R. Berankis iškopė į „Australian Open“ vienetų varžybų antrąjį ratą

Sėkmingai pirmojo šiemet „Didžiojo kirčio“ (Grand Slam) serijos turnyro - atvirojo Australijos teniso čempionato - vyrų vienetų varžybas pradėjo 110-ąją vietą geriausiųjų pasaulio tenisininkų reitinge užimantis Ričardas Berankis.

22-ejų metų Lietuvos tenisininkas antradienį per 2 valandas ir 7 minutes 6:2, 7:6 (7:4), 7:5 nugalėjo 27-erių metų 102-ąją planetos raketę ukrainietį Sergejų Stachovskį, kurio geriausias pasiekimas šiame turnyre - trečiasis ratas 2011 metais.

Po ketvirtosios pergalės iš eilės Melburno kortuose lietuvis užsitikrino 45 ATP reitingo taškus ir 45 tūkst. Australijos dolerių čekį.

Antrajame rate (1/32 finalo) R. Berankio varžovu bus 25-ąjį reitingą turintis 29-erių metų vokietis Florianas Mayeris (ATP-28), kuris antradienį pirmajame rate po 3 valandas ir 22 minutes trukusios kovos penkiuose setuose - 2:6, 3:6, 6:2, 7:6 (14:12), 6:1 - privertė pasiduoti 21-erių metų amerikietį Rhyne'ą Williamsą (ATP-194).

Lietuvio ir vokiečio poros nugalėtojo varžovu šešioliktfinalyje bus trečioji raketė 25-erių škotas Andy'is Murray'us (ATP-3) arba 23-ejų portugalas Joao Sousa (ATP-100). Škotijos tenisininkas pirmajame rate 6:3, 6:1, 6:3 sutriuškino olandą Robiną Haase'ą, o Portugalijos atstovas 6:4, 6:1, 6:4 įveikė korto šeimininką Johną-Patricką Smithą.

Australijos atvirojo teniso čempionato prizų fondą sudaro 30 mln. Australijos dolerių.