Pasaka iš naujo: UGMK sutriuškino TEO 86:37 (papildyta)

Antrąjį Eurolygos grupių etapo ratą Vilniaus TEO pradėjo taip pat beviltiškai, kaip rungtyniavo pirmajame. Šįsyk vilnietės namie nepasipriešino Jekaterinburgo UGMK ir pralaimėjo 37:86.

Akistata. Pirmajame Eurolygos A grupės mače Jekaterinburge TEO nusileido UGMK krepšininkėms 56:85.

Nuotaika. Savaitgalį UGMK komanda Rusijos čempionato rungtynėse sutrypė prieš du sezonus Eurolygoje žaidusią Maskvos "Dinamo" ekipą 92:64. Tuo metu TEO patyrė šokiruojantį pralaimėjimą prieš Kauno "LKKA-Aistes" 60:67.

Požiūris. Po penkių pralaimėjimų šeštąsias Eurolygos rungtynes iki 10 tūkst. žiūrovų talpinančioje "Siemens" arenoje stebėjo vos keliasdešimt ištikimiausių TEO sirgalių.

Pirmasis kėlinys. Nuo pat pirmosios atakos Rusijos krepšininkės ėmė dominuoti. UGMK komanda buvo pranašesnė abejose aikštės pusėse, o per visą kėlinį TEO taškus pelnė tik M.Bjelica ir Ch.Nnamaka. Po dešimties minučių TEO atsiliko 4:20.

Antrasis kėlinys. TEO surengė keletą tikslių atakų, A.Rinkevičiūtė pataikė tritaškį, tačiau UGMK persvara išliko solidi: 15 min. rezultatas 13:28. R.Montgomery taiklus tolimas metimas skirtumą buvo sumažinęs iki 12 tšk., bet Jekaterinburgo komanda pradėjo žaisti katės ir pelės žaidimą bei tvirtai laikė rungtynių kontrolę savo rankose. Paskutiniosiomis kėlinio minutėmis UGMK dar labiau padidino pranašumą - antrąjį kėlinį TEO pralaimėjo 16:40.

Pertrauka. Didžiosios pertraukos metu UGMK žvaigždės atsipalaidavusios vaikščiojo arenos užkulisiuose, laisvai juokaudamos viena su kita.

Trečiasis kėlinys. Vaizdas aikštėje, o kartu ir švieslentėje, darėsi šiurpus. UGMK kėlinį pradėjo 9 taškais be atsako ir 25 min. pirmavo 16:49. Tik įpusėjus kėliniui pirmąjį TEO tašką baudos metimu pelnė G.Paugaitė. Po TEO krepšiu smaginosi M.Stepanova ir S.Gruda, pelniusios po 11 tšk. Vis dėlto jekaterinburgietės kiek atsipalaidavo ir 28 min. jų pranašumas aptirpo iki 24:52. Po trijų kėlinių rezultatas - 24:56.

Ketvirtasis kėlinys. TEO kiek lengviau rinko taškus - pasižymėjo M.Bjelica ir A.Rinkevičiūtė. Bet žaidimas paskutiniąsias dešimt minučių tebuvo ne itin malonus formalumas. Nors rungtynių baigtis jau buvo aiški, TEO treneris M.Šernius nedrįso leisti į aikštę jaunųjų TEO krepšininkių bei fizinę formą gerinančios Vitos Kuktienės. Tačiau UGMK pagrindinės TEO žaidėjos jokių problemų nesudarė - vilnietės pralaimėjo rungtynes 37:86.

Statistika. TEO: M.Bjelica 11, A.Rinkevičiūtė 9, R.Montgomery 8, Ch.Nnamaka 4, M.Sauliūtė ir Q.Hollingsworth (6 klaidos) - po 2, G.Paugaitė 1 (D.Žintikaitė).

UGMK: S.Gruda ir S.Abrosimova - po 15, M.Stepanova (4 blokai) 12, A.Bibrzycka ir A.Wauters - po 11, O.Arteshina 7, D.Nolan 6, E.Volkova 5, T.Vidmer ir C.Pondexter (8 rezultatyvūs perdavimai) - po 2.

Trenerių komentarai. Mantas Šernius (TEO): "Šioms rungtynėms ruošėmės ilgai. Pradėjome mačą netikėtai blogai, varžovės buvo daug greitesnės. Prieš rungtynes ketinome sustabdyti jų greitą puolimą, agresyviai gintis ir veržtis po krepšiu. Nieko nepavyko, todėl toks ir rezultatas. Turime keisti savo žaidimą 360 laipsnių kampu. Kiek jis pasikeitė po mano atėjimo? Spaudžiu tiek, kiek galiu. Kažką pakeisti tokioje komandoje labai greitai neįmanoma, nežinau tokio žmogaus, kuris tai sugebėtų."

Gundaras Vėtra (UGMK): "Įgyvendinome savo žaidimo planą per visas 40 žaidimo minučių. Puikiai gynėmės, kovojome dėl kamuolių. Nesinori pridaryti varžovėms gėdos namie laimint pernelyg dideliu taškų skirtumu, bet tokios jau turnyro taisyklės, reikia skaičiuoti taškų santykį."

Šiame straipsnyje: teoUGMK