R.Berankis užtikrintai iškopė į pagrindinį Vimbldono turnyrą

Ričardas Berankis tapo pirmuoju Lietuvos tenisininku, patekusiu į "Grand Slam" serijos turnyrą.

Trečiajame Vimbldono turnyro kvalifikacijos etape devyniolikmetis tenisininkas (155 vieta ATP reitinge) nugalėjo 30 metų ispaną Santiago Ventura (129) 7:5, 6:1, 6:3.

R.Berankiui laimingas buvo trečiasis mėginimas prasimušti į prestižiškiausios pasaulyje serijos turnyrą: iki šiol lietuvis dukart žaidė Prancūzijos ir JAV pirmenybių atrankos varžybose ir abusyk suklupo jų trečiajame etape.

Pirmajame Vimbldono kvalifikacinių varžybų etape R.Berankis 6:3, 6:2 nugalėjo 239 vietą reitinge užimantį amerikietį Ryaną Harrisoną, o antrajame 7:5, 6:3 palaužė britą Danielį Evansą (326).

Iškopusi į pagrindines varžybas pirmoji Lietuvos raketė uždirbo 25 ATP reitingo taškus ir 11,2 tūkst. svarų čekį.

Pagrindinis Vimbldono turnyras prasidės birželio 21 dieną. R.Berankio varžovas pirmajame etape paaiškės ištraukus burtus penktadienį.