„Real“ pralaimėjo antrą kartą iš eilės (rezultatai)

Antrąją pergalę iš eilės Eurolygos „Top 16“ etape iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ (8/4) komanda, kurios marškinėlius vilki Jonas Mačiulis.

Lietuvio atstovaujama ekipa svečiuose po atkaklios kovos 74:73 (17:14, 21:19, 11:20, 25:20) patiesė Madrido „Real“ (9/3) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 12 sekundžių, vieną baudos metimą pataikęs Kostas Tsartsaris padidino svečių persvarą iki 3 taškų (73:70).

Netrukus tiek Sergio Llullas, tiek Dimitris Diamantidis realizavo po vieną baudos metimą ir skirtumas išliko nepakitęs (74:71).

Likus 5 sekundėms, ranka nesudrebėjo Nikola Mirotičiui, tiksliai metusiam abu sykius nuo baudų metimo linijos (74:73).

Aikštės šeimininkai čia pat suskubo pažeisti taisykles, o D.Diamantidis nepasinaudojo galimybe padidinti pranašumo ir prametė abu sykius. Pergalę Ispanijos klubui mėgino išplėšti Sergio Rodriguezas, tačiau įžaidėjo tritaškis buvo netikslus.

J.Mačiulis prie sudėtingos pergalės per 16 minučių prisidėjo 4 taškais (0/1 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.). Puolėjas taip pat atkovojo 3 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 3 naudingumo balus.

Martynas Pocius pralaimėjusių gretose dėl traumos nerungtyniavo.

„Panathinaikos“: Kostas Tsartsaris 16 (3/3 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud.), Dimitris Diamantidis 14 (8 rez. perd.), Roko Leni Ukičius 12, Stephane‘as Lasme 10, Sofoklis Schortsanitis 6, Jonas Mačiulis ir Jamesas Gistas po 4, Michaelas Bramosas ir Marcusas Banksas po 3.

„Real“: Rudy Fernandezas (3/5 dvit., 1/6 trit., 8/8 baud.) ir Nikola Mirotičius (3/4 dvit., 0/1 trit., 11/12 baud.) po 17, Sergio Rodriguezas 10, Mirza Begičius 9, Sergio Lullas 7, Felipe Reyesas 6 (9 atk. kam.), Jaycee Carrollas 4, Carlosas Suarezas 3.

CSKA išsigelbėjo

Devintąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape į savo sąskaitą įsirašė Maskvos CSKA (9/3) krepšininkai.

Ettore Messinos auklėtiniai išvykoje 70:66 (16:17, 14:17, 22:18, 18:14) pranoko Malagos „Unicaja“ (6/6) komandą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms, aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį, tačiau netrukus svečiai minutės atkarpą laimėjo 6–0 ir susigrąžino persvarą (66:62).

Nors likus 48 sekundėms, dvitaškį pataikęs Andy Panko sumažino deficitą iki dviejų taškų. Visgi svarbiu metu taškus pelnė Sonny Weemsas (70:66).

Per likusį laiką Malagos ekipai nepavyko pelnyti taip reikiamų taškų ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

CSKA: Aleksandras Kaunas 16 (7/8 dvit., 2/4 baud.), Sonny Weemsas (1/6 trit.) ir Milošas Teodosičius (5 rez. perd.) po 13, Zoranas Ercegas 10, Nenadas Krstičius 7 (7 atk. kam.), Viktoras Khryapa 6 (8 atk. kam.), Vladimiras Micovas 5.

„Unicaja“: Marcusas Williamsas 12 (1/3 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), Krunoslavas Simonas, Earlas Calloway ir Zoranas Dragičius (9 atk. kam.) po 10, Andy Panko 7 (7 atk. kam.), Luka Žoričius 6 (7 atk. kam.), Sergi Vidalis 5.

„Barcelona“ užsitikrino pirmąją vietą

Eilinę pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje iškovojo Barselonos „Regal Barcelona“ (11/1), kuri savo žiūrovų akivaizdoje 83:74 (18:12, 24:20, 19:24, 22:18) nugalėjo Vitorijos „Caja Laboral“ (6/6).

Likus žaisti dvi minutes, po Andreso Nočioni ir Thomaso Huertelio taškų svečiai priartėjo per vieną metimą (76:74). Bet kitoje atakoje baudos metimus sumetė Juanas Carlosas Navarro, jo pavyzdžiu pasekė Ante Tomičius ir katalonų pranašumas šoktelėjo iki 6 taškų (80:74).

Galiausiai Vitorijos ekipą pribaigė Erazemas Lorbekas, likus žaisti 21 sekundę pataikęs tritaškį (83:74).

Nugalėtojų gretose rungtyniaujantis Šarūnas Jasikevičius per 10 minučių praleistų aikštėje taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo atšokusį kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė 2 klaidas, išprovokavo 2 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 1 naudingumo balą.

„Regal Barcelona“: Erazemas Lorbekas 16 (5/7 dvit., 2/4 trit.,), Ante Tomičius (8 atk. kam.) ir Juanas Carlosas Navarro (6 rez. perd.) po 14, C.J. Wallace'as 13.

„Caja Laboral“: Maciejus Lampe 21 (9/11 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud., 6 atk. kam.), Andresas Nočioni 11, Thomasas Huertelis 10, Nemanja Bjelica 9.