Pastarųjų dienų pagrindinių bokso dvikovų apžvalga

Pastaroji savaitė nestokojo aukšto lygio profesionalaus bokso. Pamatėme tris kovas dėl pasaulio čempiono diržų, vieną aukštinamo perspektyvaus boksininko nuopolį ir garsių vardų sugrįžimus į ringą. Pristatome tradicinę svarbiausių bokso dvikovų apžvalgą.

JAV sostinėje Vašingtone vietinis boksininkas Lamontas Petersonas (31-1-1) sugrįžo į ringą po daugiau nei metų pertraukos ir gynė savo IBF 2-ojo lengvo svorio (iki 63,5 kg) diržą kovoje su buvusiu WBO čempionu tautiečiu Kendallu Holtu (28-6). Tai buvo pirmoji titulą gynusio atleto kova po to, kai 2011 m. pabaigoje jo organizme buvo rasta draudžiamų preparatų.

Čempionas labai atsargiai pradėjo kovą atlikdamas beveik vien tiesius smūgius priekine ranka ir leido K.Holtui užvaldyti iniciatyvą. 4-ajame raunde pretendentas dar labiau įsijautė, bet būtent tada L.Petersonas perlaužė kovą savo spaudimu. Jis ėmė vis labiau spausti oponentą ir atakuoti iš artimos distancijos. K.Holtas sutriko ir raundo pabaigoje atsidūrė ant žemės po praleisto dešinio šoninio smūgio, prastą gynybą nuo kurio demonstravo ir iki to momento nuolat judėdamas su nuleista kaire ranka.

K.Holtas atrodė pavargęs jau pirmoje kovos pusėje, o L.Petersonas nemažino spaudimo. 6-ajame raunde pretendentas pritūpė apipiltas smūgių prie ringo virvių ir atrodė visiškai palūžęs, kas patvirtino kalbas apie jo psichologinį silpnumą. K.Holtas, nekėlė pavojaus L.Petersonui, kuris varžovo atakas ramiai priimdavo užsidengęs galvą pirštinėmis. 8-ajame raunde po dar vieno smūgių lietaus prie ringo virvių teisėjas nusprendė sustabdyti kovą. Dvikovos baigtis: L.Petersonas laimėjo techniniu nokautu 8-ajame raunde (1:42). Kita čempiono kova numatoma prieš pavojingąjį WBC laikinojo diržo savininką Lucasą Matthysse (33-2).

(Lamontas Petersonas (kairėje) ir Kendallas Holtas | AFP/Scanpix nuotr.)

***

Detroite (JAV) įvyko dvikova dėl IBF 2-ojo pusvidutinio svorio (iki 69,9 kg) diržo. Čempionas ir ringo šeimininkas Corneliusas Bundrage’as (32-5) bandė apginti titulą kovoje su kitu amerikiečiu Ishe Smithu (25-5), pirmąkart patekusiu į tokio lygio dvikovą.

Čempionas aktyviau pradėjo  kovą kiek spausdmas varžovą ir smūgiuodamas priekine ranka. 2-ajame raunde iš C.Bundrage’o buvo atimtas taškas už smūgį suklupusiam priešininkui. Nuo 3-iosios atkarpos boksininkai pasikeitė vaidmenimis ir I.Smithas perėmė iniciatyvą. Pretendentas daug smūgiavo priekine ranka ruošdamas ataką stipriąja užpakaline galūne. C.Bundrage’as nuolat judėjo ant kojų į šonus neleisdamas varžovui taikyti nuolatinio spaudimo. 39 metų amžiaus čempionas dažnai atakavo plačiais kabliais ir atrodė turintis per daug raumenų masės, kuri varžė jo judėjimą. Taip pat C.Bundrage’as nuolat judėjo nuleistomis rankomis, nuo smūgių gindavosi jas tiesdamas į priekį, kas, susitikus su aukštesnio lygio varžovu, gali būti pragaištinga.

Kovos pabaigoje I.Smithas išlaikė iniciatyvą savo rankose kartais apipildamas varžovą gausia smūgių kruša prie ringo virvių ypač sėkmingai atakuodamas dešine ranka. Čempionas gerai užbaigė kovą, bet to nebuvo gana. Dvikovos baigtis: I.Smithas laimėjo nevienbalsiu teisėjų sprendimu (116:111, 113:114, 116:111). C.Bundrage’as po kovos nuolankiai pripažino, kad oponentas laimėjo pelnytai, o 34-erių Ishe tapo pirmuoju pasaulio čempionu, gimusiu pasaulio bokso sostine vadinamame Las Vegase (JAV).

