Prie A.Gudžiaus aukso – A.Palšytės sidabras

Lietuvos lengvaatletė Airinė Palšytė iškovojo pasaulio jaunimo čempionato sidabro medalį.

Kanados mieste Monktone įvykusiose pirmenybėse vilnietė A.Palšytė iššoko į aukštį 1 m 89 cm ir nusileido tik juodkalnietei Marijai Vukovič – 1 m 91 cm. Bronzos medalis įteiktas italei Elenai Vallortigarai – taip pat 1 m 89 cm.

Lietuvė pirmaisiais šuoliais įveikė 1 m 73 cm, 1 m 78 cm ir 1 m 82 cm aukščius, du kartus nesėkmingai atakavo 1 m 86 cm, o lemiamą bandymą perkėlė į 1 m 89 cm aukštį, kurį sėkmingai įveikė. Į 1 m 91 cm iškeltą kartelę lietuvei peršokti nepavyko.

Pernai pasaulio jaunių čempionate A.Palšytė buvo ketvirta (1 m 82 cm).

Monktone varžėsi keturi Lietuvos sportininkai. Pasaulio čempionu tapo disko metikas kaunietis Andrius Gudžius. Kitas disko metikas kaunietis Mažvydas Butkus užėmė 23-iąją vietą, o ieties metikas kaunietis Nerijus Lučkauskas – 30-ąją.

Pasaulio jaunimo čempionate medalius iškovojo 44 šalių atstovai. Lietuva, laimėjusi vieną aukso ir vieną sidabro medalį, su kitomis valstybėmis pasidalijo 12-14 vietas (tarp europiečių mūsiškiai 6-8).