NBA virtuvė lietuvių akimis: pasikalbinti L. Jameso - su kopėčiomis

NBA Visų žvaigždžių savaitgalio renginiai į Hjustoną sutraukė ne tik tūkstančius krepšinio gerbėjų, bet ir milžinišką kiekį žiniasklaidos darbuotojų.

Ryškiausių NBA krepšininkų pasirodymą nušviečia net 1,8 tūkst. žurnalistų – daugiausiai žvaigždžių dienų istorijoje.

Šeštadienį NBA žiniasklaidos darbuotojams tradiciškai suteikė galimybę pasikalbinti Visų žvaigždžių rungtynių dalyvius, tačiau neturint specialių darbo priemonių prieiti prie garsiausių NBA krepšininkų buvo praktiškai neįmanoma.

Todėl daugelis prestižinių JAV televizijų korespondentų bei operatorių į rungtynes atsineša statybininkų kopetėles bei prie teleskopinių lazdų pritvirtintus mikrofonus.

Kiekvienas žvaigždžių rungtynių dalyvis su žiniasklaidos darbuotojais privalo bendrauti minimalų nustatytą laiką. Priešingu atveju, itin skrupulingai įvairiausių taisyklių besilaikanti NBA, jam gali skirti tūkstantinę baudą.

Prieš keliolika metų po Visų žvaigždžių rungtynių turėjusią vykti spaudos konferenciją į golfo treniruotę iškeitę Michaelas Jordanas ir Charlesas Barkley buvo nubausti dešimtūkstantinėmis baudomis.

Tiesa, dėl didžiulio anšlago, žurnalistai patenka ne į visus renginius – į dalį jų paprasčiausiai netelpa. Penktadienį NBA Šlovės muziejaus rengtą spaudos konferenciją dalis žurnalistų stebėjo tarpduryje bei koridoriuje, o šeštadienį NBA komisaro Davido Sterno pranešimo bei atsakymų į žiniasklaidos darbuotojų klausimus dalis kolegų tiesiogiai klausėsi per televiziją.

Didžioji Hjustone dirbančių žurnalistų dalis yra vietiniai korespondentai ir operatoriai, tačiau nušviesti neeilinio renginio atvyko net 312 tarptautinių žurnalistų iš 46 skirtingų pasaulio valstybių ir teritorijų – daugiausiai Kanados, Kinijos, Indijos, Vokietijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos.

Didžiulę konkurenciją, dirbant tokio žurnalistų susidomėjimo sulaukusiame renginyje, išskyrė Dalaso televijos D210 sporto laidos žurnalistė Norrelle Dickson.

„Čia daugybė žiniasklaidos atstovų, viskas labai perkrauta, todėl norėdamas parengti gerą reportažą turi būti greitas ir agresyvus. Labai praverčia ir ilgos rankos, nes kartais dėl žmonių gausos tiesiog negali pasiekti pašnekovo (juokiasi, – Red.). Tačiau svarbiausia – būti agresyviam. Kiekvienas žurnalistas herojų savo straipsniui nori pasikalbinti vienas, o ne su dar keliomis dešimtimis kolegų“, – tvirtino Dickson.

NBA Visų žvaigždžių šventėje dirbantys žurnalistai, kaip ir daugelyje tarptautinių čempionatų, gali naudotis nemokamu transportu tarp oficialių žiniasklaidos viešbučių ir arenų, didžiuliu darbo kambariu, greitu šviesolaidinio interneto ryšiu, gausybe statistikos. NBA pasirūpino ir žiniasklaidos darbuotojų skrandžiais – jų kas vakarą laukia soti vakarienė bei gaivieji gėrimai.

Kroatijos dienraščio „Večernji List“ žurnalistas Draženko Brajdičius prisipažino nuo 1994-ųjų dalyvaujantis jau 18-oje NBA Visų žvaigždžių savaitgalio šventėje.

Pirmaujančiame Kroatijos dienraštyje dirbantis žurnalistas pirmą kartą NBA žvaigždes savo akimis išvydo 1994-aisiais, kai lygoje debiutavo du šios šalies krepšininkai – Toni Kukočas ir Dino Radja.

„Mano nuomone, NBA Visų žvaigždžių dienoje žurnalistai turi geriausias darbo sąlygas, lyginant su kitais sporto renginiais. NBA stipriausia lyga, todėl ir darbo sąlygos čia – idealios. Kitų sporto šakų varžybų organizatoriai turėtų atvykti čia ir pasimokyti iš NBA“, – tvirtino kiekvienais metais svarbiausias krepšinio varžybas, kuriose žaidžia jo šalies atstovai, nušviečiantis Brajdičius.

Kroatas yra vienintelis Balkanų šalių korespondentas, nušviečiantis NBA Visų žvaigždžių savaitgalio šventę. Iš Rytų Europos ir Baltijos šalių Hjustone išskirtinius reportažus rengia vienintelis bulgaras ir du tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistai.

Kiek daugiau žiniasklaidos atstovų į šventę akreditavo didesnę rinką bei daugiau NBA žaidėjų turinčios šalys: Ispanija, Vokietija, Graikija bei Italija.

Keliasdešimt žurnalistų į NBA visų žvaigždžių savaitgalio šventę atsiuntė vis tvirčiau šioje rinkoje besijaučiančios Kinija ir Indija. Artimiausiu metu stipriausia pasaulio lyga planuoja atverti ketvirtosios atstovybės Kinijoje duris, o vienas ar keli biurai bus atidaryti ir Indijoje.

Basketnews.lt, iš Hjustono, Rokas Buračas ir Vytautis Mikaitis


Šiame straipsnyje: LeBronas JamesasHeatNBA

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių