Pusę milijono gyventojų turintis Žaliasis Kyšulys - tarp 8 geriausių

Paaiškėjo pirmieji Afrikos Nacijų taurės ketvirtfinalio dalyviai, kuriais tapo Pietų Afrika ir Žaliasis Kyšulys. Turnyro šeimininkai kelialapį į kitą etapą iškovojo išplėšdami lygiąsias 2-2 mače su Maroku, tuo tarpu Atlanto vandenyno salų valstybė minimaliu rezultatu 2-1 įveikėAngolą.

Pastarajame sustikime intriga užfiksuota tik pačioje rungtynių pabaigoje. 33 minutę įvartį į savus vartus įsimušę Žaliojo Kyšulio futbolininkai šiame mače atsilikinėjo iki pat 81 minutės, kai galiausiai rezultatą išlygino Fernando Varela.

Rungtynėse pusiausvyrą atstatę Žaliojo Kyšulio futbolininkai įgijo papildomo pasitikėjimo savo jėgomis ir per likusias rungtynių minutes pademonstravo tokį žaidimą, kokio nesitikėjo net patys didžiausi skeptikai ir futbolo ekspertai.

87 minutę treneris Luciano Antunesas sustiprino savo komandos puolimą. Vietoje krašto gynėjo Gege aikštėje pasirodė puolėjas Rambe, todėl gerokai sustiprėjęs Žaliojo Kyšulio rinktinės puolimas privertė Angolą sunerimti.

Jau per pridėtą mačo arbitro laiką įvartį į Angolos vartus įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Heldonas, po kurio tikslaus smūgio nuščiuvo visas „Nelson Mandela“ stadionas. Jame triumfavo tik „saujelė“ Žaliojo Kyšulio gerbėjų, kurie tiesiog „nėrėsi“ iš džiaugsmo.

Nuaidėjus teisėjo švilpukui, skelbiančiam susitikimo pabaigą, Žaliojo Kyšulio rinktinės treneris L.Antunesas nesugebėjo nuslėpti džiaugsmo ir skubėjo į aikštę švęsti kartu su savo auklėtiniais.

Verta paminėti, kad ši komanda pirmą kartą savo istorijoje varžosi tokio rango turnyre, Afrikos Nacijų taurėje. Beje, Žaliojo Kyšulio valstybėje gyvena kiek daugiau nei 600 tūkstančių žmonių.

Pietų Afrikos futbolininkai rungtynėse su Maroku vargo iki pat paskutinės mačo minutės. Jau dešimtą minutę Maroko rinktinę į priekį išvedė tikslus Issamo El Adoua smūgis. Puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko Abdelazizas Barrada.

Šiame susitikime antrojo įvarčio reikėjo laukti kiek daugiau nei valandą. Puolimą suaktyvinę turnyro šeimininkai 71 minutę rezultatą išlygino ir rezultatas tapo 1-1. Pietų Afrikos rinktinėje pasižymėjoMay‘us Mahlangu.

Deja, bet šeimininkai lygiu rezultatu džiaugėsi kiek daugiau nei dešimt minučių. 82 minutę dar kartą Maroką į priekį išvedė Abdelilahas Hafidi, kuris pasižymėjo po tikslaus komandos draugoZakarya Bargdicho perdavimo.

86 minutę stadione susirinkę Pietų Afrikos rinktinės gerbėjai dar kartą pakilo iš sėdimų vietų.Siyabonga Sangweni sugebėjo dar kartą šiame mače atstatyti pusiausvyrą. Pastarajam rezultatyvų perdavimą atliko pirmojo šeimininkų įvarčio autorius M.Mahlangu.

Būtent lygiosios garantavo turnyro šeimininkams vietą Afrikos Nacijų taurės ketvirtfinalyje. Su iškovotais penkiais taškais Pietų Afrikos rinktinė tapo A grupės nugalėtoja. Antroje vietoje liko Žaliasis Kyšulys, kurio sąskaitoje – taip pat penki taškai.