Pasaulio čempionais po 16 metų pertraukos tapo amerikiečiai

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatą laimėjo JAV rinktinė, finale 81:64 (22:17, 20:15, 19:16, 20:16) įveikusi Turkijos komandą.

Stambulo Sinano Erdemo arenoje po dviejų kėlinių 42:32 pirmavo amerikiečiai. JAV ekipos lyderis Kevinas Durantas buvo surinkęs 20 taškų, turko Hidayeto Turkoglu sąskaitoje - 11 taškų.

Trečiąjį kėlinį amerikiečiai pradėjo dviem K.Duranto tritaškiais - 48:32. Po to skirtumą padidino Lamaras Odomas - 50:32. Turkai buvo šiek tiek priartėję - 41:52, tačiau netrukus vėl prarado iniciatyvą - 46:61.

Po trijų kėlinių JAV priekyje - 61:48.

Ketvirtajame kėlinyje tritaškį pataikė netgi L.Odomas, netrukus jis rezultatyviai užbaigė kitą amerikiečių ekipos ataką - 70:50. Niekas iš esmės nepasikeitė iki finalo pabaigos likus pusketvirtos minutės - 79:59.

Nugalėtojams K.Durantas pelnė 28 taškus, L.Odomas - 16, R.Westbrookas - 13. Turkijos ekipoje pasižymėjo H.Turkoglu - 16 taškų.

JAV komanda susigrąžino pasaulio čempionės titulą, kurį paskutinį kartą buvo iškovojusi 1994-aisiais. Prieš ketverius metus amerikiečiai planetos pirmenybėse Japonijoje užėmė 3-iąją vietą.

Turkijos krepšininkams sidabro medaliai - aukščiausias pasiekimas per visą šalies krepšinio istoriją. 2006-aisiais pasaulio čempionate turkai liko šešti, o 2002-aisiais - devinti.