Pekine – sirgalių kovos dėl bilietų

15 tūkst. litų - tiek kainuoja žiūrovo kelialapis į olimpiadą. Į Pekiną galima nuskristi ir pigiau, bet tuomet kelionę teks planuotis pačiam. Kita kliūtis - bilietų į krepšinio varžybas trūkumas, rašo „Vilniaus diena".

Parduoda už savikainą

Iš 7 mln. bilietų į penktadienį Pekine prasidedančias olimpines žaidynes užsieniečiams teks 1,75 mln., iš jų Lietuvai - vos keli šimtai.

Šiemet juos paskirstyti ir organizuoti kelionę ėmėsi kelionių agentūra „Baltic Clipper". Ji ne tik Lietuvos sirgaliams platina bilietus, bet ir organizuoja kelionę, rūpinasi apgyvendinimu.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) atlieka tik tarpininko vaidmenį ir kontroliuoja, kad kelionių į žaidynes organizavimu užsiimanti įmonė laikytųsi visų taisyklių.

„Pagrindinė taisyklė - nesipelnyti iš bilietų. Bilietai turi būti parduodami už tiek, už kiek numatyta juos parduoti. Tam specialiai spausdinama kaina ant bilietų", - kalbėjo LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

Pabrango beveik dvigubai

Nors tvirtinama, kad bilietus platinti yra nuostolinga ir ne visos įmonės gali pakelti tokią finansinę naštą, organizatoriai sugeba pasipelnyti iš kitų šaltinių.

Kelionės organizatoriams už kelialapius sirgaliai turėjo sumokėti beveik po 15 tūkst. litų. Pasak A.Poviliūno, didžiąją šių išlaidų dalį sudaro lėktuvo bilietai ir gyvenimas viešbutyje.

„Lėktuvo bilietų kainos didesnės bent dvigubai. Šiuo metu nuskristi į Pekiną kainuoja per 4 tūkst. litų. Bent dešimt kartų pakilo ir viešbučių kainos pačiame Pekine. Kur dar degalų, oro uosto ir kiti mokesčiai", - vardijo A.Poviliūnas.

Patiems olimpiečiams viešbučiai buvo užsakyti už įprastą kainą. Tad gyventi dviviečiame kambaryje LTOK atstovams, sporto specialistams per parą kainuos apie 74 eurus (apie 260 litų).

Riboja vietų skaičių

Įmonės „Baltic Clipper" atstovė taip pat nuramino sirgalius ir patikino, kad bilietų į skirtingas sporto šakas dar yra. Be to, nėra labai brangūs, jie net pigesni nei į ankstesnių metų olimpines žaidynes.

Į kai kurias rungtis, tokias kaip rankinio varžybos, bilieto kaina vos 25 litai. Vienintelė kliūtis įsigyti šių bilietų - kvota.

Tad šiemet iš Lietuvos į Pekiną patekti galės tik apie 400 žmonių. Dar vienas ribojimas, reguliuosiantis sirgalių iš įvairių valstybių srautus, - vadinamoji nugalėtojų kvota.

„Išvykti niekada nevėlu. Štai krepšinio stebėti nuvažiavęs Tomas Balaišis-Sėkla pats organizavo grupę. Tačiau gauti bilietų į populiarias varžybas, tokias kaip krepšinis, sunku. Dabar valstybei, kurios žaidėjai tam tikrose rungtyse pateks į pusfinalį ar finalą, Tarptautinis olimpinis komitetas skirs 50 bilietų, jeigu nepateks - neskirs nieko", - skėsčiojo rankomis LTOK pirmininkas.

Sukčiavimo atvejai neišvengiami

Jeigu bilieto įsigyti Lietuvoje nepavyko, vienintelė galimybė „gyvai" stebėti mėgstamas varžybas - savo jėgomis nusigauti į Pekiną ir bandyti sėkmę ten.

Kinijos ambasados antrasis sekretorius Haitao Zhenas pabrėžė, kad visus su bilietais susijusius klausimus kuruoja Tarptautinis olimpinis komitetas, tačiau jo žiniomis, visi bilietai į olimpines žaidynes Kinijoje buvo parduoti dar prieš kelias dienas.

„Žinoma, sirgaliai gali rizikuoti ir atskridę bandyti įsigyti bilietų. Tačiau rizika labai didelė, tad tai kiekvieno žmogaus reikalas", - tvirtino H. Zhenas.

Dažniausiai patekti į tokius renginius galima perpirkus bilietus iš kito sirgaliaus, tačiau žinant paklausos ir pasiūlos santykį, tokie dalykai niekada nebūna visiškai legalūs.

„Parduoti savo bilietą už jo savikainą visuomet yra legalu, tik retas taip elgiasi. Žinoma, visur taip yra, ir šių dalykų beveik neįmanoma sukontroliuoti", - reziumavo Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas.

Andrejus Žukovskis, „Vilniaus diena".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių