Naują salės futbolo sezoną paįvairins naujokai ir prizinis fondas

 

Artėjant prie finišo didžiojo futbolo sezonui kojas jau apšilinėja jo mažasis brolis – salės futbolas. Savaitgalį 2012/13 metų sezoną Lietuvos salės futbolo lyga pradės pasikeitusi – dėl medalių kovosiančias komandas vilios naujas prizinis fondas, o prasiplėtus geografijai iššūkį senbuviams mes komandos iš Mažeikių, Radviliškio, Kaišiadorių.

Du naujokai ir sugrįžtantys Mažeikiai

2012/13 metų sezoną lyga vadinsis Lietuvos salės futbolo A lygos čempionatu „Hummel“ taurei laimėti. Čempionate dalyvaus šešios komandos.

Pirmą kartą savo atstovus aukščiausiame salės futbolo divizione turės Radviliškis ir Kaišiadorys. Praėjusiais metais žaidusios Vilniaus „Penalty.lt“ komandos pagrindu rungtyniaus Radviliškio „Lokomotyvas“, o Kaišiadorių „Savingė“ debiutuoja kaip praėjusių metų salės futbolo I lygos pirmenybių laimėtoja.

„Radviliškyje turime gerus sporto rūmus ir visą reikalingą infrastruktūrą, todėl nusprendėme persikelti. Tikimės, kad čia rungtynes stebės daugiau žiūrovų“, - sakė „Lokomotyvo“ vadovas Marius Rimas.

Po trejų metų pertraukos į salės futbolo čempionato žemėlapį grįžta Mažeikiai su „Olimpo“ sporto centro komanda. „Buvo apmaudu, kad mūsų mieste neliko aukštesnio lygio futbolo. Bandome pradėti iš naujo nuo salės futbolo. Didelių tikslų nekeliame, bet tikiuosi, kad mesime iššūkį lyderiams“, - sakė „Olimpo“ ekipos vadovas Aldaras Pupliauskas.

Pagrindiniais pretendentais į medalius vėl turėtų būti nugalėtojų titulą ginantis Vilniaus „Bekentas“, daugkartinė čempionė Kauno „Nautara“ ir Kazlų Rūdos „SC-STIHL“.

Čempionatas startuoja sekmadienį Kaune, Vilniuje ir Radviliškyje. Sostinėje, Lietuvos Edukologijos Universiteto salėje vyksiančią „Bekento“ ir „Savingės“ dvikovą bus galima stebėti ir internetu, Futbolo.TV svetainėje nuo 13 valandos.  Kaip ir pernai, Futbolo.TV transliuos  po rungtynes iš kiekvieno pirmenybių turo.

Varžybos vyks trijų ratų sistema. Trečiojo rato tvarkaraštis priklausys nuo komandų per pirmuosius du ratus užimtų vietų. Čempionato pabaiga numatyta kovo 9-ąją.

Tarp naujovių – prizinis fondas ir dėmesys jaunimui

Visos komandos kovos dėl danų sportinės aprangos kompanijos „Hummel“ įsteigtų prizų: čempionui atiteks 5 tūkstančių, vicečempionui – 3000, trečios vietos laimėtojui – 2000 litų vertės čekiai sportinei aprangai įsigyti.

Siekiant stiprinti čempionatą taip pat planuojama sukurti atskirą salės futbolo lygos padalinį, kuris rūpintųsi lygos populiarinimu ir rėmėjų pritraukimu.

Atkreiptas dėmesys ir į jaunimo ugdymą. Šiuo metu salės futbolo komandoms atstovauja šio žaidimo entuziastai, kurie beveik visus metus rungtyniauja didžiajame futbole. Tačiau ateityje situaciją bus siekiama keisti.

LFF pradėjo dalyvavimą naujoje FIFA „Grassroots“ programoje, kuri skirta  salės futbolo jaunimo vystymui, o Vilniaus „Bekento“ klubas įkūrė pirmąją salės futbolo mokyklą, į kurią kviečia treniruotis 6-12  metų amžiaus vaikus.

„Turime viziją, kad tokios grupės prie klubų ar sporto mokyklų būtų salės futbolo pagrindas. Puikus pavyzdys „Barcelona“ klubas, kur vaikai pradeda žaisti nuo mažojo futbolo“,- sakė Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) prezidentas Vidmantas Butkevičius.

Salės futbolo klubai taip pat pritarė idėjai ateityje į Lietuvos salės futbolo čempionatą įtraukti Kaliningrado srities komandą – prieita prie bendros nuomonės, jog tokių varžovų dalyvavimas sustiprintų konkurenciją lygoje ir padėtų kelti visų komandų meistriškumą.

Kaliningradiečiai čempionate dalyvautų be teisės iškovoti vietą UEFA turnyruose. Šią idėją dar turės patvirtinti LFF Vykdomasis komitetas, o vėliau prireitų gauti Rusijos futbolo sąjungos, tarptautinių futbolo organizacijų (UEFA, FIFA) leidimus.


Šiame straipsnyje: Salės futbolasNautara

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių