Panevėžio „Ekranas“ sutriuškino Tauragės „Taurą“

Šalies čempionai, „Ekranas“, pirmosiose varžybose Panevėžyje „General Financing A lyga“ čempionate nepasigailėjo svečių iš Tauragės ir „Taurą“ sutriuškino 5:0.

Kaip ir buvo galima tikėtis, nuo susitikimo pradžios ekraniečiai užtikrintai kontroliavo situaciją aikštėje ir aktyviai rezgė atakas.

Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Po gražios atakos serbas Marko Andelkovič 20 min. gavęs kamuolį netoli baudos aikštelės tiksliai jį stipriu, technišku smūgiu pasiuntė į kairijį vartų kampą. Po įvarčio ekraniečiai nesustojo ir toliau aktyviai kūrė atakas prie varžovų vartų.

25 minutę Panevėžio ekipa buvo priversta atlikti priverstinį keitimą: komandos kapitoną Igną Dedurą, pakeitė Dainius Gleveckas.

„Tauras“ be standartinių situacijų iš esmės nieko atakuodami nesukūrė ir vartininkas Emilijus Zubas daug darbo neturėjo.

Antrą kėlinį Andrių Veličką pakeitė legionierius Adama Fofana. 60 minutę po sumaišties baudos aikštelėje pakartotiniu smūgiu iš arti pasižymėjo saugas Aurimas Vertelis. Po 12 minučių „Tauro“ triuškinimą tęsė Mantas Savėnas, kuris po Ramūno Radavičiaus perdavimo tiksliai iš arti kamuolį nukreipė į vartus.

Varžybų pabaigoje matėsi, jog varžovai visiškai nebespėjo susitvarkyti su aktyviai rungtyniavusiais ekraniečiais. 85 minutę Vytautas Lukša pasinaudojo priešininkų klaida ir galva kamuolį perkėlė per vartininką, kuris buvo išėjęs kelis metrus nuo vartų.

Pačioje rungtynių pabaigoje 88 minutę „Tauro“ triuškinimą baigė gynėjas Mantas Samusiovas, kuris po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį iš arti nukreipė į vartus.

Teisėjas pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui nusprendė iškart paskelbti mačo pabaigą ir netrukus nuaidėjo jo švilpukas, skelbiantis rungtynių pabaigą.

„Ekranas“ po trejų rungtynių turi šešis taškus. „Tauro“ futbolininkai pralaimėjo visus tris mačus.

V.Urbonas: palieka gerą įspūdį G.Tomkevičiaus žaidimas

Po rungtynių „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas apgailestavo, jog nepavyksta tiksliai išnaudoti sukurtų progų, gyrė gynėją G. Tomkevičių, tačiau norėtų sėkmingesnio puolėjų žaidimo bei didesnio jų indėlio į pergalę.

„Futbolininkai pasąmonėje tikėjo, jog rungtynės gali klostytis pakankamai lengvai. Iki antro įvarčio vyko žaidimas, kuris mums nėra parankus. Trūksta tų momentų išnaudojimo. Negaliu sakyti, jog Tauragės komanda labai silpna. Po antro įvarčio viskas atsistojo į savo vietas. Pasiekėme įtikinamą pergalę. Matau taisytinų vietų, kai kurie žaidėjai nėra tokioje formoje, kuri tenkintų.

Stringame kurdami atakas, nėra tokio norimo tempo. Spėja varžovai grįžti, užsidengti. A. Velička nesužaidė gerų varžybų. Norėtųsi, jog jis užbaigtų atakas. Daugumą įvarčių pasiekiame po perdavimų iš kraštų. Palieka gerą įspūdį Giedriaus Tomkevičiaus žaidimas. Pastaruoju metu tikrai labai aktyviai žaidžia visas varžybas. Norisi rasti optimalią sudėtį. Kairiajame krašte šiandien žaidė Arnas Ribokas, prieš tai antrose varžybose toje pozicijoje išbandėme makedoną Yanį Urdinovą. Pirmose rungtynėse žaidė Vitalijus Kavaliauskas, tačiau jis gavo traumą“, – po rungtynių kalbėjo ekipos strategas Valdas Urbonas.

Aktyviai žaidęs Aurimas Vertelis, kuris pelnė antrą įvartį, teigė, jog didelis rezultatas nereiškia lengvų varžybų: „Visų pirma, rungtynės tikrai nebuvo lengvos, oras mūsų nelepino. Pirmame kėlinyje atakavome prieš vėją. Manau, dar nesužaidėme labai gerų varžybų. Dar tos formos neturime. Laukia daug juodo darbo. Pasipriešinimas iš „Tauro“ tikrai buvo, buvo sunku prieš juos žaisti. Jei varžovai būtų išlyginę rezutatą, manau, būtų sudėtinga. Tada jie patikėtų, jog gali su mumis, su čempionais kautis.

FK „Tauro“ treneris italas Giovanni Scanu teigė, jog ekipai reikia laiko ir po keletos mačų „Tauras“ žais visiškai kitaip: „Rungtynės buvo labai sudėtingos. „Ekranas“, „Sūduva“, „Žalgiris“ yra stipriausios komandos čempionate. Varžybų pabaigoje turėjome bėdų, žaidėjai nebeturėjo tiek jėgų tinkamai pasipriešinti „Ekranui“. Problemų turime taktikoje. Mūsų komanda yra nauja, manau po 9-10 rungtynių žaisime kitaip“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Tauro“ treneris.

Šiame straipsnyje: FK EkranasTauras