Pavardę pasikeitęs D.Gailius: finale žais „Žalgiris“ ir „Neptūnas“

Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas portalui „Basketnews.lt“ papasakojo apie savo karjeros vingius ir ateities planus. Krepšininkas taip pat nevengė pajuokauti. Nežinia, rimtai ar pusiau juokais, tačiau žaidėjas įsitikinęs - šiemet LKL finale varžysis Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

– Buvote Daunys, dabar jau Gailius. Ar vis dar atkreipiate dėmesį, kai kas nors pavadina Dauniu?
– Tai kad jau niekas nebevadina. Su savo tėvu nebendrauju jau seniai, gal nuo trejų metų, net nepamenu. O mano brolis – nuo mano patėvio, su juo augau nuo 13 metų, o kai gimė brolis, nesinorėjo turėti skirtingų pavardžių, tai pasirinkau patėvio. Jei būčiau bendravęs su tėvu, nebūčiau keitęs pavardės.

– Kaip jums patiko LKL „Žvaigždžių diena“?
– Vidutiniškai. Ko tikėjausi, tą ir gavau. Manęs nei nustebino, nei nuliūdino.

– Kadangi nuolat madinga kritikuoti šventę, eteris jūsų. Kas ten nepatiko?
– Kritikuoti visada lengviausia, o kažką gero pasakyti nelabai daug kas mėgsta. Man nepatiko dėjimų konkursas, nes buvo akivaizdu, jog dalyviai po kelių bandymų pavargo, išsisėmė. Kai vienas krepšininkas pademonstravo kelis dėjimus, varžovas matė, kiek balų jis surinko, ir nebuvo intrigos. Neturėtų taip būti. Galbūt visi turėjo atlikti po vieną dėjimą. O tritaškių konkursą daug kas matė, džiaugiamės, kad Marius Runkauskas laimėjo.

– „Be kaklaraiščio“ pasirausė ir sužinojo, kad per rungtynes pelnėte 13 taškų – tik 7 daugiau nei Donatas Montvydas. Kodėl taip prastai pasirodėte?
– Treneris nepasitikėjo, nedaug leido žaisti, nesugebėjau parodyti, ką sugebu. Tikrai daugiau tikėjausi iš trenerio (šypsosi).

– Šeškus? Tai „Prienų“ klubo vadovai gali net nebesitikėti jūsų prisivilioti?
– Dar svarstydavau, ar verta būtų vykti į Prienus, bet dabar susilaikyčiau.

– Taip jiems ir reikia! O kaip jaustis krepšininkams, kurie „Žvaigždžių dienoje“ pelnė mažiau taškų nei Montvydas?
– Jų vietoje jausčiausi labai blogai. Iš gatvės atėjęs žmogus surinko daugiau taškų ir už daugelį krepšininkų atrodė tikrai geriau (juokiasi).

– Kodėl nedalyvavote tritaškių konkurse, nors esate antras LKL pagal tritaškių taiklumą?
– Per „Neptūno“ treniruotes vyko konkursas, per kurį sprendėme, kas vyks į Šiaulius. Tokį kaip Runkauską būtų sunku aplenkti. Buvo trys etapai, per kuriuos visus jis rinko po 25-26 taškus. Auksinė rankelė.

– Gal laimėtais 4000 litų jis pasidalins su atlyginimo negaunančiais draugais?
– Lyg ir žadėjo vakarėlį komandai surengti, kai bus proga. Manau, nepaves.

– Bet sunkiu finansiniu laikotarpiu švaistytis pinigais turbūt nederėtų?
– Greitu metu situacija turi pagerėti, viskas išsispręs, tuomet ir galės vakarėlį surengti. Yra šviesulių, kad šią savaitę prasta finansinė padėtis pagerės. Visi nori tuo tikėti. Kad ir kiek laiko laukiam, vis dar norisi palaukti ir norisi tikėti, kad viskas išsispręs.

– Tai turbūt atsiliepia žaidimo kokybei?
– Aišku, atsiliepia, bet negali lengvai pasiduoti. Visko gyvenime būna ir manau, kad tai gera patirtis. Kai viskas gerai, tai gerai, bet esant tokioms sąlygoms turi ieškoti kitų būdų susikaupti, susikoncentruoti, o dėl to ateityje tikrai nebus blogiau. Kol kas komanda nepabėgo, tikime, kad viskas turi pagerėti, norime visi kažką pasiekti, juolab kad šiemet tam yra visos galimybės.

