NBA atkrintamosios: pirmasis turas - be staigmenų (komentarai)

Sėkmingai Vakarų konferencijos atkrintamąsias pradėjo San Antonijaus „Spurs“ komanda. Ji namuose 91:79 (24:15, 21:22, 25:20, 21:22) nugalėjo be Kobe Bryanto žaidžiančią Los Andželo „Lakers“ ekipą.

Teksaso krepšininkai serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1–0.

„Spurs“ gretose vienas rezultatyviausių buvo Manu Ginobili, kuris į aikštę sugrįžęs po devynių praleistų rungtynių pelnė 18 taškų. „Lakers“ gretose taip pat po devynių praleistų mačų žaidė Steve‘as Nashas. Jis įmetė 16 taškų.

„Šaunu turėti sugrįžusį Manu. Jis pataiko svarbius metimus, sukelia dideles problemas oponentams ir žaidžia su dideliu atsidavimu. Aš visą naktį galvosiu, kaip jo sveikata po tokių rungtynių. Jeigu jis jausis gerai, tai bus geras ženklas mūsų komandai“, – sakė „Spurs“ treneris Greggas Popovičius.

Aštuonis taškus be atsako antrajame kėlinyje pelniusi „Lakers“ priartėjo prie varžovų iki keturių taškų (24:28), tačiau per likusį laiką svečiai daugiau savo deficito sumažinę nebuvo.

„Spurs“ ekipa laimėjo atkarpą 10–4 ir panašią persvarą savo rankose laikė iki finalinės sirenos.

Nugalėtojai krepšį atakavo 38 proc. taiklumu, o „Lakers“ – 41, tačiau svečiai prarado 18 kamuolių.

„Tai tik pirmosios rungtynės. Mes negalime vien tik dėl pralaimėto pirmo susitikimo nuleisti rankas. Varžovai šiąnakt padarė tai, ką ir turėjo padaryti. Mes matėme keletą dalykų, ką patys galėjome geriau padaryti. Antrose rungtynėse atliksime geresnį darbą. Varžovai žaidė labai gerai, pataikė daug metimų, o mes daug prametėme“, – pasakojo Dwightas Howardas.

Kitos rungtynės taip pat vyks San Antonijuje.

„Spurs“: Manu Ginobili (3/8 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.) ir Tony Parkeris (8/20 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud., 8 rez. perd.) po 18, Timas Duncanas 17 (10 atk. kam.), Kawhi Leonardas 8 (11 atk. kam.), Gary Nealas 6.

„Lakers“: Dwightas Howardas 20 (8/12 dvit., 4/8 baud., 15 atk. kam.), Pau Gasolis (16 atk. kam.) ir Steve‘as Nashas po 16, Steve‘as Blake‘as 12, Antawnas Jamisonas 6.

Čempionai vargo neturėjo

LeBronas Jamesas prieš tai niekada per atkrintamąsias mažiau krepšio atakavęs nėra, tačiau pelnė 27 taškus ir atvedė Majamio „Heat“ į pergalę.

NBA čempionė namuose 110:87 (26:24, 26:21, 28:20, 30:22) sutriuškino Milvokio „Bucks“ krepšininkus.

L.Jamesas metė tik 11 kartų ir prieš tai jis per į atkrintamąsias tiek kartų krepšį buvo atakavęs du sykius. Jam tai pat pritrūko dviejų rezultatyvių perdavimų, jog atliktų trigubą dublį.

„Man rūpi tik pergalės. Aš net nežinau savo statistikos. Tik žinau, jog nepaisant klaidų sėkmingai žaidžiau puolime. Mes norime toliau pratęsti savo darbą“, – sakė lygos žvaigždė.

Trečiajame kėlinyje Floridos klubas spurtavo 11–1 ir padidino savo pranašumą iki 14 taškų (63:49).

Ketvirčio pabaigoje skirtumas tarp komandų buvo sumažėjęs iki aštuonių taškų, bet „Heat“ tada pelnė devynis taškus be atsako (82:65) ir iniciatyvos nepaleido.

„Heat“ oponentams krepšį atakuoti leido 42 proc. taiklumu ir kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 46:31. Patys pataikė 56 proc. metimų, bet prarado 19 kamuolių.

„Atkarpomis mes demonstruodavome gerą žaidimą. Varžovai yra stiprūs ir jie išnaudodavo mūsų klaidas. Jie žaidė daug agresyviau ir paskutiniuose dvejuose kėliniuose atgal nesižvalgė“, – teigė Monta Ellisas.

Serijoje iki keturių pergalių „Heat“ pirmauja 1–0 ir kitos rungtynės taip pat vyks Majamyje.

„Heat“: LeBronas Jamesas 27 (8/9 dvit., 1/2 trit., 8/11 baud., 10 atk. kam., 8 rez. perd.), Ray Allenas 20, Dwyane‘as Wade‘as 16, Chrisas Boshas 15, Chrisas Andersenas 10.

„Bucks“: Brandonas Jenningsas 26 (4/10 dvit., 4/10 trit., 6/7 baud.), Monta Ellisas 22, J.J.Redickas, Johnas Hensonas, Larry Sandersas ir Lucas Richardas Mbah a Moute po 6.

Įtikinama „Pacers“ pergalė

Paulas George‘as atliko antrąjį karjeros trigubą dublį ir atvedė Indianos „Pacers“ ekipą į pergalę pirmosiose Rytų konferencijos atkrintamųjų rungtynėse.

Franko Vogelio auklėtiniai namuose 107:90 (34:26, 24:24, 26:19, 23:21) nugalėjo Atlantos „Hawks“ klubą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1–0.

Trečiajame kėlinyje 8–2 spurtavusi „Pacers“ ekipa padidino savo pranašumą iki 16 taškų (77:61), tačiau „Hawks“ anksčiau laiko nepasidavė.

Svečiai ketvirtajame kėlinyje sumažino skirtumą iki aštuonių taškų. Visgi tada „Pacers“ įmetė šešis taškus be atsako (95:81) ir Indianapolio ekipa atgal nebesižvalgė.

P.George‘as pelnė 23 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Jis tapo vos antruoju „Pacers“ žaidėju, atlikusiu trigubą dublį atkrintamosiose. Pirmasis tai padarė Markas Jacksonas.

Šeimininkai kovą po krepšiu laimėjo 48:32 ir metė 20 daugiau baudos metimų nei jų varžovai. „Pacers“ iš 34 pataikė 30 baudos metimų, o „Hawks“ iš 14 realizavo 7.

Kitos rungtynės taip pat bus žaidžiamos „Pacers“ arenoje.

„Pacers“: Paulas George‘as 23 (3/8 dvit., 0/5 trit., 17/18 baud., 11 atk. kam., 12 rez. perd.), George‘as Hillas 18, Roy Hibbertas 16, Davidas Westas (9 atk. kam.) ir Lance‘as Stephensonas po 13, Geraldas Greenas 11.

„Hawks“: Jeffas Teague 21 (5/12 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), Joshas Smithas 15 (8 atk. kam.), Alas Horfordas 14, Ivanas Johnsonas 10, Devinas Harrisas 8.

Šiame straipsnyje: SpurslakersNBA