Naudingiausiu pirmosios ULEB savaitės žaidėju tapo rusas A.Kirilenka

Naudingiausiu pirmosios 2011-2012 metų ULEB Eurolygos krepšinio turnyro reguliariojo sezono savaitės žaidėju tapo 37 naudingumo balus surinkęs Maskvos CSKA (Rusija) žaidėjas Andrejus Kirilenka.

Pirmajame ture CSKA krepšininkai dar pirmadienį svečiuose 87:74 nugalėjo Kauno „Žalgirį“, o 30-metis 206 cm ūgio puolėjas prie pergalės prisidėjo 17 taškų, 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 4 blokuotais varžovų metimais.

Per 32 žaidimo minutes (32:01) A. Kirilenka pataikė 1 tritaškį iš 2, 6 dvitaškius iš 10, realizavo 2 baudų metimus iš 4, dusyk prasižengė bei išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Antras tarp naudingiausių savaitės žaidėjų su 35 balais liko amerikietis Henry's Domercantas, kurio Kazanės „Uniks“ (Rusija) ekipa namuose 71:79 nusileido Sienos „Montepaschi“ (Italija) krepšininkams. Per 35 su puse minutės (35:37) 31-erių metų 193 cm ūgio gynėjas pelnė 30 (tritaškiai 4/6, dvitaškiai 4/6, baudos 10/11) taškų, atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, dusyk prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 6 kartus.

Trečias pirmąją Eurolygos savaitę liko Milano „Emporio Armani“ (Italija) komandos amerikietis Malikas Hairstonas, surinkęs 33 naudingumo balus. Milano klubas ketvirtadienį namuose 89:82 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipą, o 24-erių metų 198 cm ūgio žaidėjas į svečių krepšį įmetė 25 (tritaškiai 2/4, dvitaškiai 7/11, baudos 5/6) taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, dusyk suklydo, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas per 31 aikštelėje praleistą minutę (31:14).

Ketvirtą vietą su 29 naudingumo balais pirmąją savaitę užėmė 25-erių metų 210 cm ūgio juodkalnietis Nikola Pekovičius (Belgrado „Partizan“, Serbija), o pirmąjį penketuką užbaigia 28 balus surinkęs 26-erių metų 207 cm ūgio žydas Lioras Eliyahu (Tel Avivo „Maccabi“, Izraelis).

Šiame straipsnyje: Andrėjus KirilenkoULEB