R. Berankis: nusivariau nuo kojų, bet nesigailiu žaidęs už Lietuvą

š ligos patalo tiesiai į kortą ginti Lietuvos garbės žengęs Ričardas Berankis nesijautė tinkamai įvertintas.

„Atrodo, lyg žaidžiame ir Lietuvoje, turėtų būti atvirkščiai – mus palaikyti...“ – apgailestavo geriausias šalies tenisininkas, net ir sirguliuodamas už Lietuvą kovojęs tris dienas iš eilės.

R.Berankį ir jo trenerį bei rinktinės kapitoną Remigijų Balžeką nuvylė delfi.lt straipsnis („Fiasko dvejetų mače R.Balžekas įvertino tiesiai – labai blogai“) po šeštadienį atkaklioje kovoje 5:7, 6:3, 6:3, 4:6, 4:6 pralaimėto dvejetų mačo ne stipriausios sudėties Kipro rinktinei.

„Pasiskaitėm, kad vakar (šeštadienį) patyrėme fiasko... Aš taip nemanau“ – piktinosi R.Balžekas.

„Kokį dar fiasko? Mes pralaimėjome vieną dvejetų mačą po penkių setų kovos!“ – stebėjosi R.Berankis.

„Kam taip kvailai rašyti? Vyrai atsidavę, kovoja... Jeigu būtų gavęs tris setus 0:6, tada gal ir būtų buvęs fiasko“ – tęsė R.Balžekas.

„Visi vos ne užpyko, kad žaidė L.Mugevičius. Bet jis juk mūsų komandos narys! Taip pat ir man yra buvę, kai surakina ir negali pajudėti. Čia ne koks krepšinis, kur nueini, pasikeiti, penkias minutes pakalbi su treneriu“, – sporto šakas lygino R.Berankis.

Treniruotėse – kosėjo

Nors mačų metu R.Berankis tvardėsi, treniruotėse jis vis dar kosėjo. Iš „Australian Open“ karščio į Lietuvą grįžęs tenisininkas – peršalo.

„Visą savaitę prieš Daviso taurę gulėjau lovoje su temperatūra. Gėriau vaistus. Turėjau vos dvi treniruotes po valandą“, – atviravo R.Berankis.

„Ir vis tiek nebuvo jokios abejonės, kad Ričardo lygis, neatvykus Marcosui Baghdačiui (ATP 35 – SportIN.lt), leis mums laimėti šitą mačą“, – papildė R.Balžekas, kuris rinktinei vadovavo taip pat sirguliuodamas.

Nesigaili grįžęs į Lietuvą

Vargu, ar R.Berankis to norėjo, tačiau jam teko kautis visas tris dienas. Lietuvis sužaidė 11 setų ir korte praleido beveik 10 valandų. „Atvirai pasakius – privargau“, – neslėpė geriausias visų laikų Lietuvos tenisininkas.

„Turėjau minčių leisti R.Berankiui pailsėti šeštadienį, tačiau to nesakiau net jam. Visgi sekmadienį tokių minčių tikrai nebuvo, nes tada būtų kilę minčių, ar mes laimėsime?“ – atviravo R.Balžekas.

Akistatoje su Kipru galutinį tašką R.Berankis padėjo sekmadienį, įveikęs Soterį Hadjistyllį – 6:3, 6:2, 6:1. 20-metis Kipro tenisininkas, debiutavęs Daviso taurėje, paskutinę akimirką pakeitė rinktinės lyderį Raresą Cuzdrioreaną, kuris pajuto peties skausmus.

Mačo akimirkos:


Nors rezultatas ir triuškinantis, tačiau jis neatspindi tos persvaros, kurią korte turėjo 85-oji pasaulio raketė prieš ATP reitingo neturintį tenisininką.

„R.Berankiui šiai pergalei prireikė gal 20 procentų jėgų“, – teigė R.Balžekas.

Sujaukė tvarkaraštį

Lietuvoje užklupusi liga sujaukė ir artimiausius R.Berankio planus. Puikią sportinę formą „Australian Open“ demonstravęs tenisininkas praleis ATP 250 turnyrą Montpeljė mieste ir greičiausiai ATP 500 Roterdame.

Visgi ne pirmą kartą Daviso taurėje susergantis R.Berankis nesiskundė: „Visiškai nesigailiu, kad atvažiavau. Visada atstovavau Lietuvai ir man tai yra smagu.“

Artimiausias R.Berankio planas – visiškai pasveikti ir maždaug po 10 dienų keliauti į JAV.

R.Berankio ir R.Balžeko komentaras: NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių