Nacionalinėje ledo ritulio lygoje – įspūdinga Klaipėdos klubų kova

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje sužaisti I-o diviziono susitikimai, kuriuose eilines pergales iškovojo Rytų ir Vakarų konferencijų lyderiai. Vakaruose Klaipėdos „Baltija” po gražaus trilerio paskutinėmis sekundėmis išnešė sveiką kailį dvikovoje su Klaipėdos „Kirais”.

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje Klaipėdos „Kirai“ paskutinėmis minutėmis atidavė pergalę Klaipėdos „Baltijai“ ir liko per žingsnį nuo varžovų – 5:6 (1:3, 2:1, 2:2).

Klaipėdos ekipos žiūrovams padovanojo fantastišką trilerį Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-ųjų metinių proga.

„Baltija“ galingai pradėjo rungtynes ir po  dviejų Vito Strazdo (00:32 ir 03:31) užtikrintai pirmavo. Tai suvaidino meškos paslaugą „Baltijai“, kuri atsipalaidavo. Nors „Kirai“ rezultatą sušvelnino, Andrejus Konovalovas (19:28) įvarčiu į „rūbinę“ sugrąžina dviejų įvarčių „Baltijos persvarą - 3:1.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi „Kirų“ atakų vienas lyderių Ernestas Stonkus, kuris dviem įvarčiais (21:55 ir 24:34) išlygino rezultatą. Kėlinio pabaigoje „Baltija“ po Jurijaus Merkutovo įvarčio (36:27) vėl susigrąžino turėtą persvarą, kuri galėjo būti dar didesnė, kai „Kirus“ du kartus gelbėjo virpstas.

Trečiajame kėlinyje Deividas Matula (43:22) išlygino rezultatą, o pasitikėjimą savo jėgomis „Kirams“ įkvėpė Sergejus Skurstenas (52:40), po kurio įvarčio ekipa pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį.

„Baltija“ žaibiškai išnaudojo kiekybinę persvarą (54:29), kai trečią įvartį rungtynėse pelnė V.Strazdas. Lemiamu rungtynių momentu galėjo tapti 58-oji rungtynių minutė, kai „kiras“ E.Stonkus vienas prieš vieną pergudravo varžovų vartininką, paguldė jį ant ledo, tačiau neperkėlė ritulio į vartus.

„Baltija“ rungtynių pabaigoje pelnė pergalingą įvartį, kai po apmaudžios gynėjų klaidos pasižymėjo A.Konovalovas (58:38).

Po puikaus ledo ritulio trilerio „Baltija“ ir toliau išsaugojo „sausą“ pergalių balansą Klaipėdos derbiuose su „Kirais“.

„Kirai“ – „Baltija“ 5:6 (1:3, 2:1, 2:2).

„Kirai“: E.Stonkus, D.Matula po 2, S.Skurstenas 1 įvartis.

„Baltija“: V.Strazdas 3, A.Konovalovas 2, J.Merkutovas 1 įvartis.