– Jūs sakote – jūs žinote. Praėjusią savaitę susilaukėte antrosios mergaitės. Kaip šventėte gimimą?
– Kad dar tikrai nebuvo progos atšvęsti. Grįžome iš ligoninės tik penktadienį, sekmadienį teko vykti į LKL šventę, po to treniruotės, tiesiog nebuvo. Tik pats vienas šampano taurę išgėriau ir tiek.

– Portugalijoje tikima, kad nėščioji turi laikytis atokiau nuo gyvūnų, kad vaikas nebūtų labai plaukuotas. Kokių prietarų laikėtės jūs?
– Iš tikrųjų pirmą kartą girdžiu apie tokius prietarus, tokių tikrai nesilaikėme (juokiasi). Juolab kad patys turime du šunis.

– Iš Portugalijos kelkimės į Italiją – pora metų praleidote ten. Pamilote italų maistą?
– Labai! Iki išvažiavimo nei makaronai, nei salotos su tunu nepatikdavo, o dabar tai – patys mėgstamiausi patiekalai. Kartas nuo karto ir pačiam tenka tai pagaminti, ir visai neblogai pavyksta, nuo maisto ruošos tikrai nebėgu. Manau, visai neblogai pavyksta, bent jau žmona taip sako.

– Tai vis dar pirmenybę teikiate „Švyturio“ alui ar dabar renkatės itališką vyną?
– Mėgstu ir „Švyturį“, ir vyną. Iki išvykimo į Italiją vynas ne itin patikdavo, bet ten pakeičiau požiūrį.

– „Be kaklaraiščio“ rengiasi eiti į parduotuvę pirkti vyno. Kokį rekomenduotumėte?
– Raudono vyno negeriu, man patinka baltas pusiau sausas. Konkretaus vieno neturiu, bet labiausiai prie širdies vokiškas „Riesling“. Jis ir ne stiprus – apie 8 laipsnių. Kaip kompotas.

– Vokiškas vynas? Italas pirštu baksnotų smilkinį. O kokius itališkus patiekalus išmokote gaminti?
– Turiu makaronų gaminimo aparatą, galėčiau pagaminti makaronų su Bolognese padažu. (Makaronų gaminimo aparatas?) Aha, pasidarai makaronų tešlą, dedi į tą metalinį aparatą ir išlenda makaronai, kaip naminiai. Tikrai skiriasi nuo pirktinių.

– Italijoje dažnai pykdavotės su kaimynais?
– Nežinau, gal jie ant manęs pykdavo, tik nesuprasdavau. Bet manau, kad nesipykdavome.

– Tai gal valgiai prasti būdavo?
– Ne. Tikrai ne.

– Tai, po velniais, kokia priežastis, kad taip prastai mėtydavote tritaškius? Kažkada esate sakęs, kad įspūdingo taiklumo priežastis – skaniai pavalgyti, gerai išmiegoti ir nesipykti su kaimynais.
– Atrodo, ir skaniai valgiau, ir miegojau, ir nesipykdavau su kaimynais, gal kokios kitos priežastis. Nebuvo ten viskas gerai, kur būsi patenkintas, kai žaidi po 13 minučių, o savo pozicijoje turi daug pajėgių konkurentų. Žaisdavau tik epizodiškai, sulaukdavau nedaug galimybių pasižymėti. Vis treneris sakydavo, kad viskas gerai, gerai dirbi, o po dvejų metų sako: ciao. Likau kvailelio vietoje. Bet gyvenimas nesustoja, kažką pasisėmiau iš ten, dabar kažko pasisemsiu iš čia.

– O kas laukia ateityje?
– Norėčiau išbandyti jėgas Eurolygos komandoje, bet bus kaip Dievas duos. Norėtųsi žaisti Lietuvoje, bet patys matote, kiek čia yra lietuvių. Buvo anksčiau kontaktas su „Žalgiriu“ ir tikiuosi, kad ne paskutinis.

