Palengvėjimas: D. Nowitzki pagaliau leido sau nusiskusti (komentaras)

Dalaso „Mavericks“ lyderis Dirkas Nowitzki tapo 17–u NBA krepšininku, permetusiu 25 tūkst. taškų ribą.

34 metų 213 cm ūgio vokietis prieš Naujojo Orleano „Hornets“ klubą tai padarė antrajame kėlinyje. Jis iš viso pelnė 19 taškų, o jo komanda laimėjo 107:89.

„Tai buvo nuostabus jausmas ir įmetus tuos taškus buvo smagu matyti, kaip atsarginių žaidėjų suolelis mane palaikė. Mano karjeroje šis pasiekimas užims svarbią vietą“, – teigė atletas.

NBA be D.Nowitzki šiuo metu yra aktyvus dar du žaidėjai, permetę 25 tūkst. taškų ribą – Kevinas Garnettas ir Kobe Bryantas.

„Mavericks“ ekipa su šia pergale išlygino pergalių ir pralaimėjimų balansą.  D.Nowitzki kartu su komandos draugais žadėjo nesiskusti tol, kol komanda nebus laimėjusi 50 proc. savo rungtynių.

Aukštaūgis savo du mėnesius augintą barzdą nusiskuto po rungtynių: tai užtruko per ilgai. Žmona mane bučiuoti nustojo dar vasarį. Esu labai laimingas, kad pagaliau galiu ją nusiskusti", - teigė vokietis.

Laimėjo ir be K. Bryanto

Dwightas Howardas atliko įspūdingą dvigubą dublį ir jo vedama Los Andželo „Lakers“ (44-37) komanda laimėjo pirmas rungtynes po Kobe Bryanto traumos. Kalifornijos klubas namie 91:86 (22:23, 21:20, 18:18, 30:25) nugalėjo San Antonijaus „Spurs“ (58-22).

Po šio laimėjimo „Lakers“ atsidūrė per žingsnį nuo atkrintamųjų varžybų. Jiems dabar reikia sulaukti bent vieno Jutos „Jazz“ pralaimėjimo arba trečiadienį paskutinėse sezono rungtynėse įveikti Hjustono „Rockets“.

„Lakers“ gretose mačą gynėjų linijoje pradėjo Steve'as Blake'as ir Jodie Meeksas, pakeitę traumuotus Steve'ą Nashą ir Bryantą. Pastarasis, penktadienio naktį susižeidęs Achilo sausgyslę, šį sezoną nebežais.

Meeksas ketvirtajame kėlinyje per lemiamą spurtą pataikė du tritaškius, o „Lakers“ laimėjo atkarpą 15:4 ir įgijo dviženklį pranašumą – 84:73.

„Spurs“ paskutinę rungtynių minutę dar priartėjo iki keturių taškų (86:90) ir turėjo kelias progas rezultatą sušvelninti, tačiau jų metimai skriejo pro šalį.

San Antonijaus klubas beveik visą lemiamą ketvirtį vertėsi be Tony Parkerio. Prancūzas iki tol pataikė vos 1 metimą iš 10 ir neatrodė panašus į save. Įtariama, kad jam atsinaujino trauma.

„Lakers“: Dwightas Howardas 26 (8/17 baudų, 17 atk. kam.), Steve'as Blake'as 23, Antawnas Jamisonas 15.

„Spurs“: Timas Duncanas 23 (10 atk. kam., 3 blk.), Danny Greenas 16, Gary Nealas 12, Tiago Splitteris 11 (10 atk. kam., 3 blk.).