NBA atkrintamųjų starte – pergalingas metimas paskutinę sekundę

Andre Millerio metimas iš po krepšio likus žaisti kiek daugiau nei vieną sekundę lėmė Denverio „Nuggets“ komandos pergalę pirmosiose Vakarų konferencijos atkrintamųjų rungtynėse.

George‘o Karlo auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje 97:95 (28:25, 16:23, 27:16, 26:31) palaužė Oklando „Wariors“ krepšininkus ir namuose iškovojo 24 pergalę iš eilės.

Serijoje iki keturių pergalių „Nuggets“ pirmauja 1–0.

Tai  buvo pirmasis A.Millerio pergalingas metimas per jo 13 metų karjerą.

„Aš niekada nebuvau pataikęs pergalingo metimo. Niekada. Keletą kartų tai bandžiau, tačiau pramesdavau arba suklysdavau“, – sakė veteranas.

37 metų įžaidėjas iš viso pelnė 28 taškus, o 18 įmetė paskutiniame ketvirtyje. 28 taškai – jo karjeros atkrintamųjų rekordas.

„Nesu nustebęs jo pasirodymu. Galiu pasakyti, kad Milleris yra neuždengimas. Jie kalba apie Kobe, LeBroną, tačiau jeigu duotum jam kamuolį, jis būtų vienas sunkiausiai uždengiamų žaidėjų NBA“, – teigė Corey Breweris.

Per visas rungtynes nei viena komanda neturėjo didesnio nei 9 taškų pranašumo. Likus žaisti dvi minutes „Nuggets“ priekyje buvo penkiais taškais, tačiau svečiai spurtavo 7–2 ir po Stepheno Curry tolimo metimo rezultatas tapo lygus (95:95).

Po to G.Karlo auklėtiniai turėjo 14 sekundžių ir A.Milleris pelnė pergalingus taškus. Per likusią sekundę „Warriors“ laiku išmesti kamuolio nespėjo.

Mačo nebaigė ketvirtajame kėlinyje klubą susižeidęs vienas „Warriors“ lyderių Davidas Lee. „Nuggets“ ekipai dar nepadėjo Kennethas Fariedas.

„Mes esame jauni, tačiau pasitikintys ir kovojantys. Ar man patiktų lengvesnės rungtynės? Žinoma, tačiau atkrintamosiose apie tai negali būti kalbų. Mes pratinamės žaisti be Fariedo. Šiąnakt Milleris buvo nuostabus“, – sakė G.Karlas.

Antrosios serijos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Denveryje.

„Nuggets“: Andre Milleris 28 (10/15 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), Ty Lawsonas 12, Wilsonas Chandleris (13 atk. kam.) ir Evanas Fournier po 11, Corey Breweris 10, JaVale McGee 9, Andre Iguodala 8 (10 atk. kam.).

„Warriors“: Klay Thompsonas 22 (8/14 dvit., 2/5 trit.), Stephenas Curry 19 (9 rez. perd.), Davidas Lee (14 atk. kam.) ir Jarrettas Jackas po 10 (8 atk. kam., 10 rez. perd.), Andrew Bogutas 9 (14 atk. kam.).

Keltai neatsilaikė Niujorke

2013-ųjų metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias varžybas pradėjo Niujorko „Knicks“ pergalė „Madison Square Garden“ arenoje.

Mike‘o Woodsono auklėtiniai, po atkaklios kovos, rezultatu 85:78 (26:29, 23:24, 18:17, 18:8) palaužė Bostono „Celtics“ ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Reikalus „Knicks“ sutvarkė tik paskutiniame kėlinyje. Itin kietai ketvirtajame kėlinyje pradėję gintis šeimininkai Bostono krepšininkams leido įmesti vos tris metimus iš žaidimo (iš viso – 8 taškus).

Nugalėtojus į pergalę vedė 36 taškus (9/23 dvit., 4/6 trit., 6/6 baud.) surinkęs Carmelo Anthony. „Knicks“ lyderis taip pat atkovojo 6 bei perėmė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei po 3 sykius prasižengė ir suklydo.

Šiame mače „Knicks“ negalėjo padėti susižeidęs Pablo Prigioni. „Celtics“ vertėsi be ilgam iškritusių Rajono Rondo ir Jaredo Sullingerio.

Kitos serijos rungtynės – ateinantį trečiadienį (04.24), 3.00 val. Lietuvos laiku., Niujorke.

„Knicks“: Carmelo Anthony 36, J.R.Smithas 15 (1/7 trit., 5 atk. kam.), Raymondas Feltonas 13 (6 rez. perd.), Kenyonas Martinas 10 (9 atk. kam.).

„Celtics“: Jeffas Greenas 26 (5/10 dvit., 3/5 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam., 6 kl.), Paulas Pierce‘as 21 (1/7 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kl.), Avery Bradley 15 (4 kl.), Kevinas Garnettas 8 (4/11 dvit., 9 atk. kam.).

„Clippers“ sudorojo grizlius

Chriso Paulo vedamas Los Andželo „Clippers“ klubas pergalingai pradėjo NBA lygos Vakarų konferencijos ketvirtfinalį.

Ketvirtoji Vakaruose likusi „Clippers“ savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 112:91 (29:21, 28:30, 18:18, 37:22) įveikė Memfio „Grizzlies“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0.

Iki ketvirtojo kėlinuko pradžios klostėsi atkaklus mačas, nei vienai komandai neįgyjant didesnio pranašumo (75:73). Tačiau tuomet „Clippers“ keturių minučių atkarpą laimėjo 13:3 ir pabėgo į priekį (92:79).

Mačo pabaigoje aikštės šeimininkai žaidė užtikrintai ir pasiekė įtikinamą pergalę.

„Clippers“ gretose net septyni žaidėjai pelnė 10 ar daugiau taškų, o rezultatyviausiai rungtyniavęs Ch.Paulas į savo sąskaitą įsirašė 23.

Memfio klubas pelnė daugiau taškų baudos aikštelės ribose (48:46), tačiau Los Andželo komanda buvo pranašesnė kartojant netaiklius metimus (25:5). Pastarieji laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių rezultatu 47:23.

Kitos rungtynės naktį iš pirmadienio į antradienį bus žaidžiamos „Staples Center“ arenoje.

„Clippers“: Chrisas Paulas 23 (4/7 dvit., 3/4 trit., 6/6 baud.), Ericas Bledsoe 15 (7/7 dvit.), Chauncey Billupsas 14, Caronas Butleris ir Jamalas Crawfordas (1/6 trit.) po 13, Blake‘as Griffinas bei Mattas Barnesas po 10.

„Grizzlies“: Jerrydas Baylessas 19 (4/8 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), Marcas Gasolis 16 (7 rez. perd.), Zachas Randolphas 13, Tony Allenas 8.

Buliai ragų neparodė

Antrajame kėlinyje tik keturis metimus prametusi Bruklino „Nets“ komanda laimėjo pirmąsias Rytų konferencijos atkrintamųjų rungtynes.

P.J.Carlesimo treniruojamas klubas namuose 106:89 (25:14, 35:21, 29:27, 17:27) nugalėjo Čikagos „Bulls“ ekipą.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Nets“ priekyje buvo 12 taškų, tačiau tada ji pelnė 8 taškus be atsako ir įgijo 20 taškų pranašumą (46:26). Šeimininkai toliau tempo nemažino ir prieš ilgąją pertrauką turėjo pergalingą persvarą – 60:35.

Bruklino krepšininkai per šį ketvirtį pataikė 16 metimų iš 20. Jie iš viso krepšį atakavo 56 proc. taiklumu (43/77) ir suklydo 8 kartus. „Bulls“ prametė 6 tritaškius iš 8 (25 proc.).

„Manau, kad pirmoje rungtynių pusėje mes labai gerai kovojome, gynėmės, spaudėme varžovus ir dalijomės kamuoliu“, – sakė „Nets“ strategas.

„Nets“ komanda Čikagos klubui reguliariajame sezone pralaimėjo tris rungtynes iš keturių ir vidutiniškai pelnydavo 87,5 taško, tačiau šiąnakt P.J.Carlesimo auklėtiniai 89 taškus turėjo po trijų kėlinių.

Prieš dvikovos pradžią JAV himną giedojo „Nets“ žaidėjas Jerry Stackhouse‘as. Jis vėliau ant parketo praleido 12 minučių, bet taškų nepelnė.

Tai buvo pirmos atkrintamų rungtynės Bruklino mieste nuo 1956 metų. „Nets“ savininkasMichailas Prochorovas prieš mačą padėkojo sirgaliams už atsidavimą ir sakė, jog atkrintamosios yra tik pradžia.

Serijoje iki keturių pergalių „Nets“ pirmauja 1–0 ir kitos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Brukline.

„Nets“: Deronas Williamsas 22 (7/12 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud., 7 rez. perd.), Brookas Lopezas 21, Joe Johnsonas 16, C.J.Watsonas ir Geraldas Wallace‘as po 14, Andray Blatche‘as 12.

„Bulls“: Carlosas Boozeris 25 (12/20 dvit., 1/2 baud.), Nate‘as Robinsonas 17, Jimmy Butleris ir Marco Belinelli po 13, Luolas Dengas 6.

Šiame straipsnyje: Andre MillerisNuggetsNBA