Pusę komandos taškų pelnęs C. Anthony privertė pasiduodi NBA čempionus

Tai buvo Carmelo Anthony vakaras. 28 metų 203 cm ūgio puolėjas pelnė pusę Niujorko „Knicks“ (47-26) taškų, o jo vedama komanda laimėjo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos lyderių mūšį.

Mike'o Woodsono treniruojama ekipa išvykoje 102:90 (27:25, 23:33, 28:18, 24:14) pranoko be LeBrono Jameso, Dwyane'o Wade'o ir Mario Chalmerso žaidusius Majamio „Heat“ (58-16) krepšininkus.

„Heat“ strategas Erikas Spoelstra šiame mače turėjo verstis be trijų lyderių. Jamesas nežaidė dėl dešiniosios blauzdos patempimo, Wade‘as ir Chalmersas gydosi dešiniųjų čiurnų patempimus. Kartu jie vidutiniškai pelno po 56,7 taško.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui komandas teskyrė 2 taškai (90:88), tačiau „Heat“ net penkias minutes nesugebėjo sukrapštyti nė taško. Tuo pasinaudoję svečiai spurtavo 9:0 ir nutolo nebepavejamai (99:88, 47-ąją min.).

Tai buvo vos antra „Heat“ nesėkmė per pastarąsias 31 rungtynes. Tuo tarpu „Knicks“ laimėjo devintą kartą iš eilės.

Nesustabdomai rungtyniavęs Anthony pakartojo savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Jis per 40 minučių pelnė 50 taškų (11/16 dvitaškių, 7/10 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė bei surinko 44 naudingumo balus.

Tiek pat taškų Anthony yra įmetęs, kuomet dar atstovavo Denverio „Nuggets“ ekipai. Tuomet 50 taškų jis 2009 m. lapkričio 28 d. įsūdė į „Knicks“ krepšį, o 2011 m. vasario 6 d. pusšimtį atseikėjo ir Hjustono „Rockets“ klubui.

Anthony pataikė pirmus septynis metimus, o jo norą rinkti taškus patvirtina faktas, jog „Knicks“ žvaigždė tik sužaidus 29 minutes pasižymėjo kitu statistikos rodikliu nei taškai. Iki tol jis buvo pelnęs 37 taškus, tačiau nebuvo atkovojęs ir perėmęs nė vieno kamuolio, atlikęs rezultatyvaus perdavimo ar blokavęs metimo.

„Šį vakarą jaučiausi gerai, – po rungtynių tvirtino Anthony. – Tai jausmas, kurį turi nuo pat pirmųjų rungtynių minučių. Kartais gerai pradedi rungtynes, o vėliau atvėsti, tačiau šįvakar taip nebuvo.“

„Neįtikėtina, – atsistebėti savo auklėtinio pasirodymu negalėjo Woodsonas. – Jis tiesiog atsisakė leisti mums pralaimėti.“

Tai buvo trečia „Knicks“ pergalė iš keturių tarpusavio mačų prieš „Heat“. Šios komandos greičiausiai daugiau nesusitiks iki pat Rytų konferencijos finalo.

„Heat“: Chrisas Boshas 23 (10/10 baudų), Mike'as Milleris 18 (8 atk. kam.), Ray Allenas 16 (5/5 baudų), Norrisas Cole'as 14 (7 kld.), Udonis Haslemas 8.

„Knicks“: Carmelo Anthony 50 (7/10 trit.), J.R. Smithas 14, Raymondas Feltonas 10 (9 rez perd., 0/3 trit.), Imanas Shumpertas 9, Kenyonas Martinas 9.