R. Kurtinaičio klubo nesėkmė sujaukė visas kortas (rezultatai)

Pralaimėjimą Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje patyrė Maskvos srities „Khimki“ (7/6) komanda. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai. Namuose 82:86 (19:22, 24:24, 17:22, 22:18) nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ (7/6) krepšininkams.

Rusai lemiamo ketvirčio viduryje turėjo net 16 taškų deficitą (63:79), tačiau paskutinėmis minutėmis sugebėjo pasivyti varžovus ir sumažinti savo atsilikimą iki taško (80:81).

Visgi kitoje atakoje tritaškį smeigė Andresas Nočioni (80:83). Vėliau ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o po netaiklaus Maciejaus Lampe metimo šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, bet Petteri Koponeno dvitaškis tikslo nepasiekė ir ispanai baudų metimais įtvirtino pergalę.

Įdomu tai, kad Vitorijos, Maskvos srities, Pirėjo „Olympiacos“ ir Sienos „Montepaschi“ komandos turi iškovojusios po septynias pergales, todėl paskutinio turo metu spręsis kelialapių į kitą etapą nugalėtojai.

„Caja Laboral“: Andresas Nočioni 24 (3/5 dvit., 4/7 trit., 6/7 baud., 6 atk. kam.), Maciejus Lampe 21 (7/10 dvit.), Nemanja Bjelica 13 (6 atk. kam.), Fernando San Emeterio 10.

„Khimki“: Paulas Davisas 15 (6/8 dvit., 3/4 baud., 7 atk. kam.), Sergejus Monia 13 (6 kld.), Jamesas Augustine'as (6 atk. kam.) ir Petteri Koponenas po 12, Kelvinas Riversas 10.

M. Gecevičius žaidė 4 min.

Sunkią pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo tryliktajame ture šventė Pirėjo „Olympiacos“ (8/5) komanda su Martynu Gecevičiumi.

Titulą ginantis Graikijos klubas svečiuose po atkaklios kovos 78:73 (19:13, 14:21, 23:19, 22:20) nugalėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (2/11) krepšininkus.

Ketvirtajame kėlinyje likus 5 minutėms, svečiai atsilikinėjo 8 taškais, tačiau netrukus pastarieji spurtavo 13–0 bei persvėrė rezultatą (74:69).

Likus 4 sekundėms, abu baudų metimus realizavęs Bo McCalebbas sumažino skirtumą iki 3 taškų, tačiau paskutinėmis sekundėmis dvitaškį pataikęs Georgios Printezis padėjo tašką susitikime (78:73).

M.Gecevičius ant parketo praleido vos 4 minutes, per kurias prametė vienintelį mestą dvitaškį, išprovokavo pražangą, kartą pažeidė taisykles, gavo „bloką“ bei surinko -2 naudingumo balus.

„Olympiacos“: Kostas Papanikolaou 16 (2/4 dvit., 4/4 trit.), Vassilis Spanoulis 14 (7 rez. perd., 5 kld.), Georgios Printezis 12, Stratos Perperoglou ir Pero Antičius po 9, Kyle‘as Hinesas ir Acie Law (5 rez. perd.) po 5.

„Fenerbahce Ulker“: Bo McCalebbas (4/11 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), Omeras Onanas (3/4 dvit., 2/8 trit.) ir Romainas Sato (4/6 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.) po 12, Kaya Pekeris 10, Ogužas Savašas 8 (7 atk. kam.), Ilkanas Karamanas ir Emiras Preldzičius (7 rez. perd.) po 6.

„Barcelona“ pranoko italus

Sienos „Montepaschi“ (7/6) nesėkmių seriją iki keturių Eurolygos „Top 16“ etape pratęsė Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos „Barcelona Regal“ (12/1) ekipa.

Katalonai išvykoje po sunkios kovos 77:69 (23:25, 22:15, 20:15, 12:14) pranoko Italijos čempionus.

Aikštės šeimininkai ketvirto kėlinio pradžioje turėjo 10 taškų deficitą (67:57), tačiau nepasidavė ir likus 2 minutėms jį sumažino vos iki 3 taškų (72:69).

Nepaisant to, Ispanijos klubas nebuvo linkęs atiduoti susikrauto pranašumo, o lemiamu momentu keturis taškus iš eilės surinkęs Marcelinho Huertas privertė aikštės šeimininkus kapituliuoti (76:69).

Š.Jasikevičius naudingu žaidimu nepasižymėjo. Atakų organizatorius per 18 minučių pelnė 3 taškus (1/3 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), sugriebė atšokusį kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, tačiau 3 kartus suklydo, sykį prasižengė bei surinko -3 naudingumo balus.

„Barcelona Regal“: Nathanas Jawai 22 (9/10 dvit., 4/5 baud., 12 atk. kam., 34 n. b.), Joe Inglesas 20, Marcelinho Huertas 14 (6 rez. perd.), Alejandro Abrinesas 7, Victoras Sada ir Erazemas Lorbekas po 5, Šarūnas Jasikevičius 3.

„Montepaschi“: Bobby Brownas 15 (3/11 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud., 6 rez. perd.), Davidas Mossas 12 (2/8 trit.), Tomas Ressas ir Kristjanas Kanguras po 10, Aleksandras Rašičius 9, Viktoras Sanikidze 8, Benjaminas Ortneris 3.