– Kiek šokoladukų per karjerą esate laimėjęs?
– Esu daugiau pralaimėjęs nei laimėjęs. Nepavyksta niekuomet susikaupti varžantis.

– „Be kaklaraiščio“ galvojo, kad pagaus jus šiuo klausimu. Tai iš tikrųjų po treniruočių mėtydami iš vidurio aikštės varžotės dėl šokoladukų? Tikrai ne dėl pinigų?
– Dėl pinigų tikrai nekovojame, na, gal teko kelis kartus susidėti po 10 litų, bet iš pinigų dažniau kortomis lošiame.

– Tikrai..? TIKRAI!?
– Na, rinktinėje kai buvau, gal buvo vienas ar keli kartai, kai varžėmės iš pinigų. Bet ten visi taip daro ir jei nori pritapti, turi prisijungti. Reikia į rinktinės stovyklą atsivežti šiek tiek pinigų (juokiasi).

– Koks jūsų mėgstamiausias gėrimas?
– Jei rinkčiausi iš limonadų, tai „Sprite“. O jei ne, tai patinka baltas vynas ir alus. Šiaip neatsisakau ir sulčių, bet stengiuosi daugiau gerti vandenį, o jei norisi gazuoto, tai renkuosi „Sprite“.

– Už reklamą jums bus atsilyginta. Kokie filmai jums patinka?
– Prieš porą metų patiko siaubo filmai, dabar kažkaip nelabai. Labiau žiūriu serialus, patinka „Gyvi numirėliai“. Be to, patinka filmai su Denzeliu Washingtonu – jis mėgstamiausias mano aktorius.

– O mėgiamiausia muzikos grupė?
– Iš lietuviškų patinka SEL. Žmogus kaip žmogus, bet jo kuriama muzika man patinka nuo mažų dienų. O šiaip klausau visokios muzikos, neturiu savo mėgiamo muzikos stiliaus. Itin daug priklauso nuo nuotaikos. Dar ir „Mango“ patinka, įsijungi seną koncertą ir klausai.

– Puikus muzikinis skonis. Pagal tai galima spręsti, jog esate inteligentiškas krepšininkas. Turbūt esate bakalauras?
– Nieko nesu baigęs. Išvažiavau iš Lietuvos anksti, bet dabar atėjo laikas, kai turiu noro studijuoti. Jei liksiu Lietuvoje ir kitą sezoną, reikės pradėti kažkur mokytis. Ateina metai, kai supranti, kad turi turėti išsilavinimą. Negali žinoti, kas vieną dieną nutiks. Klaipėdoje studijavau ekonomiką, po to išvykau į Šiaulius, ten studijavau Kūno kultūrą, bet nelabai teko lankytis paskaitose, nelabai atsakingai į tai žiūrėjau. Bet dabar, kai turiu vaikų, atsirado šiek tiek atsakomybės, pradedi kitaip žvelgti į situaciją.

– Ką dėtumėte į 101-ąjį kambarį?
– Lovą pagulėti, pailsėti.

– Bet... Daiktai, esantys 101-ajame kambaryje, yra patys blogiausi pasaulyje.
– Ach taip? Tada tinginystę – jei jos nebūtų, žmonės daugiau kažką pasiektų.

– Kadangi šiais laikais pinigais švaistytis labai nesinori, tai turbūt rimtai pasvarstytumėte, už ką statytumėte per dviejų gyvūnų kovą: už raganosį ar begemotą?
– (Tyla) Kuo jie skiriasi? (Vėl tyla) Už begemotą. Jis man atrodo stipresnis.

– Tebūnie. Jeigu vienai dienai galėtumėte turėti superjėgą, ką norėtumėte sugebėti daryti?
– Norėčiau superjėgą turėti per tą dieną, kai būtų svarbios rungtynės. Tarkime, kitą mėnesį, kai teks žaisti su Kauno „Žalgiriu“.

– Ir dėti į krepšį per Javtoką, ar ne? Turite galimybių laimėti?
– Kodėl gi ne? Jei Minskas juos įveikė, kodėl mes negalime?

– Na ir galiausiai, kas šiemet žais LKL finale?
– Manau, kad „Neptūnas“ su „Žalgiriu“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
Zaidejas- geras, bet kad Sela klauso tai parodo savo intelekta ir kultura...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių