Pirmoji dvikova: „Lietuvos rytas“ įveikė „Žalgirį“

Rygoje prasidėjo SEB BBL prezidento taurės turnyras. Pirmose pusfinalio rungtynėse praėjusio sezono vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ 89:76 (26:17, 27:16, 13:19, 23:24) nugalėjo čempioną Kauno „Žalgirį“, pranešė krepsinis.net.

Jau pirmosiomis dvikovos akimirkomis po kelių B.Milisavljevičiaus metimų „Lietuvos rytas“ atitrūko 9:4. Du kartus iš toli pataikė D.Zavackas ir viulniečių persvarą padidėjo iki 6 taškų - 15:9. Kauniečiams tarsi trūko susikaupimo ir jie labai sunkiai žaidė tiek puolime, tiek gynyboje. Po M.Anisimovo dvitaškio su pražanga „Lietuvos rytas“ įgijo dviženklį pranašumą - 21:11. Kauniečiams buvo pavykę sušvelninti skirtumą, bet kėlinuko pabaigoje M.Bjelica pataikė iš toli ir padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 9 taškų - 26:17.

Antrajame kėlinuke „Lietuvos rytas“ tęsė sėkmingą pasirodymą. Daugiausiai M.Bjelicos ir B.Milisavljevičiaus pastangomis vilniečiai didino persvarą. Tuo tarpu "Žalgirio" krepšininkai ir toliau nerado savo žaidimo. Kėlinuko pabaigoje tritaškį įmetė M.Prekevičius ir „Lietuvos rytas“ ilsėtis išėjo turėdamas didžiausią pranašumą - 53:33.

Po didžiosios pertraukos "Žalgiris" ėmė mažinti skirtumą. Aktyvaus J.Mačiulio ir P.Jankūno žaidimo dėka trečiojo kėlinuko viduryje skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 12 taškų (46:58), bet 5 taškus iš eilės pelnė M.Gecevičius. Po trijų ketvirčių „Lietuvos rytas“ turėjo 14 taškų pranašumą 66:52.

Po didžiosios pertraukos BBL čempionai žalgiriečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų 46:58. Po penkių iš eilės M. Gecevičiaus taškų „Lietuvos rytas“ vėl šiek tiek padidino skirtumą 64:48, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 66:52.

Sėkmingai ketvirtąjį kėlinį pradėję Vilniaus komandos krepšininkai padidino skirtumą iki 22 taškų 77:55. Likus maždaug 5 min. iki mačo pabaigos, „Žalgiris“ priartėjo iki 15 taškų, o po trijų Loreno Woodso taškų ir dviejų J. Mačiulio dvitaškių skirtumas sumažėjo iki 11 taškų 73:84, tačiau pakeisti mačo baigties žalgiriečiams nebeužteko laiko.

Sekmadienį vyksiančiame SEB BBL Prezidentų taurės finale „Lietuvos ryto“ ekipa kovos su Rygos „Barons“ ir Tartu „Rock“ poros nugalėtoja.

Žalgiriečiai mažajame finale susitiks su šias rungtynes pralaimėjusia komanda.

„Lietuvos rytas“: B.Milisavljevičius 18, M.Anisimovas 16, M.Bjelica 11, M.Prekevičius, D.Zavackas ir M.Gecevičius - po 10, S.Babrauskas 8, J.Sinica 6.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18, J.Mačiulis 14, D.Šalenga ir M.Brownas - po 12, W.Deane'as 7, L.Woodsas 6.