***

Kavasakyje (Japonija) vietinis atletas Masayuki Kuroda (21-4-2) bandė atimti WBA visų lengviausio svorio (iki 50,8 kg) titulą iš pirmąkart nuolatinį diržą gynusio argentiniečio Juano Carloso Reveco (30-1), kuris iki tol beveik pusantrų metų buvo laikinuoju čempionu, o anksčiau yra valdęs ir 1-ojo visų lengviausio svorio (iki 49kg) auksą. Argentinos boksininkas dideliu tempu pradėjo kovą ir dominavo beveik visą laiką daugiausia atakuodamas kaire ranka į korpusą ir galvą. M.Kuroda nepasidavė iki pat pabaigos, bet čempiono agresija, aktyvumas ir ištvermė atnešė jam pergalę. Dvikovos baigtis: J.C.Reveco laimėjo vienbalsiu teisėjų sprendimu (116:112, 117:111, 117:111).

(Juanas Carlosas Reveco (dešinėje) ir Masayuki Kuroda | AFP/Scanpix nuotr.)

***

Liverpulyje (Didžioji Britanija) susitiko vieni iš stipriausių pasaulio sunkiasvorių (nuo 90,7 kg). Perspektyvusis anglas Davidas Price’as (15-1) stojo prieš 41 metų amerikietį Tony Thompsoną(37-3), dar praėjusią vasarą su Vladimiru Kličko (59-3) kovojusiu dėl planetos čempiono diržo. Britas kontroliavo veiksmą kovos pradžioje išnaudodamas savo ūgį ir spausdamas priešininką. Visgi šios dvikovos pabaiga dar kartą parodė, kaip greitai viskas gali pasikeisti kovojant sunkiasvoriams. T.Thompsonas žengė į dešinę atakuojant priešininkui ir paleido dešinįjį kablį į sritį už D.Price’o ausies. Toks, atrodytų, ne itin tikslus ir pavojingas dūris privertė anglą nukristi ir pavertė jo kojas tarsi guminėmis taip atnešdamas pergalę aiškiu autsaideriu laikytam amerikiečui.Dvikovos baigtis: T.Thompsonas laimėjo techniniu nokautu 2-ajame raunde (2:17).

***

Ikstapoje (Meksika) buvęs 2 skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionas meksikietis Jhonny Gonzalezas (53-8) puslengvio svorio (iki 57,2 kg) kovoje susitiko su Nikaragvos atstovu Eusebio Osejo (21-13-2). Už varžovą aukštesnis ir ilgesnes rankas turintis J.Gonzalezas kovos pardžioje turėjo problemų kovodamas su greitesniu kairiarankiu oponentu. 4-ajame raunde meksikietis, bandydamas atlikti smūgį kairiuoju kabliu, netgi pabuvojo ant žemės po puikaus kontratakuojančio tiesaus smūgio kaire ranka. Iš boksininko buvo atimtas ir papildomas taškas, kai jis, siekdamas atsigauti po nokdauno, tyčia išspjovė dantų apsaugą.

J.Gonzalezas ir toliau dažnai praleisdavo kontratakuojančius smūgius per daug palinkdamas į priekį po savo atakų, bet jo didesnis aktyvumas leido meksikiečiui būti šiek tiek priekyje šioje lygioje kovoje. 9-ajame raunde E.Osejo užvedė arenoje paskelbti tarpiniai rezultatai, pasak kurių J.Gonzalezas pirmavo taškais. Nikaragvietis suaktyvėjo ir spaudė varžovą didžiąją likusio laiko dalį,bet Meksikos boksininkas gerai gynėsi ir kontratakavo savo ilgomis rankomis. Dvikovos baigtis: J.Gonzalezas laimėjo vienbalsiu teisėjų sprendimu (115:111, 116:113, 116:110).Aiškiu autsaideriu laikytas E.Osejo pademonstravo puikią kovą, nors ir buvo priverstas patirti trečią pralaimėjimą iš eilės.

***

Galatyje (Rumunija) įvyko finalinė eliminacinė pretendentų į IBF 1-ojo sunkaus svorio (iki 90,7 kg) titulą kova.  Rusijos atstovas Aleksandras Aleksejevas (24-2-1) susitiko amerikiečiu Garrettu Wilsonu (13-6-1). 13 cm aukštesnis rusas visos dvikovos metu priekine dešine ranka badė oponentą bandydamas neprisileisti jo artyn, demonstravo gerą reakciją kaip tokio dydžio boksininkui ir iškovojo ramią pergalę. Dvikovos baigtis: A.Aleksejevas laimėjo vienbalsiu teisėjų sprendimu (117:111, 118:112, 116:112).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių