Pasaulio ledo ritulio čempionate be pralaimėjimų žengia tik rusai

Penktąją pergalę iš eilės planetos ledo ritulio pirmenybėse penktadienį iškovojo pirmąja ketvirtfinalio dalyve tapo Rusijos rinktinė.

Stokholme vykusioje aštuonių ekipų S grupės lyderių dvikovoje Rusijos (15 tšk.) ledo ritulininkai 7:3 (1:2, 2:1, 4:0) nugalėjo pirmąją nesėmę patyrusią bei į antrąją poziciją smuktelėjusią Švedijos komandą ir liko vieninteliai čempionate nepatyrę pralaimėjimo kartėlio.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Jevgenijus Malkinas (36:00, 42:40, 51:08), po vieną - Aleksandras Popovas (10:27), Aleksejus Jemelinas (38:27), Aleksandras Perežoginas (40:15) ir Denisas Denisovas (59:06).

Šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Erikas Karlssonas (5:57), Henrikas Zetterbergas (14:33) bei Johanas Franzenas (29:36).

Kitose S grupės rungtynėse trečiojoje pozicijoje esanti Čekijos (11 tšk.) rinktinė 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) sutriuškino Italijos ekipą.

Du įvarčius į varžovų vartus įmušė Petras Caslava (27:15, 32:45), po vieną - Petras Nedvedas (5:56), Iržis Novotny (12:45), Alešas Hemsky's (31:45) ir Martinas Eratas (54:29).

S grupės Stokholme turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Danija       4 0 0 1 3  8:15  1

Helsinkyje vykstančiame H grupės turnyre pirmąją nesėkmę patyrė ir į antrą vietą nukrito pasaulio čempionės titulą ginanti Suomijos (12 tšk.) rinktinė. Suomiai grupės lyderių dvikovoje 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) nusileido į pirmąją vietą pakilusiems Kanados (13 tšk.) ledo ritulininkams.

Suomiai po tikslių Antti Pihlstromo (5:53), Mikko Koivu (10:31) ir Jussi Jokineno (27:36) smūgių pirmavo 2:0 ir 3:1, tačiau antrajame kėlinyje po Alexandre'o Burrowso (25:34), Johno Tavareso (34:31) bei Jeffo Skinnerio (38:18) įvarčių rezultatas tapo lygus 3:3, o kanadiečių pergalę nulėmė Evanderio Kane'o (46:04) ir Jordano Eberle's (59:36) tikslūs smūgiai.

Kitame H grupės mače Helsinkyje JAV ledo ritulininkai po pratęsimo 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) įveikė pirmąjį tašką iškovojusią autsaiderę Kazachstano ekipą ir su 10 taškų įsitvirtino trečiojoje pozicijoje.

Du įvarčius nugalętojams, tarp jų ir pergalingą per pratęsimą, įmušė Justinas Faulkas (44:58, 64:38), vieną J.T. Brownas (34:12), o pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo Konstantinas Puškariovas (38:17) ir Talgatas Žailauovas (55:54).

H grupės Helsinkyje turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kazachstanas 5 0 0 1 4 10:21  1

Į planetos čempionato ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

Šiame straipsnyje: ledo ritulys