Po pirmojo olimpinio deglo nešėjų atrankos etapo išrinkta 20 kandidatų

Olimpinę ugnį Londono 2012 metų olimpinių žaidynių deglo nešimo estafetėje lietuviai labiausiai linkę patikėti aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems sporto entuziastams. Tai paaiškėjo pasibaigus pirmajam "Samsung Electronics Baltics" ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamam olimpinio deglo nešėjo atrankos etapui.

Per kiek daugiau nei mėnesį trukusį pirmąjį atrankos etapą šalies gyventojai nominavo kandidatus iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Daugiausia žmonių nešti olimpinį deglą siūlo krepšinio patriarchu vadinamam Kazimierui Budriui.

„Ši socialinė iniciatyva - tai tikrųjų sporto entuziastų bei visuomeniškai atsakingų žmonių pastangų įvertinimas. Džiugu, kad šiais metais buvo nominuoti ne tik profesionalūs, žymūs sportininkai, bet ir nemažai sporto pedagogų, bendruomenių sporto renginių organizatorių. Tikiu, kad šių žmonių dėka kilnios olimpinės idėjos pasklinda po visą šalį“, - sakė Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Specialiai sudaryta komisija iš visų kandidatų atrinko dvidešimt. Jie pateko į antrąjį atrankos etapą. Vertinant buvo atsižvelgiama į aiškią argumentaciją apie nominuoto žmogaus gyvenimo būdą, pomėgius ir motyvaciją. Atrinkti finalininkai atstovauja ne tik didiesiems šalies miestams, bet ir Raseiniams, Kėdainiams, Raudondvariui, Prienams, Kartenai, Leipalingiui.

Ketvirtadienį prasidėjo savaitę truksiantis antrasis atrankos etapas, kurio metu Lietuvos gyventojai kviečiami balsuoti už į finalą patekusius kandidatus. Balsus galima atiduoti už du kandidatus - vieną moterį ir vieną vyrą - tinklapyje www.samsung.lt.

Balsavusiųjų aktyvumas bus vienas iš faktorių, padėsiančių komisijai išrinkti tinkamiausius nominantus. Be to, balsavusieji turės galimybę laimėti „Samsung Galaxy Tab“ planšetinį kompiuterį.

Prisidėti prie gražios idėjos įgyvendinimo ragina ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas: „Nešti olimpinę ugnį - ypatingas įvertinimas kiekvienam, todėl noriu paraginti Lietuvos žmones nelikti abejingais ir padėti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir kitiems komisijos nariams išrinkti labiausiai nusipelniusius nešti olimpinę ugnį Londono 2012 metų olimpinio deglo estafetėje“.

Rugsėjo 28 dieną specialiai surengtame renginyje komisijos nariai paskelbs du nugalėtojus, kurie neš olimpinę ugnį 2012 metų gegužės 18 - liepos 27 dienomis Didžiojoje Britanijoje. Į renginį, kuris vyks Kudirkos aikštėje, Vilniuje, kviečiami visi, norintys sužinoti, kas kitąmet atstovaus Lietuvai olimpinio deglo nešimo estafetėje, ir nugalėtojams padovanoti savo linkėjimus. Renginio pradžia - 17 valandą.

Pirmąkart „Samsung“ prisijungė prie olimpinių žaidynių rėmėjų Seulo olimpiadoje 1988-iais. Šiais metais kompanijai suteiktas Londono 2012 m. olimpinių žaidynių oficialios pasaulinės partnerės statusas.

Londono 2012 m. olimpinėse žaidynėse „Samsung Electronics“ trečiąjį kartą bus oficiali Tarptautinio olimpinio komiteto partnerė. Bendradarbiaujant su Lietuvos olimpiniu komitetu bus užtikrinta unikali galimybė atstovauti Lietuvai prieš žaidynes rengiamoje olimpinio deglo estafetėje.

Anksčiau „Samsung Electronics“ suteikė galimybę Lietuvos deglo nešėjams dalyvauti olimpinio deglo estafetėje prieš Turino 2006 m. žiemos olimpines žaidynes ir prieš Pekino 2008 m. vasaros olimpines žaidynes.


Šiame straipsnyje: olimpinė ugnisOlimpiada

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių