„Prienai“ iškrito iš Europos taurės turnyro

„Prienų“ krepšininkams nepavyko sukurti sensacijos. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Kauno sporto halėje vykusiose lemiamose Europos taurės turnyro rungtynėse 73:84 (14:26, 21:25, 23:14, 15:19) nusileido Michailo Anisimovo ir Dainiaus Šalengos atstovaujamai Kijevo „Budivelnik“ komandai ir pasitraukė iš tolimesnių kovų.

Per šešerias rungtynes iškovoję 2 pergales ir patyrę 4 pralaimėjimus „Prienų“ krepšininkai A grupėje liko paskutiniai.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Gintaras Kadžiulis, Siimas-Sanderis Vene, Gediminas Orelikas ir Artūras Valeika.

Mačą Kauno sporto halėje sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo 4:0. Pirmuosius „Prienų“ taškus dėjimu pelnė A.Valeika, o jau kitoje atakoje G.Kadžiulis tolimu metimu pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį (5:4). „Budivelnik“ legionieriai Leo Lyonsas ir Malcolmas Delaney surengė dvi tikslias atakas, tačiau G.Kadžiulis dar vienu metimu išlygino rezultatą (8:8).

V.Šeškaus auklėtiniams didžiausias galvos skausmas buvo M.Delaney, kurio pelnyti 8 taškai inicijavo spurtą, po kurio Kijevo klubas įgijo dviženklį pranašumą 22:12. Aikštės šeimininkams labiausiai koją kišo prastas taiklumas – iš žaidimo tikslą pasiekė vos 5 metimai iš 15. Ketvirčio pabaigoje „Prienų“ deficitas dar labiau išaugo – 14:26.

Antrajame kėlinyje Prienų komandai taškus rinko tik Artūras Milaknis. Sėkmingai nuo atsarginių suolo į žaidimą įsijungęs „Budivelnik“ legionierius M.Anisimovas po krepšiu neturėjo rimtų varžovų (32:19). Be ugnelės rungtyniavę „Prienų“ krepšininkai sunkiai rinko taškus, nepataikė net iš dėkingų padėčių – tokia pati situacija buvo ir gynyboje. Spragomis pasinaudoję svečiai didino atotrūkį (39:21).

Vaizdas aikštėje pasikeitė po V.Šeškaus paprašytos minutės petraukėlės, po kurios jo auklėtiniai laimėjo atkarpą 10:2 ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų (31:41). Dar labiau priartėti jiems nepavyko – ketvirčio pabaigoje „Budivelnik“ atsakė panašiu spurtu 10:4 ir susigrąžino solidžią persvarą – 51:35.

Trečiąjį ketvirtį „Prienai“ pradėjo dviem nesėkmingais epizodais – gynyboje neapsigynė nuo L.Lyonso tritaškio, o jau kitoje atakoje A.Valeika buvo nubaustas pražanga puolime. Reikiamu metu atsirišo krepšys aikštės šeimininkų snaiperiams – po tolimą metimą smeigė A.Milaknis ir G.Kadžiulis, o jiem sėkmingai puolant talkino aštriais prasiveržimais taškus rinkęs Ž.Janavičius (45:58). Tiesa, sėkmingą gynėjo pasirodymą aptemdė patirta trauma – už kelio susiėmusį Ž.Janavičių iš aikštės į rūbinę išnešė komandos draugai.

Pusantros minutės nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų. Šią tylą pirmiems pavyko nutraukti „Budivelnik“ krepšininkams, tačiau „Prienų“ koziriai buvo svaresni – Arnas Labucko ir S.Venes duetas surinko 11 taškų ir ištirpdė deficitą iki 7 taškų (56:63). Nesėkmingą ukrainiečių atkarpą nutraukė M.Delaney, tačiau kitoje atakoje Paulius Ivanauskas sugrąžino buvusį deficitą – gynėjo prasiveržimas po krepšiu privertė „Budivelnik“ vyriausiąjį trenerį Ainarą Bagatskį imtis už galvos – 58:65.

Labiau priartėti aikštės šeimininkams nepavyko – ketvirtajame kėlinyje svečiai galutinai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.Vos per minutę 2 tritaškius praleidę „Prienai“ vėl atsilikinėjo dviženkliu skirtumu (58:73). Solidžiai besigynę ukrainiečiai varžovams neleido atakų užbaigti taikliais metimais ir vertė juos tai daryti nuo baudų metimo linijos.

Rungtynių pabaigoje „Prienų“ krepšininkams pavyko šiek tiek sušvelninti skirtumą, tačiau galutiniam rezultatui reikšmės neturėjo – jie 73:84 nusileido „Budivelnik“ komandai ir baigė pasirodymą Europos taurės turnyre.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo M.Anisimovas – „centras“ per 24 minutes pelnė 16 taškų (8/8 dvitaškiai), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 2 pražangas, triskart pažeidė taisykles ir surinko 25 naudingumo balus.

D.Šalengos pasirodymas nebuvo toks sėkmingas – jis per 21 minutę surinko 8 taškus (2/7 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 4/4 baudos metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, po 2 sykius prasižengė bei išprovokavo varžovo pražangą ir surinko -1 naudingumo balą.

„Prienai“: G.Kadžiulis (3/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai) 18, A.Valeika (10 išpr. praž.) 17, A.Labuckas (6 atk. kam.) 14, A.Milaknis 10, Ž.Janavičius 6, S.Vene 5, P.Ivanauskas 2, G.Orelikas 1.

„Budivelnik“: M.Anisimovas 16, M.Delaney 14, A.Drozdovas 12, L.Lyonsas 11, S.Gorbenko ir D.Šalenga po 8, G.Tsintsadze 7.

Šiame straipsnyje: PrienaiBudivelnikkrerpšinis