Rankininkai pralaimėjo mūšį, bet ne karą

Po pralaimėjimo pirmosiose atkrintamosiose 2011 m. pasaulio čempionato rungtynėse Lietuvos rankininkai stengsis norvegams atsirevanšuoti Vilniuje.

Du žingsniai iki pasaulio rankinio čempionato. Tokiu šūkiu Lietuvos rinktinė pradėjo atkrintamąsias rungtynes su Norvegijos rankininkais. Pirmasis žingsnis Stavangeryje mūsiškiams nenusisekė. Šeštadienį pilnutėlėje "Idrettshall" arenoje, kaip jau skelbta, norvegai šventė pergalę 27:19 (13:9).

Vienuolika kartų pasaulio čempionatuose žaidusių norvegų pranašumas prieš birželio 20 dieną Vilniuje vyksiančias antrąsias rungtynes solidus. Tai pripažįsta ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas, tačiau antrosios dvikovos nelaiko tik formalumu: „Panaikinti aštuonių įvarčių deficitą žaidžiant su tokio lygio komanda – labai sudėtinga, bet išanalizuosime klaidas ir namuose sieksime tik pergalės.“

Anot trenerio, pirmasis kėlinys nieko blogo nežadėjo, bet antrojo kėlinio viduryje rinktinės žaidimas išsiderino tiek puolime, tiek gynyboje ir tai buvo esminis rungtynių lūžis.

„Nepavyko mums kontratakuojantis žaidimas. Ne visas poziciniame puolime susikurtas progas pavyko išnaudoti, nes puikiai žaidė norvegų vartininkas Steinaras Ege.  Tai – kertiniai momentai, kurie leido varžovams susikrauti aštuonių įvarčių pranašumą“, - pralaimėjimo priežastis po rungtynių išvardino G.Savukynas.

Nors treneris žaidėjų prieš rungtynes prašė nediskutuoti su teisėjais, kai kurie jų sprendimai kėlė mūsiškių stovykloje emocijų audrą. „Taip, kai kurie teisėjų sprendimai buvo ne mūsų naudai ir tai išmušė žaidėjus iš vėžių. Tačiau apie tai kalbėjau prieš varžybas. Negalėjome ko nors kito tikėtis, nes žaidėme išvykoje“, - neteisino savo rankininkų treneris.

G.Savukynas tiki, kad po šalto dušo Stavangeryje mūsiškiai psichologiškai nepalūžo. „Vyrai supranta situacijos sudėtingumą, tačiau antrosiose rungtynėse tikrai kibsime norvegams į atlapus“, - žadėjo rinktinės strategas.

Kad Lietuvos rinktinė gali sėkmingai tampyti norvegus už atlapų, parodė ir didžioji dalis pirmųjų rungtynių Stavangeryje. Lietuvos rinktinės planas klampinti greitą norvegų puolimą kibioje gynyboje sekėsi. Nors rungtynių pradžioje varžovai išsiveržė į priekį (3:0), mūsiškiai nepaleido šeimininkų (3:2, 6:4). Po vartininko Arūno Vaškevičiaus atremtų dviejų 7 metrų baudinių bei taiklių Vaido Klimčiausko ir Valdo Novickio metimų 20 rungtynių minutę rezultatas tapo lygus (6:6).

Norvegai atsakė sausa atkarpa (10:6), bet mūsiškiams vėl pavyko priartėti (11:9). Pirmą kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidus šeimininkams komandos ilsėtis išėjo pirmaujant šeimininkams 13:9.

Po pertraukos Norvegijos rinktinę į priekį vedė Erlendas Mamelundas. Per pusė antrojo kėlinio jis vienintelis iš šeimininkų sugebėjo nuginkluoti sėkmingai žaidusį vartininką A. Vaškevičių. Į šešis E. Mamelundo iš eilės pelnytus įvarčius mūsiškiai atsakė šešiais ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių norvegai turėjo tą patį keturių įvarčių pranašumą (19:15).

Dar po minutės (20:16) norvegai liko mažumoje, tačiau mūsiškiai nepasinaudojo proga priartėti. Aidenas Malašinskas nesugebėjo realizuoti 7 metrų baudinio, o norvegai tris kartus iš eilės sėkmingai atakavo ir įgijus septynių įvarčių pranašumą (23:16) lietuviams atsitiesti nebepavyko. Rungtynėms pasibaigus (27:19) Norvegijos rinktinės sirgaliai dėkojo už pergalę, o apie penkiasdešimt mūsų rinktinės palaikyti atvykusių vietinių lietuvių plojo saviškiams už kovingumą.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės stovykloje karaliavo liūdesys, bet per vakarienę vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas rankininkų prašė nenuleisti rankų: „Buvome vieningi iki šių rungtynių. Turime išlikti vieningi ir po pralaimėjimo. Ne viskas dar prarasta. Mūsų dar laukia rungtynės Vilniuje. Turime pasimokyti iš savo klaidų ir dar kartą pabandyti pasiekti tikslą“.

Antrosios rungtynės tarp Lietuvos ir Norvegijos rinktinių vyks birželio 20 d. Vilniuje, „Siemens“ arenoje. Rungtynių pradžia – 17 val. 45 min.

Norvegija – Lietuva 27:19 (13:9). Įvarčiai. Norvegija: Erlendas Mamelundas – 10, Kristianas Kjellingas – 5, Larsas Erikas Bjiornsenas – 3, Havardas Tvedtenas – 2, Vegardas Samdahlis – 2, Biorge‘as Lundas – 1, Thomas Skoglundas – 1, Einaras Sandas Korenas – 1. Lietuva: Valdas Novickis – 8, Vaidas Klimčiauskas – 4, Aurelijus Sabonis – 3, Aidenas Malašinskas – 2, Andrius Stelmokas – 2. Pašalinimai. Norvegija – 2, Lietuva – 6. 7 metrų baudiniai. Norvegija: mesti – 8, realizuoti – 3. Lietuva: mesti – 5, realizuoti – 2. Naudingiausi žaidėjai: Norvegija – Steinaras Ede, Lietuva – Valdas Novickis.