Rankininkai įveikė atrankos barjerą

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė įveikė pirmąjį 2011 m. pasaulio čempionato atrankos barjerą.

Turkijos mieste Adanoje įvykusiame Europos zonos 7-osios grupės turnyre lietuviai lygiosiomis 24:24 (10:15) sužaidė su Makedonijos nacionaline komanda, šiandien 37:24 (19:13) įveikė aikštės šeimininkus turkus ir užėmė 1-ąją vietą, kuri garantavo kelialapį į antrąjį planetos pirmenybių atrankos etapą. Mūsiškiams reikėjo nugalėti Turkijos rankininkus bent 10 įvarčių skirtumu, nes 1-ąją vietą grupėje užėmę makedonai juos įveikė 35:26 (15:13). "Džiaugiuosi, kad per lemiamas rungtynes su turkais laikėmės žaidimo plano, žinojome, ką reikia padaryti ir kovingai to siekėme. Patekome į atkrintamąsias varžybas, nors to turbūt nesitikėjo kai kurie skeptikai", - po varžybų sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas.

Vienintelį kartą pasaulio čempionato finalo turnyre Lietuvos rankininkai dalyvavo 1997-aisiais - tada Japonijoje mūsų šalies rinktinė tarp 24 komandų užėmė 10-ąją vietą.

Rungtynių statistika

Lietuva - Makedonija 24:24 (10:15). V.Novickis 7 įvarčiai, A.Sabonis 5, V.Grosas ir A.Strazdas po 3, A.Račkauskas ir R.Čepulis po 2, A.Malašinskas ir M.Andriuška po 1/K.Lazarovas 11, S.Aluševskis, V.Temelkovas ir Z.Mojsoskis po 3, F.Mirkulovskis 2, S.Stoilovas ir V.Markoskis po 1.

Lietuva - Turkija 37:24 (19:13). V.Novickis 8, M.Andriuška, R.Čepulis, A.Račkauskas ir A.Malašinskas po 4, V.Grosas, A.Strazdas, A.Žygelis ir A.Sabonis po 3, R.Švedas 1.

Šiame straipsnyje: Rankinisvyrai