Raiteliai B.Gutkauskas ir A.Petrovas – tarp geriausiųjų turnyre Lenkijoje

Lenkijos Lešno mieste vykusiame tarptautiniame konkūrinio jojimo turnyre CSI3*, kuriame buvo kovojama ir dėl įskaitinių pasaulio taurės Centrinės Europos-Šiaurės lygos reitingo taškų, sėkmingai pasirodė raiteliai iš Lietuvos – šiaulietis Benas Gutkauskas ir vilnietis Andrius Petrovas.

Šiuo metu aukštą 154-ąją vietą Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) sudarytame „Rolex“ pasaulio reitinge užimantis B. Gutkauskas Lenkijoje iškovojo 45 įskaitinius taškus ir gruodžio pradžioje, susumavus naujausius rezultatus, turėtų palypėti dar keliomis pozicijomis aukštyn.

Lešno manieže surengtame dešimtajame įskaitiniame „Rolex“ konkūre šiaulietis liko per plauką nuo nugalėtojų pakylos. B. Gutkauskas su savo žirgu Tom Riddle S užėmė 4-ąją vietą ir iškovojo 2,5 tūkst. eurų prizą.

Tačiau kur kas svarbiau, kad raitelis tame pačiame konkūre buvo antras tarp Centrinės Europos-Šiaurės lygos raitelių. Už šį pasiekimą B. Gutkauskas kartu pelnė 17 įskaitinių pasaulio taurės atrankos etapo taškų. Prieš tai jis savo sąskaitoje iš viso turėjo 29 tšk., užėmė 7-ąją vieta bendroje įskaitoje.

B. Gutkauskas pagerino savo galimybes prasibrauti į geriausiųjų raitelių penketuką, kuriems suteikiamas kelialapis dalyvauti 2011 m. pavasarį Leipcige vyksiančiame pasaulio taurės finale. „Galima sakyti, savo pagrindinę užduotį – surinkti kaip įmanoma daugiau taškų – įvykdžiau. Dar lieka keturi atrankos etapai, tikiuosi būti tarp finalo dalyvių“, – sakė 23 metų raitelis.

Tuo metu vilnietis raitelis Andrius Petrovas, kaip ir prieš savaitę, sėkmingai pasirodė Lešno manieže vykusiuose mažosios taurės konkūruose – jis iškovojo 2-ąją ir 3-ąją vietas, o mažosios taurės finale buvo trečias.

Aukščiausią pasiekimą A. Petrovas pelnė surengtame jaunų 6-7 metų žirgų konkūre, kur jo duetas su žirgu Rico Dono tapo nugalėtojais. Lietuvos atstovai pranoko net 84 varžovus.

„Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti prizines vietas, nes konkurencija buvo didžiulė. Pagrindiniuose konkūruose išbandžiau naują žirgą, tačiau su juo siekti aukštesnių rezultatų kol kas dar anksti“, – teigė A. Petrovas.