Penkiakovininkams - sidabras ir bronza

Lietuvos penkiakovininkai ketvirtadienį iškovojo du medalius: Edvinas Krungolcas - sidabrą, o Andrejus Zadneprovskis - bronzą.

Paskutinėje rungtyje - 3000 m - bėgime E.Krungolcas finišavo 25-tas (1072 tšk.), o A.Zadneprovskis - 13-tas (1140 tšk.).

Po bėgimo lietuviai bendroje įskaitoje pateko tarp medalininkų. E.Krungolcas iš viso surinkęs 5548 tšk. pelnė sidabrą, o A.Zadneprovskis su 5524 tšk. iškovojo bronzą ir aplenkė 8 taškais aplenkė ketvirtosios vietos laimėtoją kiną Zhenhuą Qianą (5516 tšk.)

Auksas atiteko rusui Andrejui Moisejevui (5632 tšk.)

Pirmoje rungtyje, šaudant pneumatiniu pistoletu iš 10 m atstumo E. Krungolcas surinko 185 taškus iš 200 galimų. A. Zadneprovskio sąskaitoje buvo 182 taškai.

Antroje rungtyje, fechtavimosi turnyre E. Krungolcas iškovojo 21 pergalę bei patyrė 14 pralaimėjimų ir penktąją vietą pasidalijo su olimpiados šeimininku Cao Zhongrongu.

Nepasisekė A. Zadneprovskiui (15/20), kuris fechtavimosi takelyje 24-ąją poziciją pasidalijo su latviu, kanadiečiu, egiptiečiu bei korėjiečiu.

Trečioje - plaukimo 200 m laisvuoju stiliumi - rungtyje A. Zadneprovskis buvo penktas (2 min. 02,27 sek.) bei savo sąskaitą papildė 1336 taškais.

E. Krungolcas baseine tenkinosi 23-čiąja (2 min. 07,43 sek.) pozicija (1272 tšk.).

Ketvirtoje rungtyje - jojime - ypač sėkmingai startavo lietuviai A. Zadneprovskis (1168 tšk.) ir E. Krungolcas (1144 tšk.). Jie užėmė atitinkamai antrą ir ketvirtą vietas.

Po penkiakovininkų pergalės Lietuva turi 5 olimpinius medalius: du sidabro ir tris bronzos.

Sidabrą taip pat laimėjo buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė, bronzos medalius - disko metikas Virgilijus Alekna ir imtynininkas Mindaugas Mizgaitis.