tai nubaudė.

Per pridėtą rungtynių laiką krito dar vienas įvartis. Nors mačo pabaigoje būtent „Galatasaray“ dar surengė keletą pavojingų atakų, tačiau šio vakaro „Real“ didvyris Cristiano Ronaldo, po komandos draugo perdavimo, pelnė antrąjį įvartį ir taip užbaigė rungtynes.

• „Galatasaray“ 3 – 2 „Real Madrid“
  • (pirmas mačas 0-3, bendras rezultatas 3-5)
  • 7' [0 - 1] Cristiano Ronaldo
  • 67' [1 - 1] Emmanuel Eboue
  • 70' [2 - 1] Wesley Sneijder
  • 72' [3 - 1] Didier Drogba
  • 89' Alvaro Arbeloa („Real“) – raudona kortelė
  • 90' [3 - 2] Cristiano Ronaldo

Išsami rungtynių statistika:

.

Appetitus

Appetitus portretas
Tikri Kauno futbolo sirgaliai renkasi Appetitus restorane stebėti futbolo, dideliame ekrane ir solidžioje aplinkoje. NUO 19.00 val.veikia FREE BUFETAS,kuriame,užsisakę taurę gėrimo,arba alaus bokalą,užkandžiais mėgausitės nesumokėję nė cento.