R.Berankis suklupo paskutiniajame „Roland Garros“ turnyro atrankos etape

Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui per plauką nepavyko pirmą kartą karjeroje patekti į "Grand Slam" serijos pagrindinį turnyrą.

Trečiajame Paryžiuje vykstančių prestižinių "Roland Garros" varžybų atrankos etape 189 vietą ATP pasauliniame reitinge užimantis devyniolikmetis R.Berankis po įtemptos kovos 6:3, 4:6, 5:7 nusileido ketveriais metais vyresniam austrui Martinui Fischeriui (191 vieta ATP reitinge). Permaininga dvikova truko 2 val. 29 min.

Pirmąjį setą lietuvis pradėjo nesėkmingai: M.Fischeris buvo išsiveržęs į priekį 3:1. Vis dėlto R.Berankis nepasimetė ir perėmė iniciatyvą į savo rankas bei laimėjo setą 6:3.

Antrajame sete pranašumą iš karto įgijo Austrijos tenisininkas, laimėjęs pirmuosius R.Berankio padavimus. Persvarą M.Fischeris išlaikė iki pat seto pabaigos, nugalėdamas 6:4.

Lemiamo seto viduryje M.Fischeris dar kartą laimėjo varžovo padavimus ir pirmavo 4:2. Vilnietis nenuleido rankų, išlygino rezultatą ir išsiveržė į priekį 5:4. Austras taip pat nepasidavė ir laimėjo savo padavimus - 5:5. Partijos pabaiga buvo sėkmingesnė R.Berankio varžovui, laimėjusiam du geimus iš eilės ir triumfavusiam trečiajame sete 7:5.

Pirmame atrankos etape antradienį R.Berankis 6:2, 6:4 nugalėjo 21 metų marokietį Reda El Amrani (208), o antrame ketvirtadienį 6:2, 3:6, 6:0 eliminavo 27 metų rumuną Victorą Crivoi (159).

Už patekimą į trečiąjį kvalifikacinį etapą Lietuvos tenisininkui atiteko 8 tūkst. eurų ir 14 ATP reitingo taškų. Iškopęs į pagrindines varžybas trenerio Remigijaus Balžeko auklėtinis būtų užsitikrinęs 15 tūkst. eurų čekį ir 25 ATP reitingo taškus.

Iki šiol vienintelis R.Berankio pasirodymas "Grand Slam" serijos turnyruose taip pat buvo pakankamai sėkmingas: 2008 m. atvirojo JAV teniso čempionato kvalifikacijos turnyre pirmoji Lietuvos teniso raketė įveikė du atrankos barjerus ir suklupo tik paskutiniajame trečiajame.

Pagrindinės "Roland Garros" varžybos prasidės gegužės 23 dieną. Atvirojo Prancūzijos teniso čempionato prizų fondą sudaro 16,8 mln. eurų.

Šiame straipsnyje: Berankistenisas