Profesorius į Pekiną vežasi lašinių

Raudona, žalia, geltona - taip Vilniaus oro uostą šią savaitę nudažė sirgalių armija. Jie išskrido į šiandien prasidedančią Pekino olimpiadą. „Negailėsiu jėgų. Sirgsiu už olimpiečius", - septintą kartą į žaidynes vyksta ir Povilas Karoblis, rašo „Vilniaus diena".

Į varžybų sūkurį

Kai daugelis sirgalių šią savaitę skubėjo į žaidynių atidarymą, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Povilas Karoblis dar tik krovėsi lagaminus. Šešeriose olimpinėse žaidynėse buvęs profesorius žino, kad įdomybės prasideda antrą žaidynių pusę, kai vyksta finalinės kovos.

Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, Lietuvos lengvosios atletikos čempionatų prizininkas P.Karoblis į Pekiną išskris rugpjūčio 15 d. ir olimpiados sostinėje bus aštuonias dienas.

„Į Kiniją važiuoju ne kaip ekspertas, prezidentas ar profesorius, nors įdomu, kaip pasirodys ir mano universiteto studentai - jų šiemet išsiuntėme šešiolika. Man tai jau septintos olimpinės žaidynės, todėl su nekantrumu laukiu kelionės", - rankoje laikydamas iš Australijoje vykusių žaidynių parsivežtą suvenyrinę kengūrą sakė buvęs sportininkas.

Labiausiai sporto aistruolį domina lengvosios atletikos, futbolo, dviračių ir krepšinio varžybos. Vyras prisipažino gavę specialią sporto specialisto akreditaciją, leidžiančią stebėti daugelį varžybų. „Bilietai labai brangūs, neįpirkčiau", - šyptelėjo jis. Jų kainos svyruoja nuo penkių šimtų iki pusantro tūkstančio litų.

„Po ketverių metų tikiuosi nuvažiuoti ir į Londone vyksiančią olimpiadą. Smagu stebėti, kaip mūsų šalies sportininkai siekia aukščiausių rezultatų. Žinau, kad jie atsakingai rengiasi olimpiadai", - apie dar tolesnius planus pasakojo buvęs bėgimo čempionas.

Vežasi lašinių

Kraudamas lagaminą P.Karoblis tikino, kad šakutės tikrai neims. Kinijos ambasados Lietuvoje pasamdyti darbuotojai prieš porą savaičių sirgalius apmokė, kaip reikia valgyti vietiniais stalo įrankiais pagaliukais.

„Asmeninių indų nesivešiu. Užtai prisikroviau labai daug lietuviškos atributikos: marškinėlių, kepuraičių, ženkliukų, vėliavėlių, kad būtų smagiau palaikyti šalies sportininkus. Pasiėmiau ir sportinę aprangą, nes ji būtina tokiose išvykose", - teigė akademijos prezidentas.

Vyras prisipažino per ilgametę olimpinių žaidynių žiūrovo patirtį pastebėjęs, kad lietuviškos spalvos - geltona, žalia ir raudona - labai gražiai išryškėja kitų šalių atributikos fone. „Visada esame pastebimi ir gerai matomi", - džiūgavo P.Karoblis.

Į lagaminą profesorius įsidės lietuviškos duonos ir lašinių. „Įsivaizduokite, kaip gera vakare, grįžus po atkaklių rungtynių, sėdėti kambaryje ir skanauti juodą lietuvišką duoną su lašiniais. Beje, kitų šalių treneriai, su kuriais tenka vakaroti, taip pat giria mūsų šalies produktus", - gera nuotaika tryško buvęs lengvaatletis.

Įsigijo fotoaparatą

Neseniai įsigijęs naują skaitmeninį fotoaparatą P.Karoblis prižadėjo fiksuoti visas įdomiausias ir gražiausias žaidynių akimirkas.

„Mėgstu fotografuoti ne tik rungtynes, bet ir tai, kas vyksta prieš jas ar po jų. Visada įdomu įamžinti ir tos šalies, kurioje vyksta olimpinės žaidynės, žmones, gamtą, miestą. Stengiuosi nepraleisti gražiausių kadrų", - rankoje laikydamas rengiamą knygą, kurioje bus paminėti ir aprašyti geriausi Vilniaus pedagoginio universiteto treneriai ir sportininkai, kalbėjo profesorius.

Jis sakė, jog nepaprastai didžiuojasi mūsų sportininkais, nes mato, kaip daug ir sunkiai jie dirba, kad pasiektų gerų rezultatų.

„Nekantrauju ten nuvykti ir viską pamatyti savo akimis. Pagaliau ketverius metus tvyrojusi olimpinė dvasia ir laukimas pasiekė apogėjų. Dabar telieka mėgautis tuo, kas vyks sporto arenose", - sakė nerti į sporto aistrų sūkurį pasirengęs P.Karoblis.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių