R.Balžekas: „Net ir sirguliuojantis R.Berankis yra pasiruošęs laimėti"

 

 

Vasario 1-3 dienomis Šiauliuose vyks Daviso taurės teniso turnyro mačas tarp Lietuvos ir Kipro rinktinių. Paskutinėmis dienomis prieš mačą lietuviai susilaukė nemalonių žinių, nes komandai nepadės riešo traumos neišsigydęs Laurynas Grigelis.

Taip pat sirguliuoja ir iš Australijos grįžęs pajėgiausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis. Rinktinės trenerisRemigijus Balžekas spaudos konferencijos teigė, kad nepaisant visų negandų, rinktinė nusiteikusi laimėti.

„Atvažiavome laimėti, o kaip pavyks, pažiūrėsim po mačo. Ričardas sirguliavo, bet jau sveiksta, šiandien vakare pradėsim judėti. Svarbiausia, kad būtų gera nuotaika“, - sakė R.Balžekas.

Visi rinktinės nariai džiaugėsi galimybe žaisti Šiaulių arenoje.

„Arena tikrai puiki. Labai džiaugiamės, kad mačas vyks Šiauliuose, kur tenisas yra stiprus, žmonėms turėtų būti įdomu. Ir mums su Ričardu smagu čia sugrįžti“, - kalbėjo R.Balžekas.

„Labai džiaugiuosi čia sugrįžęs. Geras jausmas, nes ateis daug draugų, daug artimųjų palaikyti, tikrai džiaugiuosi“, - R.Balžekui antrino dar vienas komandos narys Dovydas Šakinis.

„R.Berankis šiek tiek sirguliuoja, nes grįžus iš Australijos, labai skyrėsi temperatūra. Tačiau tai žaisti R.Berankiui nesutrukdys“, - sakė R.Balžekas.

Treneris taip pat pripažino, kad nežaidžiant L.Grigeliui, jaunimo turės įrodyti savo vertę.

„Lauryno trauma gerokai susilpnino mūsų komandą. Tačiau traumos yra traumos ir negalima rizikuoti savo karjera. Gerai, kad jis neatvažiavo, nes riešo trauma yra rimta, jis ilgai nežaidęs ir jam reikės ruoštis kitiems turnyrams. Aš jam pats patariau nerizikuoti ir nevažiuoti į Šiaulius. Mūsų jaunimas turės parodyt ką gali ir kaip yra pasiruošęs“, - teigė treneris.

JAV studijuojantis ir žaidžiantis D.Šakinis teigė, kad jau atsigavo po ilgo skrydžio.

„Jaučiuosi gan gerai, nejaučiu to laiko skirtumo. Nedaug ten miegu, tai iškart čia apsipratau. Gal jaučiasi kažkiek to krūvio nebuvimas per kelionę, bet dirbu su treneriu ir šiandien jau viskas gerai bus. Forma, manau, yra gera, JAV treniravausi papildomai, esu pasiruošęs“, - kalbėjo D.Šakinis

„Vyrai pasiruošę, tačiau treniruotės yra treniruotės, o mačas visai kas kita. Bet Kipro komanda irgi yra labai jauna, todėl tas pats L.Mugevičius neturėti jausti jokios baimės. Na o Ričardas, nors ir kažkiek praradęs formą, savo pergales turėtų iškovoti“, - aiškino R.Balžekas.

Paklaustas apie tai, ar didelė salė ir daug sirgalių nepadidins spaudimo komandai, R.Balžekas atsakė: „Kiek žinau, sirgalių susidomėjimas bus nemažas. Ričardui šio barjero jau nėra, nes jis žaidžia dideliuose turnyruose su didelėmis auditorijomis. Jaunimui tai irgi ne pirmas Davisas, Vilniuje esame žaidę prie kelių tūkstančių sirgalių. Sirgaliai kaip tik padeda komandai. Jaudulys iš pradžių gali paveikti, o vėliau pilnos tribūnos tik padeda. Psichologiškai tai neturi įtakos, nes mes jau užgrūdinti“.

Pasitraukus iš rinktinės L.Grigeliui, į atsilaisvinusią vietą pretenduoja keturi jaunieji Lietuvos tenisininkai Kasparas Žemaitėlis, Tadas Babelis, Almantas Oželis ir Lukas Žvikas.

„Bus padarytas turnyras šiems vaikinams. Čia labiau toks motyvacinis dalykas. Kad vaikai pratintųsi prie vyrų teniso, prie rinktinės. Jeigu paskutinę dieną rezultatas bus jau aiškus, galbūt kažkuris iš jų galės ir sužaisti susitikimą“, - kalbėjo R.Balžekas.

Taip pat R.Balželas pripažino, kad nerado visiškai jokios informacijos apie Kipro tenisininkus, nes dauguma jų nežaidžia profesionalų turnyruose.

Karjerą jaunių tenise praėjusiais metais baigęs L.Mugevičius pripažino, kad perėjimas į vyrų tenisą nėra lengvas.

„Forma dabar yra gera, treniruojamės triskart per dieną, ruošiamės naujiems turnyrams. Perėjimas prie vyrų teniso nėra lengvas, bet tuo pačiu ir įdomus. Gerai žaidėjai aplink, daug treniruočių, smagu dėl to. Esu matęs tik vieną iš kipriečių, tačiau jų žaidimo gerai nežinau“, - kalbėjo L.Mugevičius.

Užpuolusios ligos R.Berankiui gali sumaišyti artimiausius planus. Kaip teigė R.Balžekas, jeigu nepavyks tinkamai pasveikti ir atgauti formą, Lietuvos tenisininkas nedalyvaus planuotuose ATP turnyruose Roterdame ir Marselyje.

Kipro rinktinės treneris Nickolas Papadopoulos pripažino, kad šansų jo komanda turi nedaug.

„Atvykome čia kovoti, bet žinome, kad bus labai sudėtinga, nes Lietuvos rinktinė yra stipri“, - teigė N.Papadopoulos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių