Pirmieji į krepšinio pusfinalį pateko ispanai

Pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė pirmajame olimpinių žaidynių ketvirtfinalio mače 72:59 (22:11, 15:15, 14:12, 21:21) nugalėjo be traumuoto Marko Popovičiaus žaidusius Kroatijos krepšininkus ir pateko į turnyro pusfinalį.

Jei Lietuvos komanda kitame ketvirtfinalio mače įveiks kinus, būtent Ispanija taps mūsiškių varžove pusfinalyje

Jau nuo pat rungtynių pradžios ispanai dominavo aikštėje ir vis didino savo persvarą. Nesustabdomai rungtyniavusio Pau Gasolio metimų dėka sužaidus keturias minutes Ispanija jau pirmavo 12:1. Nors aikštėje pasirodęs Zoranas Planiničius šiek tiek atgaivino kroatų puolimą, įsismaginę ispanai ir toliau sėkmingai rungtyniavo prie varžovų krepšio ir po pirmojo kėlinio turėjo 11 taškų persvarą - 22:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje kroatai spurtavo 5:0 ir po Davoro Kuso trijų baudos metimų komandas teskyrė šeši taškai (22:16). Visgi į tai ispanai atsakė atkarpa 10:2 ir ne tik atstatė po pirmojo kėlinio turėtą vienuolikos taškų pranašumą, tačiau jį dar labiau padidino - 32:18. Pačioje kėlinio pabaigoje Roko-Leni Ukičius dvitaškiu šiek tiek sumažino kroatų deficitą ir įpusėjus mačui Ispanija pirmauja tuo pačiu 11 taškų skirtumu - 37:26.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dar vienu ispanų spurtu 10:2 ir po dviejų Jorge Garbajosa tolimų metimų skirtumas jau tapo triuškinantis - 47:28. Visą trečiąjį kėlinį ispanai išlaikė saugią persvarą ir tik pačioje jo pabaigoje šiek tiek atsipalaidavusių ispanų veiksmais pasinaudojęs Roko-Leni Ukičius keturiais taškais iš eilės sumažino kroatų deficitą. Po trijų kėlinių jis siekia 13 taškų - 38:51.

Nors lemiamą ketvirtį tolimu metimu pradėjo Marko Tomasas, ispanai į tai atsakė keturių minučių atkarpa 12:0 ir po Felipe Reyeso ir Jose Manuelio Calderono dvitaškių Ispanijos ekipa vėl susigrąžino triuškinančią persvarą - 63:41. Per likusį laiką niekas iš esmės aikštėje nepasikeitė ir Ispanija iškovojo pergalę rezultatu 72:59.