Pasaulio čempionate suomiai nepasigailėjo šveicarų

Trečią pergalę iš eilės planetos ledo ritulio pirmenybėse iškovojo ir su 9 taškais vienvalde aštuonių ekipų H grupės Helsinkyje lydere tapo pasaulio čempionės titulą ginanti šeimininkė Suomijos rinktinė, antradienį 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) nugalėjusi pirmąją nesėkmę patyrusią ir su 6 taškais į trečiąją poziciją smuktelėjusią Šveicarijos ekipą.

Po du įvarčius į varžovų vartus įmušė Jarkko Immonenas (06:30, 36:45) ir Valtteris Filppula (49:46, 51:56), vieną - Leo Komarovas (26:05).

Pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Andresas Ambuhlas (25:44) ir Romanas Wickas (37:44).

H grupės Helsinkyje turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kazachstanas 3 0 0 0 3  6:14 0

Trečią pergalę antradienį iškovojo ir aštuonių ekipų S grupėje Stokholme pirmaujančius pasaulio vicečempionus Švedijos ledo ritulininkus pasivijo Rusijos (po 9 tšk.) rinktinė, 2:0

(1:0, 0:0, 1:0) įveikusi penktojoje pozicijoje likusią Vokietijos (3 taškai) komandą.

Po įvartį į varžovų vartus įmušė Nikolajus Žerdevas (19:51) bei Aleksejus Tereščenka (50:35).

S grupės Stokholme turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Norvegija    3 0 0 1 2  6:11 1

Į planetos čempionato ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.