R. Meilutytė apie: namų ilgesį, Lietuvos pilietybę ir pergalės kainą

Kovo 19 d. 16-ąjį gimtadienį atšventusi plaukikė Rūta Meilutytė sporto srityje jau pasiekė tiek, kiek kitiems nepavyksta per visą gyvenimą.

Londono olimpinėse žaidynėse pasaulį  pergale 100 m rungties krūtine distancijoje pribloškusi tada dar 15-metė lietuvė vėliau nesumažino apsukų ir gruodį pasaulio čempionate Stambule nuskynė du aukso ir vieną sidabro medalį.

Už įspūdingą pasirodymą arenose R. Meilutytė skynė laurus įvairiuose rinkimuose.

2012 m. geriausia ir populiariausia Lietuvos sportininke R. Meilutytė išrinkta ir seniausiai mūsų šalyje rengiamuose rinkimuose, kuriuos organizuoja laikraštis „Sportas“, o pastaraisiais metais – ir portalas „sportas.info“.

Antroji vieta atiteko šiuolaikinės penkiakovės olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei, trečioji – Londone sidabrą iškovojusiam kanojos irkluotojui Jevgenijui Šuklinui.

Į R. Meilutytės gyvenimą, praėjus aštuoniems mėnesiams nuo Londono olimpinių žaidynių, pažvelkime Didžiosios Britanijos žiniasklaidos akimis.

Dienotvarkė nepasikeitė


Praėjo aštuoni mėnesiai nuo tada, kai Rūta Meilutytė laimėjo 100 m plaukimo olimpinį auksą. Po šio triumfo lietuvės gyvenimas, atrodytų, turėtų būti jau kitoks, bet, kaip sako ji pati, iš tiesų niekas nepasikeitė. Ji vis dar keliasi 4.50 val. pasirengusi dviejų valandų ankstaus ryto treniruotei. Penkias dienas per savaitę vis dar eina į mokyklą. Vis dar nekenčia matematikos, fizikos ir mėgsta biologiją bei fizinį lavinimą. Po pamokų mergina vis dar eina į baseiną ir treniruojasi dvi valandas popiet. Tai skamba labai nedėkingai, bet ji turi vieną ar dvi nedideles privilegijas.

„Manau, – sako plaukikė krizendama. – Mokytojai dabar labiau linkę atleisti mano išdaigas.“

R. Meilutytės Plimuto koledžo mokslo draugai laiko jos sėkmę pavyzdžiu. Kartu su britų šuolių į vandenį pasididžiavimu Tomasu Daley jiedu buvo laikomi dviem mokyklos žvaigždėmis. Kitaip nei iš T. Daley, niekas prieš žaidynes iš R. Meilutytės labai daug nesitikėjo. Juk su ja varžėsi dvi šių laikų geriausios pasaulio plaukikės: australė Leisel Jones ir 11 olimpinių bei 14 pasaulio čempionato medalių iškovojusi amerikietė Rebecca Soni.

„Buvo puiku rungtyniausi tame pačiame plaukimo take su jomis“, – sakė R. Meilutytė. Prieš žaidynes ji planavo patekti į finalą. Lietuvė būtų laiminga ir tuo. O laimėtas auksas ją šokiravo. Prieš plaukimą neatrodė, kad mergina nervintųsi, bet po to paauglei teko kovoti su galvos skausmu.

„Aš tikėjausi tik pasiekti geriausią savo laiką, maniau, kad jo patekti į finalą užteks. Aš būčiau buvusi laiminga atplaukusi aštunta. Tikrai negalvojau apie medalį. Nustebinau pati save“, – kraipė galvą sportininkė. Tą naktį ji negalėjo patikėti tuo, ką padarė, ir užmigo su medaliu pižamos kišenėje.

Didžiuojasi būdama lietuvė


Pirmas dalykas, kurį britų spauda norėjo sužinoti, – ar R. Meilutytė sutiktų pakeisti pilietybę. Jos šeima persikėlė į Plimutą 2010 m., nes Rūtos tėvas Saulius dirbo svetur. Nuo tada klube „Plymouth Leander“ lietuvę treniruoja Jonathanas Ruddas.

R. Meilutytė atsakė trumpai: „Aš labai didžiuojuosi, kad esu lietuvė. Gyvenau Lietuvoje beveik visą savo gyvenimą, mano visa šeima yra iš ten, ir aš nesuprantu, kodėl turėčiau keisti savo pilietybę.“

Plaukikė iki šiol ilgisi tėvynės, nors tėvas Saulius stengiasi nuslopinti ilgesį gamindamas silkių ar rūkytos šoninės patiekalus.

Specialistai nutildė kaltintojus


Olimpinių žaidynių metu atsirado tokių, kurie stebėjosi, kodėl Rūtai nemetami kaltinimai, persekioję 16 metų Kinijos plaukikę Ye Shiwen po šios laimėto olimpinių žaidynių medalio. JAV plaukimo trenerio Johno Leonardo, abejojusio dėl Ye, atsakymas buvo toks: „Niekas nėra įžvelgęs nieko tokio, kas kalbėtų apie Lietuvos plaukikės kūno anomalijas. Ji tiesiog yra gera ir labai greita plaukikė.“ Trumpai tariant, J. Leonardas matė užtektinai Rūtos pasirodymų jaunimo čempionatuose, kad suprastų, kokia gera plaukike ji yra, ir nemano, kad jos laikas olimpinėse žaidynėse buvo toks neįtikėtinas, kad leistų ją kuo nors įtarti.

