R. Meilutytė: jūs manote, kad aš išskirtinė? Aš normali!

15-metė Lietuvos plaukimo žvaigždė ir geriausia šalies sportininkė Rūta Meilutytė antradienį grįžo į Lietuvą ir trečiadienį dalyvaus geriausių Lietuvos sportininkų apdovanojimų ceremonijoje.

Plimute naujuosius metus sutikusi jaunoji Lietuvos plaukikė atvykusi į gimtąją šalį toliau laikėsi savo režimo ir nuo ankstaus ryto treniravosi Vilniaus Lazdynų baseine.

Po treniruotės R.Meilutytė atsakė į žurnalistų klausimus.

- Treniruotės nuo 6 val. ryto, ar įprasta tai?

Žinoma, nes ir Plimute panašiai treniruojuosi. Miegas neima, nors nepavyko gerai pamiegoti. Išgėriau truputį kavos ir jaučiuosi gerai.

- Ar noriai treniruojatės tokiu metu?

Ir noriu, ir reikia. Tai yra treniruotės ir negaliu prarasti savo ritmo. Ruošiamės varžyboms ir savo vykdome savo programą. Taip jau susiklostė, kad tenka treniruotis 6 valandą ryto.

- Per šventes kažkiek pasikeitė ritmas?

Kažkiek pasikeitė, pora dienų pailsėjau nuo visų treniruočių. Pabuvau pas močiutę, pavalgiau skaniai (šypsosi – red. past.) ir dabar vėl Anglijoje teko grįžti į treniruotes, mokyklą ir t.t.

- Iki pasaulio rekordo tavo mėgstamiausioje 100 m plaukimo krūtine rungtyje trūksta 0,7 sek. Ar tai didelis atsilikimas?

- Kai praėjusiais metais savo asmeninį rekordą pasigerinau 2 sekundėm, tai iki pasaulio rekordo trūksta nelabai daug. Man svarbiausia yra gerinti savo asmeninius rezultatus. Manau, iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių nebus sunku tas 0,7 sek. pagerinti. Bet negaliu garantuoti, kad kažkas kitas nepagerins pasaulio rekordo.

- Jus žmonės yra pavadinę išskirtine. Ar jautiesi tokia esanti?

- Nežinau, kodėl mane pavadino išskirtine (šypsosi – red. past.). Sau aš esu normali. Čia jūs galite pasakyti, kodėl mane tokia vadinate.

- Ar treniruotė Vilniuje labai skyrėsi nuo vykstančių Plimute?

- Nelabai. Treniruotė tokia tradicinė kaip Plimute. Gal čia kažkiek lengvesnė, tačiau kažką panašaus darome ir Plimute. Gal vanduo tik ten geresnės temperatūros.

- Ar teko dažnai lankytis šiame Lazdynų baseine? Kaip vertinate jo būklę?

- Žinoma, daug kartų. Kai maža buvau, čia dalyvavau pirmajame savo Lietuvos čempionate. Gaila, kad nuo to laiko sąlygos ne tik nepagerėjo, bet ir prastėja. Čia treniruojasi perspektyvus plaukikas Povilas Strazdas, kuris tikrai turėtų plaukti Rio de Žaneiro olimpiadoje. Žiūrint į sąlygas, tikrai gaila, kad jis negali pilnai įgyvendinti savo treniruočių. Kai plaukiant reikia žiūrėti į lupas ar lempas, tai tikrai nieko gero. Norėtųsi, kad bent truputį pagerintų sąlygas šiame baseine.

- Pagrindinės tavo konkurentės plaukia ir 200 m distanciją krūtine. Kaip čia rungtį vertini?

- Turėjau jau ir plaukti šią distanciją, bet susirgau ir negalėjau startuoti. Pabandysime šią rungtį. Gal ne iš karto svarbiausiuose čempionatuose, bet vietinėse varžybose reikės sudalyvauti ir šioje rungtyje. Žiūrėsime, kaip ji seksis. Tačiau kol kas jai nelabai ruošiamės.

- Treneris minėjo, kad tikisi daug iš plaukimo laisvu stiliumi. Ar patinka šis stilius?

- Patinka (šypsosi – red. past.). Treniruotėse deriname plaukimą ir laisvu stiliumi, ir krūtine. Laisvu stiliumi plaukia galingesnės plaukikės, ten dominuoja jėga. O krūtine plaukiant daugiau lemia technika. Manau, kad su amžium rezultatai gerės laisvajame plaukime.

- O plaukiant kompleksiniu stiliumi ilgajame baseine realu siekti aukščiausių rezultatų?

- Nežinau, ilgajame baseine dar nedaug esu plaukus kompleksiniu būdu. Reikės pabandyti pasigerinti savo rezultatą, tačiau tam specialiai nesiruošiame. Šiemet olimpiadoje turbūt nebūčiau patekusi į finalą. Tačiau svarbiausias ir toliau treniruojantis yra plaukimas krūtine.

- Ar treniruotėse tenka dažnai „šlifuoti“ kokius nors elementus?

- Žinoma. Niekada nebūna tobulas plaukimas pas nieką. Visą laiką yra ką pakeisti, ką patobulinti. Visą laiką galima gerint savo silpnąsias ir stipriąsias puses.

- Kaip sutikote žinią, kad esate išrinkta geriausia Lietuvos metų sportininke?

- Labai nudžiugau. Smagu, kad žmonės įvertino mano darbą ir pastangas. Tai didžiulis įvertinimas man. Labai ačiū visiems, kurie balsavo.

- Būdama vos 15-metų jau esi olimpinė ir pasaulio čempionė, Europos rekordininkė? Kokius dar tikslus sau keli?

- Na man dar tik 15 metų. Dar turiu kažkiek karjeros metų. Visada noriu siekti savo geriausių rezultatų. Būsiu laiminga jei atiduosiu visas jėgas ir kažką pasieksiu.

Artimiausias startas R.Meilutytės laukia po dviejų savaičių vykstančios varžybos Liuksembuge. Sportininkė teigė, kad šios varžybos bus kontrolinės, kad pamatytų, kokia forma yra sezono pradžioje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaidos

Klaidos portretas
Lietuviškas laikraštis turėtų būti atidesnis gramatinėms klaidoms. O čia dar interviu! Vietoj žodžio "šią" yra "čia". Kai kur kartojasi tas pats žodis iš eilės. Vietoj teiginio - klausimas. Ar čia jau anglų kalbos taisykles bandot įvest?

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Išskirtinė tu, Rūtele. Išskirtinė. Sveikatos tau ir gerovės!

normali

normali portretas
IŠSKIRTINĖ!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių