Pirmąją LKL čempionato pergalę šventė „Žalgiris“

Dvi Kauno komandos - „Žalgiris“ ir „Aisčiai“ - pirmadienį vakare atidarė naująjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną.

Savo pranašumu „Žalgiris“ suabejoti neleido nė akimirką ir iškovojo spūdingą pergalę - 93:47 (22:13, 22:16, 22:8, 27:10).

Rotacijos principu „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas šiandien leido pailsėti Martynui Pociui ir Šarūnui Vasiliauskui.

Jau pačioje susitikimo pradžioje žalgiriečiai pasiuntė „Aisčius“ į nokdauną: Mirza Begičius ir Travisas Watsonas pataikė iš po krepšio, Mantas Kalnietis realizavo du tolimus metimus, Marcusas Brownas pridėjo tritaškį, kol tuo tarpu švieslentėje iškalbingi skaičiai 17:2. Po minutės pertraukėlės „Aisčiai“ pradėjo kiek agresyviau žaisti puolime ir po Vytenio Čižausko baudos metimų sugebėjo sušvelninti skirtumą iki vienženklio (11:20). Kėlinuko pabaigoje komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ buvo priekyje 22:13.

Antrasis ketvirtis prasidėjo triuškinančiu M.Begičiaus dėjimu, tačiau varžovai į tai atsakė šešiais taškais iš eilės (24:18). Laimei, žalgiriečiai iniciatyvos perimti varžovams neleido, pelnė devynis taškus be atsako, ir po Dainiaus Šalengos metimo iš po krepšio įgavo 15 taškų persvarą (33:18). Netrukus tas pats D.Šalenga pridėjo dar tris taškus ir „Aisčių“ treneriams neliko nieko kito, kaip tik prašyti minutės pertraukėlės (36:20). Po jos kelių minučių atkarpą vėl sėkmingiau sužaidė „Aisčiai“, bei po Mariaus Valukonio metimo priartėjo iki 26:36. Banguotas žaidimas tęsėsi ir per likusias tris antrojo kėlinio minutes, kol M.Kalniečio ir Tado Klimavičiaus vedamas „Žalgiris“ atgavo saugesnę persvarą - 44:29.

Po pertraukos „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę persvarą ir savo varžovams net neleido pagalvoti apie pergalę: tris baudos metimus ir tritaškį įmetė M.Brownas, po krepšiu karaliavo M.Begičius, o D.Šalenga toliau rinko taškus aštriais prasiveržimais (54:33). Turimą persvarą kiek apkartino ketvirčio viduryje T.Watsono gauta trauma - krepšininkas, susiėmęs už veido, kurį laiką gulėjo ant parketo, o vėliau, lydimas aplodismentų, paliko aikštę. Laimei, legionierius jau po kelių minučių grįžo iš rūbinės ir prisijungė prie komandos draugų ant atsarginių žaidėjų suolelio. Tuo tarpu aikštėje pajėgiausia Kauno ekipa savo pranašumu suabejoti neleido ir prieš paskutines dešimt minučių turėjo įtikinamą persvarą - 66:37.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje į aikštę „Žalgirio“ strategas G.Krapikas išleido estą Siim-Sander Vene. Šis jaunasis talentas jau pirmoje atakoje atliko puikų perdavimą, po kurio iš po krepšio beliko pataikyti Adui Juškevičiui. Šis rezultatyviai užbaigė ir kitą ataką, kai realizavo tolimą metimą, padidindamas persvarą (73:37). „Aisčiai“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti ir mažiau žaidžiantiems „Žalgirio“ krepšininkams, kurie gražiai ir efektingai didino persvarą bei po S.Vene metimo iš vidutinio nuotolio išsiveržė į priekį jau 40 taškų skirtumu. Po krepšiu galingai žaidė Povilas Butkevičius, o aidint finalinei sirenai dar vieną tritaškį įskraidino A.Juškevičius. Pirmoji pergalė šiame LKL sezone pasiekta rezultatu 93:47.

„Žalgiris“: D.Šalenga 14, T.Klimavičius 13 (5 atk. kam.), M.Brownas 12, M.Begičius 11 (8 atk. kam.), A.Juškevičius 11, P.Čukinas (5 atk. kam.) 10, M.Kalnietis 10 (4 rez. perd.).

„Aisčiai“: V.Čepukaitis 14 (8 atk. kam.), M.Valukonis 10.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgirisAisčiai