Organizatorių akibrokštu prasidėjusiose rungtynėse - suomių pergalė

Dzūkijos sostinėje Alytuje tęsiasi 2011-ųjų metų Europos čempionato C grupės kovos. Šiandien, paskutinę pirmojo etapo varžybų dieną, paaiškės trys komandos, kurios tęs kovą antrajame etape Vilniuje.

Pirmosiose dienos rungtynėse susitiko grupės autsaiderės Juodkalnijos ir Suomijos rinktinės.

Kad ir kaip būtų pasibaigtų ši dvikova, jau buvo aišku, kad Dejano Radonjičiaus vadovaujamai ekipai po šio susitikimo teks krautis lagaminus ir keliauti namo. Suomijos ekipa, pergalės atveju, turėtų tikėtis kroatų ir bosnių nesėkmės prieš atitinkamai graikus ir makedoniečius.

Šventė prasidėjo nesusipratimu. Likus penkiolikai minučių iki pirmojo mačo pradžios organizatoriai staiga nuleido krepšį, prie kurio apšilimą darė Juodkalnijos krepšininkai ir nuėmė neveikiantį 24 sekundžių laikrodį.

Toks organizatorių akibrokštas akivaizdžiai nepatiko Juodkalnijos rinktinės treneriui. Šios rinktinės krepšininkai tuo metu stoviniavo aikštėje ir kiekvienas individualiai su šypsena veide bumsėjo kamuolį į grindis.

Dėl šios priežasties rungtynės buvo nukeltos 15 minučių.

Nesklandumai Balkanų komandą kiek išbalansavo. Dvikovos pradžioje Henriko Dettmano auklėtiniai spurtavo ir pirmąjį kėlinį laimėjo 11 taškų persvara.

Vis dėlto po pertraukėlės vaizdas aikštėje pasikeitė. Skandinavų atakos pradėjo strigti, o Juodkalnijos atstovų metimai vis dažniau skrosdavo varžovų krepšio tinklelį. Komandos ilsėtis išėjo švieslentėje degant Juodkalnijos komandos pranašumui 40:36.

Vis dėlto antroje rungtynių pusėje suomiai tritaškių dėka sugebėjo atsitiesti, o lemiamame ketvirtyje išsaugojo šaltus nervus ir iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę 71:65.

Suomija - Juodkalnija 71:65 (25:14, 11:26, 21:14, 14:11)

Suomija: G.Lee 12 taškų, T.Kotti 11, P.Koponenas 10.

Juodkalnija:  N.Pekovičius 16, M.Borisovas 14, G.Jeretinas 9.

Šiame straipsnyje: Eurobasket