R. Meilutytė atsiriboja nuo viso to. Ji tiki, kad „sunkiausiai dirbantis asmuo laimi“. Maloniausias dalykas, jai nutikęs po olimpinių žaidynių, – sugrįžimas į baseiną Stambule, kur vyko trumpojo baseino pasaulio čempionatas. Jame lietuvė pagerino abiejų plaukimo krūtine distancijų (50 ir 100 m) Europos rekordus ir laimėjo sidabro medalį plaukdama 100 m distanciją kompleksiniu būdu. Sportininkė sako, kad plaukimas krūtine jai patinka, nes „viską lemia technika, o ne fizinė jėga.“ Tačiau ji gali konkuruoti ir kitose rungtyse. Britų universitetų čempionate Šefilde praėjusi mėnesį R. Meilutytė net 8 sek. pagerino Lietuvos 200 m kompleksiniu būdu plaukimo rekordą. Jos laiko (2 min. 13,69 sek.) būtų užtekę patekti į olimpinių žaidynių pusfinalį.

Sunkus triūsas atsiperka


Didžiojoje Britanijoje vykusiame „British Gas International“ čempionate R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis. Abejose ji pagerino sau priklausiusius Lietuvos rekordus. Ji dalyvavo ir plaukimuose laisvuoju stiliumi, nugara bei peteliške.

„Visa tai yra tik dalis pasiruošimo pasaulio čempionatui, kuris vyks Barselonoje liepos ir rugpjūčio mėnesiais“, – teigė plaukikė.

Jeigu lietuvei ir toliau taip gerai seksis, ji Barselonoje plauks ne tik krūtine, bet ir kompleksiniu būdu. Tvarkaraštis sunkus, bet R. Meilutytė laiminga, taikstydamasi prie jo. „Po olimpinių žaidynių supratau vieną dalyką – sunkus triūsas atsiperka“, – sakė plaukikė.

Visi rinkimų laureatai

Laikraščio „Sportas“ rinkimų istorija. Populiariausi Lietuvos sportininkai

1956 m.  Algirdas Šocikas boksas

1957 m.  Jonas Pipynė lengvoji atletika

1958 m.  Birutė Kalėdienė lengvoji atletika

1959 m.  Adolfas Varanauskas lengvoji atletika

1960 m.  Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius irklavimas

1961 m.  Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius irklavimas

1962 m.  Antanas Vaupšas lengvoji atletika

1963 m.  Adolfas Varanauskas lengvoji atletika

1964 m.  Ričardas Tamulis boksas

1965 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1966 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1967 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1968 m.  Danas Pozniakas boksas

1969 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1970 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1971 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1972 m.  Modestas Paulauskas krepšinis

1973 m.  Vladas Česiūnas baidarių ir kanojų irklavimas

1974 m.  Vladas Česiūnas baidarių ir kanojų irklavimas

1975 m.  Česlovas Jezerskas savigynos sportas

1976 m.  Angelė Rupšienė krepšinis

1977 m.  Vilhelmina Bardauskienė lengvoji atletika

1978 m.  Vilhelmina Bardauskienė lengvoji atletika

1979 m.  Lina Kačiušytė plaukimas

1980 m.  Lina Kačiušytė plaukimas

1981 m.  Robertas Žulpa plaukimas

1982 m.  Vladas Turla šaudymas

1983 m.  Ana Ambrazienė lengvoji atletika

1984 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1985 m. Arvydas Sabonis krepšinis

1986 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1987 m.  Šarūnas Marčiulionis krepšinis

1988 m.  Gintautas Umaras dviračių sportas

1989 m.  Šarūnas Marčiulionis krepšinis

1990 m. Šarūnas Marčiulionis krepšinis

1991 m.  Šarūnas Marčiulionis krepšinis

1992 m.  Romas Ubartas lengvoji atletika

1993 m.  Vitalijus Karpačiauskas boksas

1994 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1995 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1996 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1997 m.  Arvydas Sabonis krepšinis

1998 m.  Diana Žiliūtė dviračių sportas

1999 m.  Edita Pučinskaitė dviračių sportas

2000 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2001 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2002 m.  Raimondas Rumšas dviračių sportas

2003 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2004 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2005 m.  Žydrūnas Savickas galiūnų sportas

2006 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2007 m.  Virgilijus Alekna lengvoji atletika

2008 m.  Edvinas Krungolcas šiuolaikinė penkiakovė

2010 m.  Marius Stankevičius futbolas

2011 m.  Mindaugas Griškonis irklavimas

2012 m.  Rūta Meilutytė plaukimas
NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytas

Vytas portretas
kai mergaite gera tai uztenka ir vienos pilietybes- daugiau nereikia: nei dvigubos, nei trigubos nei sesiagubos...

Jule

Jule portretas
Tik 16?????as galvojau tau 36.skykstu atrodo kad si mergse suokia apie pikietybes pirma snargli nusivalyk.is viso kas per merga

Muras

Muras portretas
Oi tu Jule, kokia tu slyksti boba...tau tik per tvora ir tesiulyt:-)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių