Po atkaklios kovos Lietuvos salės futbolo rinktinė nusileido anglams

Europos salės futbolo čempionato atrankos turnyro Kaune starte Lietuvos rinktinei teko po dramatiškos ir įtemptos dvikovos pabaigos pripažinti Anglijos futbolininkų pranašumą rezultatu 3:4.

Nesėkmingai pradėję rungtynes lietuviai vijosi varžovus ir sugebėjo tris kartus sušvelninti atsilikimą iki vieno įvarčio. Nervingame finiše anglai buvo du kartus nubausti raudonomis kortelėmis, tačiau Lietuvos komandos atakoms pritrūkdavo arba tikslumo, arba sekmės, ir rezultatas nepasikeitė.

Rungtynės Lietuvos komandai prasidėjo itin nesėkmingai. Mūsiškiai žaidė susikaustę ir leido varžovams gana lengvai pelnyti du įvarčius. Jau trečią minutę po svečių kombinacijos pasižymėjo Samuelis Murphy. Šeštą minutę Stuartas Cook'as suklaidino Tadą Stralecką ir tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

Po „šalto dušo" lietuviai įsižaidė tik kėlinio viduryje, surengė kelias pavojingas atakas. Sužaidus beveik 17 min. atšokusį kamuolį į vartus pasiuntė ir gausiai susirinkusius žiūrovus ant kojų pakėlė komandos kapitonas Marius Bezykornovas. Kėlinio pabaigoje puikų šansą turėjo Darius Urbelionis, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje po dar vienos mūsiškių klaidos gynyboje Anglijos komanda pelnė trečiąjį įvartį. Po kelių minučių sekė M.Bezykornovo atsakas - kapitonas tiksliai atliko baudos smūgį, kurį pats uždirbo.  30 min. Arūno Šteino smūgį atmušė vartininkas. Lietuviai pradėjo vis dažniau rizikuoti ir 31 min. buvo nubausti - kontrakatą tiksliai užbaigė anglų kapitonas L.Ballingeris.

Bet Lietuvos rinktinė rankų nenuleido. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes suveikė Tomo Nemanio bei Arūno Šteino duetas ir pastarasis sumažino anglų persvarą iki 3:4. Negana to, anglų gretos dviem minutėms sumažėjo po S.Murphy pašalinimo.  Kiekybinę persvarą lietuviai turėjo iki pat pabaigos, nes antrą geltoną kortelę užsidirbo ir S.Cookas, bet užgulus varžovų vartus įvarčio pelnyti nepavyko.

Sekmadienį 15 valandą Lietuvos komanda žais antrąsias turnyro rungtynes su Kipro atstovais. Šie šeštadienį išbandys jėgas su anglais. Į antrąjį UEFA salės futbolo čempionato etapą pateks stipriausia grupės komanda.