Paaiškėjo Lietuvos merginų jaunimo rinktinės varžovės (komentarai)

Ištraukti Lietuvoje vasarą vyksiančio pasaulio merginų jaunimo (iki 19 metų) krepšinio čempionato burtai. Jie lėmė, kad lietuvaitės grupės etape susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Kinijos ir Malio atstovėmis.

Į D grupę patekusi Lietuvos rinktinė rungtyniaus Panevėžio arenoje. Į kitą etapą pateks po tris geriausias grupės komandas.

Vyriausioji trenerė Diliara Velišajeva teigė, kad rinktinei keliami maksimalūs tikslai: „Burtų rezultatai mūsų negąsdina. Žinoma, grupės favoritės yra amerikietės, tačiau kausimės ir su jomis, nors bus labai sunku. Manau, tikrai esame pajėgios patekti į kitą etapą. Apie medalius kol kas nekalbame, tačiau visi žino, kad tikslai yra aukščiausi. Kitas varžovės dėl pagrindinių apdovanojimų įvardinčiau Ispanijos, Ausralijos, Rusijos, Prancūzijos rinktines.

Trenerė nemano, kad jaunimo rinktinė gali tapti patrankų mėsa čempionato favoritėms.

„Mūsų merginos grūdinasi rungtyniaudamos Lietuvos moterų krepšinio lygos pirmenybėse (LMKL). Šios kartos atstovės debiutuoja aukščiausiame divizione, tačiau nemanau, kad tai joms bus šokas. Pasaulio 3x3 turnyre užėmėme penktą vietą, tai tikrai nėra prastas rezultatas. Gerai, kad federacija kelia aukščiausius tikslus ir žaidžiame namie. Kuo aukštesnė kartelė, tuo daugiau save motyvuoji“, - kalbėjo D. Velišajeva.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis džiaugėsi galimybe rengti tokio rango čempionatą: „Pernai organizavome vaikinų 18-mečių pasaulio čempionatą, šiemet esame atsakingi už merginų pirmenybes. Federacija deda visas pastangas, kad kiekvienas šalies regionas turėtų moterų komandą ir kiltų bendras Lietuvos moterų krepšinio lygis“.

Krepšinio legenda neprognozavo galimų rezultatų ir teigė esantis patenkintas burtų rezultatais: „Nuspėti rezultatus tokioje amžiaus grupėje yra sunku, galime tikėtis tam tikrų staigmenų. Tikiuosi, pasinaudosime namų sienomis. Gal ir gerai, kad jau grupėje susitiksime su JAV krepšininkėmis. Vadinasi, išvengsime jų tolimesniuose etapuose ir su jomis varžysimės nebent čempionato pabaigoje. Negražu taip sakyti, bet labai norėjome Malio. Ten politinė padėtis įtempta, galbūt ji tęsis ir čempionato metu, tad Malis tiesiog neatvyks. Žinoma, juoku“, - geros nuotaikos nestokojo A. Sabonis.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir čempionato vykdantysis direktorius Paulius Motiejūnas burtų traukimo ceremonijoje pristatė planetos pirmenybių logotipą: „Tai jaunatviškas, moteriškas, gaivus ir šviesus ženklas. Tikiuosi, kad simbolio energetika į priekį ves kiekvieną čempionato dalyvę“, - kalbėjo P. Motiejūnas.

FIBA sporto direktorius Liubomiras Kotleba negailėjo pagyrų Lietuvos krepšiniui ir džiaugėsi jo šviesia perspektyva: „visi nori dalyvauti, tačiau niekas nenori organizuoti. Noriu pasveikinti ir padėkoti krepšinio federacijai už jų pasiryžimą ir neblėstantį entuziazmą. Jūsų šalis maža, tačiau nuolat kovojanti. Galbūt yra valstybių, kurios per savo istoriją laimėjo daugiau medalių, tačiau pagal gyventojų skaičių Lietuva yra numeris vienas. Visi nori būti ant podiumo, užsikabinti medalį, tačiau esmė ne čia. Jūs žvelgiate į ateitį. 2001 m. Čekija šio amžiaus kategorijos pirmenybėse tapo nugalėtoja, o po 5-6 metų jau diktavo madas moterų krepšinyje. Tikiu, panaši ateitis laukia ir jūsų", - sveikinimo kalboje teigė L. Kotleba.

Traukiant burtus atsižvelgta, jog grupės turnyrai nevirstų vieno žemyno komandų derbiais. Taip pat svarbu, kad visos keturios grupės būtų vienodo pajėgumo.

A grupė: Rusija, Serbija, Brazilija, Korėja

B grupė: Australija, Ispanija, Argentina, Japonija

C grupė Prancūzija Olandija Kanada, Senegalas

D grupė Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Lietuva, Kinija, MalisNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių