NBA: „Heat“ ir „Spurs“ žengė į kitą etapą (rezultatai)

Majamio „Heat“ komanda Rytų konferencijos pusfinalį pasiekė be pralaimėjimų. Ji svečiuose 88:77 (24:17, 21:24, 22:21, 21:15) susitvarkė su Milvokio „Bucks“ krepšininkais ir seriją laimėjo 4–0.

NBA čempionė vertėsi be Dwyane‘o Wade‘o. Gynėjas nežaidė dėl dešiniojo kelio problemų ir jį startiniame penkete pakeitė Mike‘as Milleris.

Ketvirtajame kėlinyje „Bucks“ buvo priartėjusi iki dviejų taškų, tačiau tada po tritaškį pataikė Mario Chalmersas ir Ray Allenas (75:67).

„Heat“ toliau iniciatyvos nepaleido ir po LeBrono Jameso taškų jų persvara vienu metu siekė 16 taškų (88:72) bei svečiai ramiai pabaigė susitikimą.

Konferencijos pusfinalyje „Heat“ susitiks su Čikagos „Bulls“ ir Bruklino „Nets“ poros nugalėtoja.

„Heat“: LeBronas Jamesas 30 (13/18 dvit., 0/2 trit., 4/7 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Ray Allenas 16, Udonis Haslemas 13, Chrisas Boshas 10, Mike‘as Milleris 5.

„Bucks“: Monta Ellisas 21 (9/16 dvit., 1/4 trit., 0/2 baud., 8 rez. perd.), Mike‘as Dunleavy 17, J.J.Redickas 10, Lucas Richardas Mbah a Moute 9.

„Lakers“ sezonas baigtas

San Antonijaus „Spurs“ komanda į Vakarų konferencijos pusfinalį pateko tiesiausiu keliu.

Greggo Popovičiaus auklėtiniai svečiuose 103:82 (26:20, 26:14, 26:24, 25:24) sutriuškino Los Andželo „Lakers“ ekipą ir seriją laimėjo 4–0.

Kalifornijos ekipai dėl traumų nepadėjo Steve‘as Nashas, Metta World Peace, Steve‘as Blake‘as ir Jodie Meeksas. Visam sezonui taip pat buvo iškritęs Kobe Bryantas.

Trečiojo kėlinio pradžioje už dvi technines pražangas iš aikštės buvo išvytas Dwightas Howardas.

„Spurs“ kitame etape susitiks su Denverio „Nuggets“ ir Oklando „Warriors“ poros nugalėtoja.

„Žinoma, tai nebuvo teisinga kova. Kada tu esi kovotojas, tu nori, jog varžovai žaistų stipriausia sudėtimi, bet jie to padaryti negalėjo. Tačiau mes vis tiek norėjime laimėti seriją ir džiaugiuosi, kad laimėjome“, – sakė G.Popovičius.

„Spurs“ klubas niekada neatsilikinėjo ir laimėjo visus ketvirčius. Antrojo kėlinio viduryje poChriso Duhono metimo svečiai priekyje buvo 11 taškų, tačiau tada jie pelnė 7 taškus be atsako ir po to saugią persvarą laikė iki finalinės sirenos.

„Mums tai gera pradžia. Mums patinka tai, kur mes dabar esame. Esame sveiki ir demonstruojame gerą formą. Tikiuosi, kad tai galėsime išlaikyti“, – teigė Timas Duncanas.

„Spurs“ komandoje debiutavo Tracy McGrady ir per penkias žaidimo minutes jis taškų pelnyti nespėjo. Veteranui tai yra pirma laimėta serija per jo karjerą. Prieš tai atleto atstovaujama ekipa pralaimėjo visas 8 serijas.

„Lakers“: Pau Gasolis 16 (8/12 dvit., 0/1 baud., 8 atk. kam.), Andrew Goudelockas 14, Antawnas Jamisonas 12, Chrisas Duhonas 11.

„Spurs“: Tony Parkeris 23 (9/15 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.), Kawhi Leonardas ir DeJuanas Blairas po 13, Timas Duncanas ir Gary Nealas po 11, Danny Greenas 9.

„Nuggets“ - ties praraja

Stephenas Curry pelnė 31 tašką ir jo vedama Oklando „Warriors“ ekipa atsidūrė per žingsnį nuo Vakarų konferencijos pusfinalio.

Marko Jacksono auklėtiniai savo arenoje 115:101 (25:21, 31:23, 35:28, 24:29) įveikė Denverio „Nuggets“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Warriors“ pirmauja 3–1. Kitos rungtynės bus žaidžiamos Denveryje.

„Warriors“ saugų pranašumą įgijo trečiajame kėlinyje, kuriame S.Curry pataikė penkis tritaškius ir pelnė 22 taškus.

Ketvirtyje likus žaisti dvi minutes šeimininkai pirmavo 79:71, tačiau tuomet S.Curry iki kėlinio pabaigos pelnė 12 taškų ir jo dėka „Warriors“ spurtavo 12–1 (91:72).

Paskutiniame ketvirtyje skirtumas tarp komandų daugiau nei per 13 taškų sumažėjęs nebuvo.

Oklando krepšininkai pataikė 56 proc. metimų ir privertė varžovus suklysti 23 kartus, po kurių klaidų surinko 33 taškus.

„Warriors“: Stephenas Curry 31 (4/5 dvit., 6/11 trit., 5/5 baud.), Jarrettas Jackas 21, Carlas Landry 17, Klay Thompsonas ir Draymondas Greenas po 13, Andrew Bogutas 12, Harrisonas Barnesas 4.

„Nuggets“: Ty Lawsonas 26 (11/17 dvit., 0/3 trit., 4/5 baud., 7 atk. kam.), Andre Iguodala 19 (8 atk. kam.), Corey Breweris 14, Andre Milleris 12, Kennethas Fariedas 8 (12 atk. kam.), Wilsonas Chandleris ir Anthony Randolphas po 6.

„Celtics“ išsaugojo sezoną

Bostono „Celtics“ ekipa iššvaistė 20 taškų pranašumą, tačiau pratęsime devynis taškus iš eilės įmetęs Jasonas Terry išsaugojo „Celtics“ sezoną.

Doco Riverso auklėtiniai namie 97:90 (22:17, 32:18, 14:30, 16:19, 13:6) palaužė Niujorko „Knicks“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių Bostono ekipa atsilieka 1–3. Kitos rungtynės bus žaidžiamos Niujorke.

Trečiajame kėlinyje „Celtics“ buvo išsiveržusi į priekį 20 taškų (59:39), tačiau Raymondo Feltono iniciatyva „Knicks“ atsitiesė.

Gynėjas per šį ketvirtį iš viso pelnė 16 taškų, o iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę R.Feltonas dvitaškiu išvedė „Knicks“ į priekį (84:82).

Vėliau Kevinas Garnettas atstatė pusiausvyrą ir per likusias 44 sekundes Carmelo Anthonyir Paulas Pierce‘as metė pro šalį.

Pratęsime likus žaisti pusantros minutės J.Terry pataikė tritaškį, po kurio „Celtics“ pirmavo 91:88. Veteranas po to pelnė dar šešis komandos taškus iš eilės ir įtvirtino šeimininkų pergalę.

„Knicks“ klubas krepšį atakavo 34 proc. taiklumu, tačiau kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 54:40, iš jų 16 atkovoti kamuoliai buvo puolime.

Niujorko ekipos atsarginiai žaidėjai pelnė vos 7 taškus.

„Celtics“: Paulas Pierce‘as 29 (5/12 dvit., 4/8 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam.), Jeffas Greenas 26, Jasonas Terry 18, Kevinas Garnettas 13 (17 atk. kam.), Brandonas Bassas 4.

„Knicks“: Carmelo Anthony 36 (10/25 dvit., 0/7 trit., 16/20 baud.), Raymondas Feltonas 27, Imanas Shumpertas 12 (12 atk. kam.), Tysonas Chandleris 5 (11 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: HeatLeBronas JamesasNBA