Nervų kare - istorinė slovėnų pergalė

Slovėnijos rinktinė peržengė užkeiktą ketvirtfinalio barjerą, o Europos čempionato organizatoriai gali džiaugtis, kad neteks atsisveikinti su dar viena aistruolių minia.

Erazemo Lorbeko vedami slovėnai sugebėjo panaikinti 15 taškų deficitą ir paskutiniame pirmenybių ketvirtfinalyje 67:65 (18:25, 21:22, 14:3, 14:15) nugalėjo Kroatiją.

Slovėnai į kontinento čempionato pusfinalį pateko pirmą kartą per istoriją, o kroatams ketvirtfinalis tebelieka užkeiktas barjeras.

Šeštadienį pusfinalyje Slovėnų laukia Serbijos rinktinė, o dėl kito bilieto į finalą graikai kovos su ispanais.

Didvyriai. E.Lorbekas pelnė 27 taškus (10/13 metimų) ir atkovojo 8 kamuolius, Jaka Lakovičius atliko penkis perdavimus, Urošas Slokaras pataikė du svarbius tritaškius lemiamo kėlinio viduryje, o Boštjanas Nachbaras įsūdė lemiamu tapusį dvitaškį. Šie žmonės kūrė istorinę Slovėnijos krepšinio pergalę.

Pastangos.  Slovėnai buvo išsiveržę į priekį 2 min. (3:1), bet paskui du su puse kėlinio turėjo vytis varžovus. 27 min. rezultatą 51:50 vėl persvėrė E.Lorbekas. Šis krepšininkas per trečią kėlinį pelnė trigubai daugiau taškų nei visa Kroatijos rinktinė - 9 prieš 3.

Skylės. Slovėnijos rinktinė ketvirtfinalį pradėjo būdama geriausiai besiginančia čempionato komanda (vid. 67,2 taško į savo krepšį). Tačiau iki pertraukos Jure Zdovco auklėtiniams sunkiai sekėsi pateisinti savo reputaciją. Kroatai laisvai nardė po krepšiu, pataikė 4/5 tritaškių ir per 20 minučių surinko 47 taškus.

Aistros. Per antrą kėlinį arbitrams vis sunkiau sekėsi suvaldyti tarp slavų kunkuliuojančias aistras. Teko griebtis rimtesnių veiksmų prieš slovėnus: Goranas Jagodnikas gavo nesportinę, B.Nachbaras - techninę pražangą. Po pastarosios kroatai įgijo solidžią 9 taškų persvarą - 36:27.

Garsiakalbis. Marko Popovičius vėl buvo labiausiai užsivedęs kovai. Buvęs Kauno "Žalgirio" gynėjas pirmasis stryktelėdavo nuo suolo po sėkmingų kroatų epizodų ir nuolat užvedinėjo komandos draugus. Žaisti krepšinį M.Popovičiui sekėsi ne taip gerai -už kalbas jo gauta techninė pražanga leido slovėnams pelnyti penkis taškus ir įkvėpti gaivaus oro prieš didžiąją pertrauką. Kroatų persvara sumažėjo iki 47:39.

Nuostoliai. Slovėnų gretose dėl traumų nerungtyniauja Matjažas Smodišas ir Goranas Dragičius, o kroatų treneris Jasminas Repeša jau per pirmus du kėlinius išbandė visus 12-a savo krepšininkų.

Švilpukai. Pagrindinio arbitro pareigos paskutiniame ketvirtfinalyje atiteko Romualdui Brazauskui. 49-erių lietuvis teisėjauja penktajame ir paskutiniame savo čempionate. Manoma, kad R.Brazauskui gali būti patikėta teisėjauti finalo rungtynėms.

Sirgaliai. Tribūnose akivaizdų pranašumą turėjo Slovėnijos rinktinė. Į "Spodek" areną palaikyti saviškių atėjo keli tūkstančiai slovėnų, o mažos kroatų aistruolių grupelės buvo išsimėčiusios po visas tribūnas.

2007-eji. Prieš dvejus metus žemyno čempionate Ispanijoje abi komandos patyrė skaudžias nesėkmes ketvirtfinalyje. Kroatai 72:74 nusileido Lietuvos rinktinei, o slovėnai 62:63 buvo priversti pripažinti Graikijos komandos pranašumą.