Nevykęs bandymas atsitiesti: „Lietuvos rytas“ gavo į kaulus Bamberge

Penktadienio vakarą Vilniaus „Lietuvos rytas“ taip ir nepasiekė antrosios pergalės Eurolygoje. Vilniečiai svečiuose 78:84 (21:20, 14:25, 29:17, 14:22) nusileido buvusiai D grupės autsaiderei Bambergo „Brose Baskets“ ekipai.

Abiejų klubų vadovai neturi pagrindo džiaugtis – tiek Lietuvos, tiek Vokietijos ekipa Eurolygoje pergalėmis aistruolių nelepina. Po keturių turų „Lietuvos rytas“ ir „Brose Baskets“ – laimėjo vos vieną mačą iš 4.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: R. Seibutis – 24,  N. Nedovičius – 15, J. Blūmas – 12.

„Brose Baskets“: A. Gavelas  ir B. Nachbaras – po 22

Startas I. Vilniečiai Eurolygos turnyrą pradėjo pralaimėjimu išvykoje 73:75 Maskvos CSKA komandai. Vėliau LKL vicečempionai savo aikštėje 49:67 nusileido „Barcelona“ ekipai ir 69:61 parklupdė Belgrado „Partizan“.

Startas II. Vokietijos klubas Eurolygoje startavo trim pralaimėjimais. Chriso Flemingo auklėtiniai svečiuose 60:72 nusileido „Barcelona“ komandai ir 67:76 Maskvos CSKA krepšininkams, o savo aikštėje 71:86 turėjo pripažinti Stambulo „Bešiktaš“ pranašumą.

Legionieriai. „Brose Baskets“ atstovauja aštuoni legionieriai: amerikiečiai Sergerio Gipsonas, Johnas Goldsbergas, Scharrodas Fordas, Latviousas Williamsas, Casey Jacobsenas, slovėnas Boštjanas Nachbaras, slovakas Antonas Gavelas ir australas Andrew Jamesas Ogilvy.

Lyderis. „Brose Baskets“ aiškus lyderis – slovėnas Boštjanas Nachbaras. Per trejas Eurolygos rungtynes jis pelnė 51 tašką (vidutiniškai 17 per mačą).

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ rungtynes Vokietijoje pradėjo tokios sudėties: J. Blūmas, R. Seibutis, A. Jomantas M. Katelynas, P. Samardžiskis.

Mačas prasidėjo R. Seibučio dvitaškiu ir P. Samardžiski baudos metimais - 4:0.

Varžovai taip pat nesnaudė ir rezultatą išlygino. Tačiau vilniečiai vėl šovė pirmyn 15:9 (5 min.). Vokiečiai vėl neliko skolingi. Iki 1-ojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei minutei Boštjanas Nachbaras tritaškiu pirmą sykį „Brose“ išvedė į priekį - 20:19. Vis dėlto vilniečiai kėlinį laimėjo 21:20.

Antrasis kėlinys. Svečiai kėlinį pradėjo vangiai. K. Todda tritaškiu stumtelėjo Bambergo klubą 27:24 (13 min.). Vilniečiai sunkiai, bet laikėsi. Tiesa, 18 min. P. Samardžiskis prametė dvi baudas iš eilės ir suteikė šansą varžovams. J. Blūmas tritaškiu priartino „Lietuvos rytą“ 33:35. Tačiau netrukus vokiečiai vienos atakos metu pelnė 5 taškus iš eilės ir buvo priekyje 40:33. dar po keletos sekundžių B. Nachbaras įsūdė dvitaškį su bauda ir šeimininkų pranašumas pasiekė dviženklį - 43:33. Iki pertraukos vilniečių gretose deramai kovėsi tik du žaidėjai - 15 taškų pelnęs R. Seibutis ir J. Blūmas. 45:35 - pertrauka.

Trečiasis kėlinys. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet jas vis dar skiria 10 taškų. Vilniečiai, atrodo, kaupiasi lemiam šuoliui. Po bulgaro D. Ivanovo baudos metimų jie priartėjo prie vokiečių 47:52, bet  J. Goldsbery atsakė tritaškiu. S. Babrauskas 27 min. paleido tritaškę bombą ir atsilikimas beveik minimalus - 52:55.

Kėlinio pabaigoje jis pasiekė išties minimalų 62:61. J.Blūmas tiksint paskutinėms sekundėms pataikė  iš toli ir išvedė vilniečius į priekį 64:62.

Ketvirtasis kėlinys. Vilniečiai kėlinį pradeda tragiškai. Atkarpa pralaimėta net 0:10. Jų treneris D. Maskoliūnas neslepia pykčio - Bambergo klubas priekyje - 72:64. „Ryto“ viltis kautis dėl pergalės žlugdo ne tik varžovų tritaškiai, bet ir jie patys. D. Ivanovas gavo nesportinę pražangą ir padėjo šiems atitrūkti 80:66.

Svečių pastangos rezultatų neduoda. Vokiečiai kontroliuoja padėtį ir švenčia pergalę 84:78.