Pergales skina ir neprofesionalūs Lietuvos krepšininkai

Belgijoje vyko septintasis kasmetinis Flandrijos  taurės krepšinio turnyras - „Flanders Basketball Trophy 2009“. Turnyre dalyvavo 104 mėgėjų komandos iš Europos, Amerikos ir Afrikos valstybių, apjungusios dvidešimties skirtingų šalių krepšinio mylėtojus neprofesionalus.

Komandos buvo suskirstytos į 11 grupių pagal amžių. Šiemet dviejose amžiaus grupėse taurę laimėjo lietuviai. Vyrų senjorų amžiaus grupėje iki  35 m.  pirmąją vietą pelnė Kauno „Šernai“, o vyrų veteranų amžiaus grupėje per 35 m. Flandrijos taurę laimėjo Kauno „KTU Omega“ komanda. Pernai veteranų grupėje pergalę šventė Kauno „Patvankos“ komanda, o šiemet lietuviai parsivežė dvi pergales, todėl galima teigti, kad tai nėra atsitiktinė sėkmė.

Kauno „KTU Omega“ komandos nariai, tikino, kad Lietuvos vardas krepšinio pasaulyje daug kam kelia pagarbą. Ispanų „La Posada“ komandos nariai, nepatyrę pralaimėjimų iki finalinių rungtynių, sužinoję, kad lemiamą mačą teks žaisti būtent su lietuviais, nors ir vyresniais už juos maždaug 10 metų, labai susirūpino. Ir ne be reikalo, nes atkaklioje kovoje jiems teko pripažinti „KTU Omega“ komandos pranašumą 64:55.

Prieš tai šios abi komandos įveikė belgų, vokiečių ir 2 olandų komandas. „KTU Omega“ nugalėjo  GB Koekelare (Belgija) 70:47, TV Babenhausen (Vokietija) - 56:52, VBC Alkrides Ijmuiden (Olandija) - 58:48, BV Enkhuizen (Olandija) 56:32.

„Žinoma, tai tik nedidelės lietuvių krepšininkų pergalės, tačiau jos neleidžia užgesti krepšinio aistrai, rodo pavyzdį jaunimui, gina ir palaiko Lietuvos krepšinio gerą vardą pasaulyje“, - džiaugėsi „KTU Omega“ atstovas Arūnas Ginkevičius.

Šiame straipsnyje: KTU OmegaFlandrijos taurė