NBA: L.Kleiza žibėjo lemiamais momentais, J.Valančiūnas reabilitavosi

Aštuoni Lino Kleizos taškai ketvirtajame rungtynių kėlinyje atvedė du lietuvius savo gretose turinčią Toronto „Raptors“ (3/7) 5 pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse. Kanados ekipa po sėkmingų paskutinių dvylikos minučių namuose 97:86 (32:22, 17:19, 18:28, 30:17) nugalėjo Orlando „Magic“ (3/6) krepšininkus.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie Jose Manuelio Calderono pastangų dėka laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 18:8. Antroje ketvirčio pusėje įsibėgėjo tradiciniai „Raptors“ lyderiai Andrea Bargnani ir DeMaras DeRozanas, o aikštės šeimininkų persvara išliko dviženklė – 32:22.

Antrajame ketvirtyje abiejų komandų puolimas ėmė strigti, todėl ir rezultatas augo gana lėtai. Per šešias antrojo kėlinio minutes ekipos kartu pelnė vos septyniolika taškų, o Toronto klubo persvara tik minimaliai sumažėjo – 40:31. Vienu metu Orlando komandai buvo pavykę šiek tiek priartėti (31:38), įpusėjus susitikimui Toronto komanda ir toliau pirmavo rezultatu 49:41.

Intriga šiose rungtynėse atgijo po didžiosios pertraukos. Likus žaisti tris minutes skirtumas sumažėjo iki minimumo (63:64), o J. Valančiūnui prametus dvi baudas Jameeras Nelsonas po labai ilgos pertraukos atstatė pusiausvyrą – 65:65. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei „Magic“ komanda išsiveržė į priekį (67:66), o prieš lemiamą kėlinį turėjo dviejų taškų pranašumą – 69:67.

Ketvirtajame kėlinyje išmušė L. Kleizos valanda. Lietuvis pataikė du itin svarbius tolimus metimus, padėjo aikštės šeimininkams vėl įgyti saugų pranašumą ir iškovoti pergalę rezultatu 97:86.

J. Valančiūnas per 24 minutes pelnė 6 (dvitaškiai 2/5, baudos 2/6) taškus, atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

L. Kleiza per 26 minutes surinko 12 (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 2/5) taškų, atkovojo 5 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 3 sykius pažeidė taisykles.

Nugalėtojams 20 taškų surinko D. DeRozanas (9 atk. kam.), 17 – A. Bargnani, 15 – Amiras Johnsonas, 11 – Dominicas McGuire'as, 9 - J. Calderonas (18 rez. perd.).

Svečių gretose pasižymėjo Glenas Davis (16 tšk. ir 12 atk. kam.), Etwaunas Moore'as (16 tšk.), Aaronas Afflalo (15 tšk.) bei Nikola Vucevičius (12 tšk.).