Nugalėję kroatus serbai keliauja į ketvirtfinalį

Turkijos sostinėje Stambule šeštadienį prasidėjo pasaulio vyrų krepšinio čempionato atkrintamosios varžybos. Pirmąja ketvirtfinalio dalyve tapo Europos vicečempionė Serbijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 73:72 (19:27, 15:9, 20:14, 19:22) palaužė Kroatijos krepšininkus.

Ketvirtfinalyje serbai susitiks su Ispanijos ir Graikijos ekipų mačo nugalėtoju.

Be didesnės žvalgybos prasidėjusiose rungtynėse pirmieji spurtavo serbai (5:0), tačiau kroatai ne tik išlygino rezultatą (5:5), bet po Roko-Leni Ukičiaus dvitaškio su pražanga sužaidus keturias minutes pirmą kartą išsiveržė į priekį - 12:9. Įpusėjus kėliniui kroatai ir toliau rengė greitas kontratakas, o po vienos iš jų Marko Baničius metimu iš po krepšio padidino Kroatijos

rinktinės pranašumą iki penkių taškų - 16:11. Nors Josipo Vrankovičiaus auklėtiniams sunkiai sekėsi stabdyti taškus rinkusį Nenadą Krstičių, patys kroatai puolime žaidė užtikrintai ir vis didino savo persvarą - 20:13. Kėlinio pabaigoje kroatai dar šiek tiek nutolo ir po pirmųjų dešimties minučių jau pirmavo 27:19.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė. Kelis kartus skubotus ir neapgalvotus sprendimus priėmė Marko Popovičius, nepataikė Marko Tomas ir Serbijos rinktinė per keturias minutes panaikino beveik visą turėtą deficitą - 27:29. Likus žaisti keturias minutes rezultatas tapo lygus (29:29), tačiau kroatai spurtavo 5:0 ir po M.Popovičiaus tritaškio vėl susigrąžino persvarą - 34:29. Nors ketvirčio pabaigoje N.Krističiaus metimas kiek sumažino Serbijos rinktinės deficitą, įpusėjus susitikimui ir toliau priekyje buvo kroatai - 36:34.

Po didžiosios pertraukos Aleksandras Rasičius tolimu metimu po ilgoko laiko išvedė Serbijos rinktinę į priekį (37:36), tačiau R.Ukičius dvitaškiu sužaidus dvi minutes išlygino rezultatą (40:40), o Bojanas Bogdanovičius netrukus vėl grąžino minimalų pranašumą Kroatijos ekipai - 42:41. Antroje ketvirčio pusėje iki žaidė "taškas į tašką", nei vienai komandai nebuvo pavykę įgyti solidesnės persvaros. Visgi prasidėjus paskutinei minutei serbai pelnė penkis taškus iš eilės ir po trijų ketvirčių jau Serbijos rinktinė buvo priekyje - 54:50.

Lemiamą ketvirtį ir vėl sėkmingiau pradėjo Serbijos krepšininkai, kurie sužaidus keturias minutes po Aleksandro Rasičiaus dvitaškio su pražanga įgijo rekordinę, septynių taškų, persvarą - 61:54. Nors M.Popovičius tritaškiu netrukus sumažino kroatų deficitą (57:61), Milanas Mačvanas likus žaisti keturias minutes analogišku metimu atstatė "Status quo" - 64:57. Po dar vieno M.Popovičiaus tritaškio ir baudos metimo kroatų deficitas vėl buvo aptirpęs iki keturių taškų (61:65), tačiau Novica Veličkovičius prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei vėl nutolino serbus - 67:61. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei Marko Baničius aptirpdė J.Vrankovičiaus auklėtinių deficitą iki dviejų taškų (65:67), o N.Krstičius baudos metimu padidino serbų persvarą iki trijų taškų - 68:65. Visgi M.Popovičius pataikė penkias baudas iš šešių mestų ir likus žaisti 11,6 sekundės rezultatas tapo lygus - 70:70.

Įspūdingai tikslią ataką po minutės pertraukėlės surengę serbai po A.Rasičiaus dvitaškio vėl išsiveržė į priekį (72:70), tačiau M.Popovičius baudos metimais atstatė pusiausvyrą - 72:72. Likus vienai sekundei Kroatijos rinktinės veteranas Davoras Kusas pažeidė taisykles prieš A.Rasičių, kuris pataikė vieną baudos metimą, o antrą pramesdamas specialiai išplėšė pergalę Serbijos rinktinei - 73:72.