Raitelis B.Gutkauskas iškovojo pergalę konkūrų turnyre Rusijoje

Benas Gutkauskas sėkmingai pasirodė Černiachovskyje (Kaliningrado sritis) vykusiose CSI4* konkūrų varžybose Rusijos prezidento taurei laimėti.

23 metų perspektyviausias šalies raitelis nugalėjo viename iš septynių vykusių konkūrų, iškovojo 14,5 tūkst. litų prizą ir pašoko į viršų „Rolex“ pasaulio reitingų lentelėje. Turnyre dalyvavo 6 raiteliai iš Lietuvos, iš viso 40 duetų iš dešimties Europos valstybių.

Turnyre Rusijoje, kurio prizų fondas siekė 680 tūkst. litų, šiaulietis jau iš pradžių parodė, kad gali kovoti dėl aukštų vietų. Antrajame 130 cm. kliūčių aukščio konkūre raitelis su kumele Liucille užėmė 5-ąją vietą.

Su ta pačia kumele jis triumfavo penktajame 135 cm. aukščio konkūre iškovodamas 1-ąją vietą. Maršrutą B.Gutkauskas be baudos taškų įveikė greičiausiai – per 60,8 s.

Paskutinėje prestižinėje 160 cm. aukščio „Grand Prix“ rungtyje B. Gutkauskas su žirgu Cargo L‘Obstination numetė vieną kliūtį ir surinkęs 4 baudos taškus užėmė 11-ąją vietą. Tai buvo geriausias rezultatas tarp lietuvių.

„Gaila, kad nepavyko sėkmingiau užbaigti „Grand Prix“ konkūro – nepaisant to, kad jojau greitai. Tačiau džiaugiuosi ir ta pergale, kurią iškovojau“, – teigė B.Gutkauskas.

Raitelis Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) „Rolex“ pasaulio reitinge užima aukščiausią vietą iš visų Lietuvos sportininkų. Po sėkmingų pastarojo mėnesio startų B.Gutkauskas iš 234-osios pozicijos pakilo į 209-ąją.

Po kelių savaičių raitelis planuoja dalyvauti aukšto rango 5 žvaigždučių Pasaulio taurės etape Helsinkyje, kur turės galimybę papildyti savo taškų kraitį.

Černiachovskyje vykusiose varžybose šiųmetis Lietuvos konkūrų čempionas kaunietis Rimantas Babrauskas aukščiausią 7-ąją vietą pelnė 150 cm. aukščio konkūre (su žirgu La-Pass).

Šiame straipsnyje: žirgų sportasBenas Gutkauskas